Kutiky úst, šupanie kože

Príspevok v téme: Kutiky úst, šupanie kože
Mkk

Nikdy som nemala s kutikmi a hepresmi problém,no teraz už asi mesiac,možno dva mám kutiky v ustach..občas iba také začervenané ,inokedy rozdráždené,vtedy ma aj bolia a šúpe sa mi tam koža .Prednedávnom som z iných dovodov brala železo a probiotika s vitamínmi skupiny B ,B12 no a teraz som čítala že kutiky značia nedostatok týchto látok..ale mne to vôbec nepomohlo,tak rozmýšlam čo môže byť príčinou ,prečo ich odrazu mám ? a už asi týždeň sa mi šúpe koža pod tými kutikmi,skoro až na brade..vždy si to musím vydrhnuť uterákom,ale po dvoch dňoch tam mam šupinky zas,nechápem čo sa to deje ,neviete mi niekto poradiť ? ďakujem,pekný večer

Mkk

Agnes,alpu som už skušala,nepomohlo :/ Ahá,no asi si budem musieť naštudovať a zašleniť to do jedálnička poriadne ,som už z toho zufala,hlavne ked sa to šúpe :/

Mkk

Uf no teraz som bola dosť dlho PN ,takže doktora si teraz kvoli práci asi radšej nedovolím riskovať,pokial to nemusí byť vážne.Nie žiadny ekzém,ani alergie,vždy som bola zdravé dieťa,kutiky som mala raz a to len jeden a hned zmizol..preto tomu nechápem,som ,,abstinujuca" bulimička,priznávam,napadlo ma že to môže mať súvis ale ked sa už kontrolujem a nasžím nevr.. tak neviem či by to malo mať suvis,naozaj netuším :( ? Martin,chcela by som skôr začať liečiť zvnutra,ak to má súvis s nejakým orgánom napríklad a kedže železo a Bkomplex som vyčerpala z možností,čo by na to ešte mohlo zabrať ?

Agnes999

chod lekarovi, moze to byt nejaka choroba, ktoru dokaze urcit len on. ak mas naozaj len kutiky, tak mne na to pomaha dezinfikovat si to 2x denne alpou alebo niecim. stipe to, ale za par dni, do tyzdna sa to vyhoji. a vitaminy hlavne B treba brat dlhodobo.

kablica

hybaj s tym k lekarovi, podla popisu sa presne neda urcit tvoj problem
nemas nahodou atopicky ekzem, alebo nemala si v detstve?
inak s herpesmi to nesuvisi