Otázka k depresii

Príspevok v téme: Otázka k depresii
plachta

Ahojte,

začnem tým, že sedím.
Susedom medvedím.

Chcela som napísať báseň ale radšej na to kašlem.
Myslíte si, že depresia sa dá vyliečiť? Teda že je to naozaj iba choroba? Prečo by nemalo byť možné, že sú typy, ktoré sú tak prirodzene neduživé a odsúdené na depresiu, že nemajú na výber a budú tak žiť celý život? Tak ako mutácie sú cesty ako si príroda hľadá cestu k evolúcii a občas vzniknú nepodarky.. neslúžiace ani sebe, ani spoločnosti, iba vyššiemu dobru ako pokusné králiky, či toľkoto serotonínu atd. náhodou neurobí z ľudí ešte vyvinutejší druh. Nebolo by humánnejšie ich nechať zomrieť? Prečo sa ľudia tak zúfalo bránia predstave sebazabíjania? Vidiac, že ten človek predo mnou sa zmieta v bolesti (možno by bolo jednoduchšie to prirovnať k fyzickej bolesti aby to bolo zreteľnejšie ale aj tak si myslím že to chápete) a niekto ho nasilu núti ostať pri živote.. A rovnako ako rakovina či iné smrteľné choroby, prečo by nemalo byť prirodzené považovať aj pri depresii možnosť, že smrť je nevyhnutná, za niečo pohanské.. nekresťanské.. whatever. Prečo to nemôže byť choroba ako stovky iných kde je urýchlená smrť prirodzeným vyvrcholením? Len preto, že ,,ale veď má celý život pred sebou, taký mladý, veď mu nič nebráni v ceste", alebo ešte lepšie, ,,to je iba kruté hluché obdobie, ktoré prejde... po roku, dvoch.. desiatich.. 50 tich a.. hups, tak sme sa mýlili, ale hlavne že sme ho udržali pri živote, pretože to je tá skutočná hodnota".
Máte k tomu nejaký názor?

p.d.

Ja mam schizo, ale nerobim si z toho tazku hlavu, v podstate som tuto prekliatu diagnozu prestal takmer uplne riesit.
Mne je uplne jedno, ci budem pocut alebo nebudem pocut hlasy, ci budem mat alebo nebudem mat vidiny, ci si budem namyslat alebo nie. Ja to mam jednoducho v pazi.

plachta

No, aby sme z nich nerobili úplné monštrá, predsa len je dobré, že si plnia svoju povinnosť a počúvajú tvoje bájky :)
A máš nejakú predstavu do budúcnosti? Že sa niečo zmení, že to bude lepšie? Akú máš vlastne chorobu (ak sa smiem spýtať)?

p.d.

No, podla mna je ich terapia v mojom pripade velmi ucinna. Ja to beriem tak, ze jednym uchom dnu a druhym von, nazor si spravim aj sam. Ale cenim si to, ze tie moje bajky dokaze niekto pocuvat:)

plachta

A prečo si to o doktoroch myslíš, elsa? Ale znie to naozaj pravdivo, že doktori udržujú pacienta pri živote, nech sa deje čo sa deje.. A pri psychických chorobách tobôž.
A akú terapiu aplikujú, pan d.? Teda ak sa Ti o tom chce hovoriť.

Možno som jediná ešte príliš životaneskúsená, že som si až v poslednom období začala uvedomovať, že človek sa naozaj môže trápiť ako chorý pes celý život. Doteraz mi to niekedy prišlo ako nepredstaviteľné, ,,veď každý sa môže zmeniť, nájsť šťastie..". Zisťujem že nemôže, že na to nie je dosť času a dosť ochoty. Ani neviem, čo s tou informáciou mám v hlave robiť, neviem to zatriediť.

p.d.

Mne povedal psychiater asi tolko posledne, ze sa nikdy neuzdravim. Nejaky rok predtym mi psychiatricka povedala, ze denne umrie vela ludi, to som jej rozpraval o tom, ze to chcem ukoncit, cize vlastne by sa nic nestalo. No, ja neviem, preco na mne aplikuju taku dost krutu terapiu, ak to vobec nejaka terapia je:)))

elsa 5.5

zložili prísahu že musia človeka držať do poslednej chvíle pri živote to je odpoved na tvoju otázku sú to zmije jedovaté čo ich tam učia ked nedokážu pomôcť tak nech aspoň do človeka nerýpu nedeptajú nemajú poňatia ako sa niekto cíti ked to sami nepoznajú,,,mudrovať vedia až mi je zle ked vidím ako prosperujú z ludí je to nechutné že humánne to je ten najlepší kšeft pacient je len zdroj k prachom

elsa 5.5

presne tak robiť rôzne veci a nechodiť k lekárom naozaj len v nutnosti lebo prídeš z jedným problémom a odídeš z dvomi :D nikde nie je napísané že je treba tam chodiť ja tam nechodím a je mi lepšie a lepšie a lepšie :)niečo si nájdi čo ťa zabaví, poteší,nákupy spoločnosť kamarátky zamestnať si mozog naplno a nemyslieť na choroby