Pripada vam to normalne?

Príspevok v téme: Pripada vam to normalne?
MikiWil

mam 23 rokov. zijem len s mamou. brat a sestra maju uz vlastne rodiny. mama teraz isla na tyzden ku sestre varovat deti a tak som ostal sam doma. Kazdy den mi vola, ze ci som sa najedol, ci som obedoval, co na ranajky, co na veceru, ze co som si kupil apod. stale mi vravi, ze v mrazaku mam jedlo, ze si ho mam vytiahnut. a dnes mi volala ze ci som si vytiahol to jedlo a co som ranajkoval. Toto su jej kazdodenne telefonaty ohladom toho co som jedol. Pride vam toto akoze normalne? nepoviem keby mam 10-15 rokov, ale preboha mam 23 a dokazem sa o seba postarat. dokazem si nakupit, navarit. Jasne ze ked je mama doma, tak vari ona, aj mi nalozi, ale ked nie je doma tak sa dokazem o seba postarat. A zakazdym ked mi vola ohladom takychto blbosti sa len s nou pohadam. Aj ked som pocas semestra na private, tak kazdy den mi vola na skype a pyta sa, co som ranajkoval, obedoval apod. Pyta sa ma co budem vecerat atd. Raz si jedna kamaratka robila srandu, ze ci sa ma nepyta aj aku som mal stolicu. Proste toto mi pride uplne nahlavu sa pytat taketo veci, kazdy den a este k tomu minat si aj kredit na take hovadiny. Myslite si ze je to normalne, prekazalo by vam to?

GoFruit

Myslitel to super napisal. Ja sa teda fakt velmi obetuvam. Uz len tie noci bez spanku a ked je maly chory to je teror. Proste vaz si mamu a daj jej to najavo. I ked uznavam ze v tomto veku je to prehnane co robi. Vyzera ze ti neveri.

Agnes998

Normalne to nie je! A nedivim sa, ze ta to stve. Mal by si s nou prestrihnut pupocnu snuru co najskor, az raz budes mat vztah ci manzelstvo, moze ti ho rozbit. Taketo typy zien sa musia stale o niekoho starat. Zaobstarat psika im ale nepomoze, moj byvaly mal tiez mamu, co sa hodne starala, nastastie nebolo to az take extremne, aby mu denne vyvolavala a pytala sa, co jedol. Ale kazdy vikend isiel k nej na navstevu a nabalila ho jedlom a kolacmi na dalsi tyzden. A psa mala, ale o toho sa moc nestarala, vzdy, ked sme u nej boli, len vzdychala, ze aka strasna starost je s tym psom, 2x denne s nim musi chodit von a je s nim viac starosti jak s malym deckom. Coz bola samozrejme blbost, ten pes bol uz stary, stale len lezal, akurat von na potrebu potreboval chodit. S mamou sa porozpravaj a povedz jej, ze si davno dospely, vies sa najest a o jedle sa s nou odteraz nemienis bavit. A ak ti bude vyvolavat a vypytovat sa, povedz jej, ze o jedle sa nebavis a zloz. Bude ta to stat nervy, ale nakoniec sa musi uvedomit. Niektore matky nepochopia, ze nevychovavaju deti na to, aby im cely zivot sedeli pri zadku, ale na to, aby raz boli samostatne a dokazali sa postarat same o seba a neskor o vlastnu rodinu!

Myslitel123

Pocuvaj sem, mama je len jedna a lepsie, ked sa takto prehnane o teba stara akoby na teba kaslala. Vies kolko si musela kvoli tebe odopriet v zivote? Nechcem to prehanat cez peniaze, ale vies ake su asi naklady na to, kym dieta dospeje? A to neratam cas, ktory sa s nim musi stravit. Ked moj 18 rocny syn nieco splechne manzelke za takuto prehnanu starostlivost, tak si ho odvediem bokom a pripomeniem mu, kolko s nim stravila casu, nech si predstavi ako asi musi boliet porod, ked bol chory ako sa o neho starala, ako sa s nim ucila atd. a ze nech teraz drzi usta a tvari sa k nej milo, ze je to to uplne najmenej, co moze pre nu za to vsetko urobit, aby jej to vratil naspat. Ak ta to serie, tak sa od nej odstahuj niekam daleko a zacni zit vlastny zivot, inak si mamu vaz a to, ze k nej budes mily, aj ked ti bude liezt na nervy je to najmenej, co pre nu za vsetku tu obetu, tie roky, mozes urobit - ver ze to nemala lahke a navyse ak nemala pri sebe muza - to mala 10 x tazsie. Nestazuj sa tu a chod jej okamzite kupit kvety a podakuj jej, lebo ked tu nebude, budes lutovat, ze si sa takto verejne na nu stazoval. Sa hanbi!!!

MikiWil

no ona nevyvolava len mne. ked je doma, tak vyvolava tete, babke, sestre. mesacne prevola tak okolo 20hod. ja som jej vravel ze sa viem o seba postarat, ze nie som maly. len ona to nedokaze pochopit a povie, ze som drzi a nevdacny, a ze druhy rodicia sa ku svojim detom tak nespravaju a co by tie deti za to dali, a maju lepsi vztah s takymi rodicmi. ano lenze ti rodicia sa do nich az tak nestaraju a nerozkazuju a nevyvolavaju. preto mozno maju lepsi vztah.

igy017494

pripada mi to, ako keby si Ta mama privlastnila... to je dost zleee (pre oboch)
a je pravdepodobne, ze keby si sa ozenil, tak sa Ti mama bude stale starat do zivota, lebo Tvoja zena sa o Teba urcite nepostara tak, ako mama :)
poznam podobny pripad a skoncil rozvodom... cize syn nestastny, jeho byvala tiez, a mama vlastne tiez, lebo ma nevdacneho syna :)

odporucam dlhsi rozhovor s mamou - bez hnevu, na to si musis zvlast dat pozor - a ak to nezaberie, mozes jej posunut link na tuto diskusiu :)
a ked ani to nie... asi by som sa proste odstahoval a ak by mi volala mama, zodvihnem je raz za tyzden... ako navstevu ju tiez domou pustim, len raz za dlhu dobu a pod.
- byvaly kolega mal tiez s mamou podobny problem, uz bol zenaty a mama mu nosila do prace jedlo... jeho zena bola z toho hotova a on bol ako medzi mlynskymi kamenmi... nakoniec sa s mamou poriadne pohadal, jedlo pred nou hodil do smeti... asi pol roka mali tichu hadku a potom sa to urovnalo :)
- rodic si proste po case musi uvedomit, ze svojou prehnanou starostlivostou uz vlastne skodi...

no vyriesit to musis Ty - lebo nik iny za Tvoje ciny zodpovednost nenesie :)

drzim palce

pompom

Je to normalne kym nezalozis si vlastnu rodinu.Pocula som ked mojmu vtedy 68r otcovi babka hovorila s rukou na hrudi jaj syncek moj dnes si este nic nejedol a je to normalne.Km mas rodicov kym ziju ty budes ich dietatom aj ked budes po 50ke.

cherryberry

Tak normalne to nie je, ale je to prirodzene, robi to kazdy rodic, Tvoja mama o to viac, ze ma v podstate uz len Teba, o koho by sa starala. Je to pre nu prirodzene a neuvedomuje si to. Najlepsie bude sa s nou o tom v pokoji porozpravat a vysvetlit je to, citlivo.Lebo ked uz nie si soplave decko, tak sa nebudes stazovat tu, ale sa o tom s nou zoci voci pozhovaras :) ,,mami, uz som dospely, cenim si, ze si ku mne taka starostliva, ale trochu ma mrzi, ze si myslis, ze nic sam nezvladnem,,. alebo jej zaobstaraj psika. Nemusis mat vycitky, my, vsetci mladsi surodenci na svete, sme nachylni znerzvozniet, ked sa do nas rodicia staraju a snazime sa co najrychlejsie utiect, dokazat svoju samostatnost. Za to moja starsia sestra, ta s nimi vyvolava dvakrat denne a na vikendy vzdy uteka ,,domov,,.

MikiWil

hej presne, aj mne to iste, ci som sa ucil. podla mna to ale nie je normalne, to cloveku ani nedaju dychat, zakazdym ho sledovat, ako soplave decko. to je proste nahlavu postavene

Iba Katka

Óo ale áno, volajú :D Zavolá jeho mama večer a pýta sa ho, ako sa má, čo robil, či sa učil do školy a čo z toho jedol :D

MikiWil

dobre navaria mu, nakupia mu, ale vie si nalozit. isto mu nevyvolavaju z lyzovacky a nepytaju sa ho co ranajkoval, co obedoval a co veceral. a to kazdy den. je nieco ine ked mu nachystaju, ako ked mu vyvolavaju kazdy den a pytaju sa dokolecka to iste.