Otázka k depresii

Príspevok v téme: Otázka k depresii
plachta

Ahojte,

začnem tým, že sedím.
Susedom medvedím.

Chcela som napísať báseň ale radšej na to kašlem.
Myslíte si, že depresia sa dá vyliečiť? Teda že je to naozaj iba choroba? Prečo by nemalo byť možné, že sú typy, ktoré sú tak prirodzene neduživé a odsúdené na depresiu, že nemajú na výber a budú tak žiť celý život? Tak ako mutácie sú cesty ako si príroda hľadá cestu k evolúcii a občas vzniknú nepodarky.. neslúžiace ani sebe, ani spoločnosti, iba vyššiemu dobru ako pokusné králiky, či toľkoto serotonínu atd. náhodou neurobí z ľudí ešte vyvinutejší druh. Nebolo by humánnejšie ich nechať zomrieť? Prečo sa ľudia tak zúfalo bránia predstave sebazabíjania? Vidiac, že ten človek predo mnou sa zmieta v bolesti (možno by bolo jednoduchšie to prirovnať k fyzickej bolesti aby to bolo zreteľnejšie ale aj tak si myslím že to chápete) a niekto ho nasilu núti ostať pri živote.. A rovnako ako rakovina či iné smrteľné choroby, prečo by nemalo byť prirodzené považovať aj pri depresii možnosť, že smrť je nevyhnutná, za niečo pohanské.. nekresťanské.. whatever. Prečo to nemôže byť choroba ako stovky iných kde je urýchlená smrť prirodzeným vyvrcholením? Len preto, že ,,ale veď má celý život pred sebou, taký mladý, veď mu nič nebráni v ceste", alebo ešte lepšie, ,,to je iba kruté hluché obdobie, ktoré prejde... po roku, dvoch.. desiatich.. 50 tich a.. hups, tak sme sa mýlili, ale hlavne že sme ho udržali pri živote, pretože to je tá skutočná hodnota".
Máte k tomu nejaký názor?

nozdrap

vie niekto može sa psychiatrická diagnoza začat s tým že po dobu asi 7 mesiacov máte horučky každý den a nevyhladali ste lekára okrem toho žýe som mala strnulu šiju a nevedela som pohybovat hlavou.lebo ja celý čas si myslím že som prekonala klieštvou encefalitídu a som leičená na psychiatrii.ale až po takmer dvoch rokov som vyhladala psychiatriu

amanda23

SHY ano, toto su normalne prejavy pri tejto chorobe, akoby paralyza mozgu aj celeho tela, clovek je rad, ze este dycha...

amanda23

funyfuny, nastastie zazivas len obdobia lahsej depresie, v pripade tazkej depresie by si toto nepisala.. Ale v jednom mas pravdu, nema zmysel nad sebou prilis premyslat a stale sa pozorovat, treba to nejako prezit, zasa pridu lepsie dni a netreba sa skatulkovat do kolonky depresia, to si vymysleli lekari, ja uz vo svojich myslienkach premyslam len o tom, ze nemam depresiu,nepouzivam v myslinkach toto slovo, vravim si som len priserne na smrt unavena, je mi strasne zle, ale bude lepsie. neznasam toto skatulkovanie psych. diagnoz ako niektore kocky vypisuju, napr, akoze mam diagnostikovanu socialnu fobiu, uzkostnu poruchu, panicku poruchu, depresiu, akoze co ty este nemas vsetko myslim si...Samozrejme, ze ked ma clovek depresiu, ma vsetky tieto prejavy, nechce sa mu ist von, medzi ludi, ma z toho uzkost, ale psychoatri uz nato vymyslia 10 diagnoz naraz a pacient padne este na vacsie dno, na akom bol, lebo preboha, tolko diagnoz, uz som uplne v prdeli, pomysli si..

MARISAPEPE

ztotožnujem sa a to hovorím ja psychiatrický pacient.kto neprešiel tým čo ja nevie čo je byt zdravým.ked nevieš ani riadok si prečitat, ked nevládzeš sediet na lavičke vadi ti slnko,nevládzeš chodit udržat si rovnováhu,ked nevieš prehltat,necitiš rok chut cuch a dalšie roky len dostávaš injekcie a ešte sa ti vysmievaju že vyzeráš ako prasa od nich je to velmi velmi tažké,okre toho že mám ešte aj bolesti už nevládzem niekedy.prv si myslí človek si už von z toho potom podobné stavy spat.niekto celý život musi alebo dlhé roky injekcie aby ho udržali ako hovoríš a po rokoch skončí lebo už nevládze ako ten psychiater s depresiou ukončil.ten kto nevie čo je prežit tento stav nepochopí ako niekto može spáchat samovraždu.psychiatrická diagnoza vam prepíše život a zmení všetko všetky priority a zmení životné ciele a ja nepatrím k tým ktorý sa zmieria s tým že vyzarám ako ošípaná, čo je dosledkom injekcií.žiadne klamstmvá a sofizmy psychologov nemožem počuvat,tie bludy.

right.to.die

tear - tu je o tom dobra diskusia, je tam k tejto teme eutanazie a prave na smrt zodpovedanych a vysvetlencyh vela veci:
www.psychologia.sk

funyfuny

myslim si ze depresia nieje choroba ale vynimocny stav mysle z ktoreho by sme sa mali tesit a uzit si ho. Myslim ze tym ze sa jej clovek brani jej v skutocnosti len viac podlieha a cim viac ju lieci tym viac sa stava zavislym na sebapozorovani a liekoch. ja depresiu milujem a zistila som ze je to len opak prilis pozitivnej euforickej nalady. vzdy pred spanim ked mam obdobie depresie ktore tak ci tak pride koli hormonom a neda sa s tym nic robit, si predstavujem ze ta svina- depka sice odide po par mesiacoch ale kym je tu si ju musim riadne vychutnat. Potom si predstavim ako ma zastrelia, hodim sa v myslienkach z mosta a precitujem tu hlbku tmy a negativizmu.robim zle veci - ktore si ja myslim ze su zle a takto pristupujem aj k pozitivnemu obdobiu kedy tvorim a uzivam si nedepresivne obdobie..robim prijemne veci a tesim sa zo zivota..takze v konecnom dosledku som stastna a na samovrazdu nieje dovod..keby som bola mrtva ta depka by mi dost chybala :D

tear

right.to.die- len čo sa týka "samovrážd"- nie vždy chce človek skutočne zomrieť, často to býva "volanie o pomoc"..