Stratená zásielka z USA

Príspevok v téme: Stratená zásielka z USA
graupel

Zdravím.
27. februára som cez HealthDesigns.com objednal tovar s potravinovými doplnkami (vit. C, probiotiká, limetkový esenciálny olej) v hodnote 20,75€ (čiže pod 22€ - takže na colnici určite nebude zásielka zadržaná), platil som VISA debet. kartou, použil som dopravu International Airmail (USPS), na Slovensko mal tovar doraziť ako obyčajná listová zásielka (nedoporučená/nepoistená) a mala byť uložená na Slovenskej Pošte. Dnes sú presne dva mesiace od vytvorenia objednávky, na budúci týždeň v stredu budú 2 mesiace od vyexpedovania zásielky z obchodu. Zásielka však ešte ku mne nedorazila. Plánujem ešte počkať do konca mája. Je šanca, že ešte balík príde, alebo je už pravdepodobne stratený? V prípade nedoručenia ani do konca mája ako mám postupovať?
Ďakujem za rady.

dismay

Asi ťa sklamem, zásielka bude pravedpodobne ukradnutá. Myslím, že najdlhšie mi zásielka z USA šla 3 týždne (z Floridy, lebo to posielajú až do New Yorku na medzinárodnú poštu). Objednávam zo zahraničia pomerne veľa, ročne tak 100 balíčkov a podľa mojej osobnej štatistiky sa mi stratí až 30 % zahraničných zásielok bez trackingu. Ale od februára bývam v Prahe, takže si robím novú štatistiku, zatiaľ všetko prišlo... dúfam,že to nezakríknem.

kablica

no pani bola strasne zlata, vraj mi chce urobit radost, tak to posle este raz, je to Slovenka zijuca v AT...no ale predsa ona nemoze za slovensku postu, kurnik sopa.

Vojtoo

hm, lutujem tak serioznych predajcov :( a potom ze preco mnohi neposielaju na slovensko.. ach jaj.. drzim palce, na poste :)

kablica

predajca poslal dalsiu zasielku gratis, len netusim, ci aj ta vobec dorazi..?
V pondelok idem robit BORDEL na postu!

Vojtoo

naskor by som to skusil u predajcu..
ze mi to nedoslo, on by mal mat v moci to vysetrit..
potom by som mozno volal na postu (ustrednu nejaku, lokalnu postu mozno aj) a nadiktoval im to, i ked ktovie ci to maju v systeme..
medzitym (cisto preto aby som im pokazil statistiku), by som poslal aj staznost na postu.
u nas to je mozne tusim ze do 6 mesiacov od vzniknutia incidentu, lenze to je tusim ze vnutrozemna staznosst, neviem ako je to ak ide zo zahranicia, ale ta lehota by nemala byt sibenicna..

kablica

:-DDDD
Vojtoo, porad-mam cislo zasielky, kde sa mam zase stazovat? Ked sa budem na ustredi posty, pride to na rad asi za 2-3 tyzdne...

Vojtoo

no :)
to ti verim..
tak napr ja si cokolady posielam cez kurierom :D
sice to stoji nehorazne vela, asi 10x viac ako posta, ale aspon mi to nikto cestou nezje :D

Vojtoo

kablica, hmm, tak potom to bude viazane na lokalitu, tj ja mam asi stasatie, ze postarka je dobra a nerkadne.
pri tych platoch sa cudujem, ze nekradne :)

ale su dve riesenia:
1. pobox v rakusku (ci zahranicami ako je cesko/madarsko/polsko
2. vzdy volit moznost s tracking cislom (takto sa nemoze SK posta vyhovorit, ze sa u nej nestratilo a musi uhradit skodu..)

celkovo som si objednal asi tak 100 balikov za 3 roky a asi tak 99 doslo, 1 nedoslo, ale to kamosovi :D jeho problem :D ja mam stastie :D aspon v tomto..