Dieta ihned po vysokej skole

Príspevok v téme: Dieta ihned po vysokej skole
TinaM

Zdravim vas,

chcela by som sa vas opytat, ake mate skusenosti s tym, ked ma zena dieta hned po vysokej skole (+/- mesiace samozrejme)
Zaujimalo by ma aj to, na ake pridavky ma zena narok (vzhladom na to, ze nema odpracovny potrebny cas pre ziskanie materskej, alebo ako to uz fonguje, neviem, opravte ma prosim). A ako si potom zena, bez praxe (okrem tej ziskanej pocas studia-cize vacsinou brigadnickej cinnosti) najde zamestnanie? Rada si precitam vase nazory a skusenosti.

Slecna A.

moja sesternica sa psychicky zrutila, ked sa tesne po skole dozvedela, ze bude mat babo. Dozvedela sa, ze nedostane od statu ani cent (mam to od nej, neviem ci to skutocne takto funguje), nikde nerobila, len brigadne, ziadna prax, nema nic nasetrene, otec dietata je sam este dieta :D
Ja by som si tych par rokov odrobila a "no problem", i ked v tomto state nie je nic "no problem" :)

TinaM

lenze mna tato "moderna" doma nebavi. S priatelom planujeme rodinu a mna uraza, ze rodina sa stala otazkou "triezveho" myslenia a financneho zabezpecenia a nie dusevnej vyspelosti a pripravenosti partnerov na dieta :(

lilyianka

ja len, že by som to chcela urobiť rovnako ako ty ... :) ale ja nie som denný študent ako ty ....
osobne by som to na tvojom mieste urobila tak, že by som ešte rok po škole počkala, našla si prácu, odkiaš budeš môcť v kľude odísť na materskú a kde sa budeš môcť zase vrátiť .. lebo takto, no neviem .. nevidím to moc ružovo .. mám kamoša, ktorého žena hneď po škole mala dieťa, teraz má malý tri roky a ona mala ísť do práce .. už rozmýšľal, kde by ju zamestnal, tiež je bez praxe a neviem akú má školu ..ale podarilo sa im ďalšie, čiže ona po dvoch deťoch, s kt. bude na mateskej tým pádom 6 rokov bude mať potom 31a to som teda zvedavá, kde sa ptom zamestná bez žiadnej praxe .. asi to bude mať brutálne