Láska cez internet?

Príspevok v téme: Láska cez internet?
euridika

takže. mam davno po dvadsiatke, studujem na vysokej skole, mam za sebou vazny vztah, ktory je uz ale davno za mnou. problemov mam viac, ako kazdy, co ma vsak najviac taži, je to co som nikdy nemyslela ze sa niekedy moze prihodit. a to fakt, ze zacinam pocitovat nieco velmi blizke zamilovanosti k cloveku ktoreho poznam len cez internet. niesom z tych internetovych silaencov ktorý ziju zivot len virtualne, internet vyuzivam ako nevysychajuci zdroj informacii, a na jednom fore o jednom z mojich zaujmov som teda prisla do kontaktu z tymto typkom, sprvoti bezne vymienanie si nazorov a tipov ohladom toho jedneho z mojich zaujmov, neskor sa k tomu pridruzili dalsie zaujmy a podobne, a profitovali sme z toho obaja. trva to uz ale dlhsie, a tie konverzacie zacali byt osobnejsie, kamaratskejsie, a postupom casu a tym ze som sa o tom cloveku dozvedala coraz viac a viac, sa to cele dostava do levelov takych ze je to strasne tazke pretaku osobu ako som ja vobec pripustit. viem ze ide o len o virtualny obraz toho cloveka, ze som nezazila na vlastnej kozi, netusim ako vyzera (pocula som jedine jeho hlas), poznam ho len cez slova, viem a ze ten obraz ktory o nom mam je viacmenej iba projekciou toho co chcem aby bol, a teda ze si ho v hlave idealizujem. aleco ak nie? co ak je naozaj taky ako to akym sa mi javi byt? v tom pripade nenavidim vsetko, samu seba a hlavne cely sprosty zivot, kozmos mi ustedruje hnusny kopanec do brucha, ak jedina osoba s ktorou som sikedy stopercentne vo vsetkom rozumela a citila univerzalne a bytostne nevyhnutne spojenie musi zit na opacnej strane planety. a teda moj problem je nielen ta otazka ktoru si kladiem, o tom ci mam v hlavevsetko v poriadku ked dovolim aby som sa mi taketo nieco mohlo stat, ale hlavne to ako to prezit. co mam spravit? mam prerusit kontakt? zabudnut a zit si tento svoj maly nudny zivot tak ako doteraz? alebo mam pokracovat a zit v predstavach? co mam doprdele spravit aby mi uz nacisto neotrhlo hlavu?

klasik12321

Skus sa zamysliet aj nad tym, ze co ak sa stretnete, on bude zodpovedat tvojim predstavam, no ty sa nebudes pacit jemu...

sarah333

sejla, ja som si s takycm cudzincom pisala a skypovala intenzivne 5 rokov (egypt).. 5 rokov by sa snad nedalo klamat, aspon tomu chcem verit... ale prave teraz to ukoncujeme, je to tazke ako svina.. lebo stretko nehrozi (ja tam nechcem ist len s kamoskou a on nemoze von- najprv studium a teraz vojeska sluzba povinna, potom ktovie, aj rodina by bola proti, hoci som uz davno dospela)... ...ale mozem povedat, ze inteligentnejsieho cloveka som asi ani nespoznala, max. na jeho urovni boli... takze ma opantal dokonale.. uz by som to veru nezacinala, je to trapenie..

Sejla

Euridika je aspoň z Európy? Odkiaľ je ten online princ? Chápem to tak, že ste spriazdnení v určitých veciach a to vie človeka pekne namotať, ja by som as vedela asi rovnako zalubiť ako ty, preto radšej vôbec nečetujem a už vôbec nie s cudzincami na opačnej strane planéty...

agartio

Na dialku mozes uvidiet dusu cloveka, ale urcite nie cez fora a pismenka, musis vlastne vypnut mozog. Ani cez hlas. Snad prvy sposob na dialku cez ktory ide uvidiet dusu cloveka, uvidiet samozrejme spiritualnym zrakom, je spev. Cize, ak ste spolu nespievali, nemas sancu ho poznat z duse a fakt je to vyplod tvojej fantazie.
V tom pripade nemozes byt zamilovana do neho, ale do vlastnej predstavy. Je to velmi nebezpecne a riskantne. Prave preto je velmi nerozumne vyuzivat internet na akykolvek socialny kontakt, hlbsie zoznamovanie.
Ked uz si sama, mozes vyuzit zoznamky, a stretnut sa s niekym, ale vztah zacina az pohladom do oci a realnym stretnutim. To je lepsie uskutocnit co najskor. Na to ale nema skoro nikto odvahu.

Doporucujem ti co najskor ukoncit kontakt s nim. A hlavne pokial ho nemozes stretnut.
Ak ti mozem poradit, ak viete spievat, zaspievajte si spolu nadialku. Tam mozes uvidiet jeho dusu. Az vtedy si mozes byt ista, lebo dusa ma vzdy pravdu. Pokial neviete spievat, tak je to nafigu, ani rozhovor, ani pisanie si, nic nefunguje, je to iba vyplod. Ak take nieco milujes, velmi sa sklames, je to iba vyplod tvojej mysli. Dusu mozes na dialku jedine v speve uvidiet, ale aj to nie vzdy... iba ak to dokazes.

karamelllka

ja som svojho priatela spoznala cez internet, tiez podobne ako ty, uplne nahodne, vobec nie cielena zoznamka, ani som nevidela jeho fotku, videla som ho az na stretku, a sme spolu uz 5 rokov...takze s nirv uplne nesuhlasim... ale co tak ist s kamoskami na dovolenku, tam kde byva, a poprosit o aby vam robil sprievodcu? ak nic ine, vzdy mozte byt kamarati, my sme sa tiez nestretavali, ze sa ideme lubit, len ako priatelia...a vidis..

doremi

no ved si dajte meeting. mozno nic neziskas, ale ani nic nestaratis a nebudes si musiet vycitat, ze si to nespravila :)

nirv

Sorry ale toto dôverne poznam, cez net to pôsobí úplne inak ako naživo. Môže to byť fajn človek, aj sympatický, ale naživo vám to vôbec nemusí spolu fungovať. Net je taký filter, cez ktoré sa mnohé veci nedostanú. Naozaj. Buď sa s ním stretni a ries to v reale, a ak sa to nedá, zabudni a hľadaj naživo.

p.d.

Ako mozes trafit na kohokolvek, to je fakt. Vies, priroda to zabezpecila tak, aby rod v kazdom pripade pokracoval. Cize je mozne sa zalubit vselijako. Ak sa s niekym rozvedies, tak sa rozvedies, ale potomstvo uz bude pravdepodobne na svete... Nenechaj sa obalamutit internetom a ani prirodou. Stan sa panom svojho zivota.

fero11111

ked nemas foto bude to nejaky odbavovac zabudni nato a zacni sa venovat niecomu realnemu ...

a dufam ze toto neni nejaka diplomovka