Neustále nočné jedenie

Príspevok v téme: Neustále nočné jedenie
lucusa82

Prosím neviem na koho sa mám obrátiť so svojim problémom, ktorý trvá už 5 rokov. Som z toho zúfalá a nemám chuť do života... Ide o nočné jedenie.
Večer, keď si ľahnem, asi po 1 hodine spánku sa zobudím a automaticky idem do kuchyne jesť (zjem hocičo). Potom idem spať a následne sa zobudím 2 niekedy aj 3x a vždy idem do kuchyne, najem sa a potom si ľahnem spať. O hodinu sa zasa zobudím ... Za noc to vychádza niekedy aj 4x. Zo začiatku som chodila jesť len 1x a posledne asi 3 roky už tých 4x. S chodením do kuchyne a jedením končím okolo 3,30 hod. no a spím do 7,00, potom vstávam do práce.
Nedá sa to ovládať, nemôžem povedať, že som v polospánku, všetko si uvedomujem, ale neviem to ovládať, otočiť sa bez jedenia a ľahnúť si naspäť do postele. Skúšala som to nahrádzať len pitím, vody, alebo dať si zamknúť kuchyňu, aj tak som potom hľadala po celom byte ten schovaný kľúč, lebo potom som bez jedenia do rána nezaspala. Pýtala som sa praktického lekára, na koho sa môžem s problémom obrátiť,ale povedal mi, že nevie, že by sa tomu niekto venoval a mám prestať piť kávu,aj keď som sa tomu zasmiala,tak som ju 1/2 roka nepila, ale nič.
Jedenie a váha: Počas dňa sa snažím obmedzovať kalorické jedlá, cez deň som na delenej strave, pretože viem, že v noci to aj tak dobehnem, resp. aj predbehnem. Ráno absolútne nejem, pretože som plná a nafúknutá z toho, čo zjem v noci. Niekedy si z noci ani nepamätám čo všetko som pojedla, len ráno nachádzam prázdne obaly /sladkosti, saláma, jogurt, zmrzlina/. Keď aj niečo kúpim pre manžela /čokoládu, keksy, oriešky/, snažím sa to skryť, aby som to nemala na očiach, ale ja to v noci aj tak idem vyhľadať a všetko to zjem. Preto sa posledné roky intenzívne venujem cvičeniu, aby som aspoň takto zakryla nočné jedenie. Cvičím 4x týždenne, kardio, fitness, spinning. Minulý rok som mala doporučenie ísť robiť fitness aj súťažne, čo ma samozrejme posunulo vpred, a veľmi som to chcela, ale nebolo to možné, nakoľko nočné jedenie narúšalo celkový priebeh prípravy na súťažné pódium. Ráno som sa zobudila a plakala som sama nad sebu. Kebyže necvičím, bola by som veľmi tučná. Viem to, pretože keď som mala 17 rokov, mala som 70 kg a prešla som anorexiou na váhu 49 kg, potom to prešlo na bulímiu, a nakoniec užívaním tabletiek Adipex retard, ktoré som užívala dlhodobo, viac než 1 rok. Tento problém mi pomohla počas 3 rokov vyliečiť moja rodina, takže lekárske vyšetrenie som neabsolvovala. Celý život bojujem s tým, ako budem vyzerať, resp. vyzerám aj dnes. Dnes mám 31 rokov, výšku 170 cm a váhu 67 kg. Z tohto môjho nočného jedenia som v depresiách, nemám záujem o akýkoľvek život, stala som sa viac-menej introvert a veľmi to trápi aj môjho manžela, ktorý by mi chcel veľmi pomôcť, ale nevie ako. Prosím pomôžte mi, pretože som zúfalá a trápim tak aj môjho milovaného manžela...
Posledne kedy som sa skutočne vyspala, bolo 10 dní, keď som bola veľmi chorá, mala som teploty a brala som Amoksiklav /antibiotika/ a paralen. V tom čase som bola najšťastnejší človek na svete, pretože som spala úplne celkú noc a ráno sa ráno zobudila hladná!!! a mala som úplne prázdne brucho. Skvelý pocit! Zobúdzala som sa oddýchnutá, síce chorá /mala som chrípku/, ale vo veľmi dobrej a pozitívnej nálade. Apropo svoj problém som minulý rok riešila aj so psych., ale nepomohlo. Predpisoval mi len Rivortil a nejaké antidepresíva /viac druhov, keďže som k nemu chodila vyše 1/2 roka/, po ktorých som však bola oveľa viac v depresiách, bez chuti do života a totálne bez chuti na intímny život. A s s mojim problémom nočného jedenia mi to vôbec nepomohlo.
Prosím pomôžte mi, pretože nevládzem takto ďalej žiť.

pedag

Ono to môže byť len taká fáza, netreba hneď robiť zo všetkého tragédiu alebo to dávať za vine nejakej diagnóze.

Ivetka 123

Na nočné jedenie jedine navštíviť Anežka centrum v Košiciach bez srandy mesiac som chodila a hľadala po celej kuchyni a spálni a neverila vlastným očiam žiaden papierik od sladkosti žiadna vyjedena chladnička vrelo odporúčam nájdete na ňu kontakt na internete bez srandy

Peter Peter

Ahojte,

Viem o com hovorite....
Na zaciatok musim povedat ze vsetko je v hlave a v stravovacich navykoch.

v pripade ak cez den hladujete, alebo sa snazite dodrdziavat super zdravu stravu tak nedostatok tej nezdravej sa prejavi ked je nase vedomie otupene t.j. pocas spanku....

Cele to je sposobene ty ze telu nedodavame vsetky potrebne latky vitaminy mineraly ziviny k jeho fungovaniu.... no a v noci si to jednoducho telo vypyta a mozete mat volu silnu ako skala.... nepomoze to. Mozete to prirovnat k pitu vody... ked ste smadny napijete sa ci chcete alebo nie ....vo vysledku sa aj tak napijete.

Skuste jednoduchu vec

Jecte pocas dna pravidelne, aspon 5x a uricte zacnite ranjakmi, ak vam nechuti rano naucte sa aby vam chutilo. Toto je alfa omega.

Koncite vecerou, kludne sa najecte 2h pred spankom, ale nie tazke ale ani extremne lahke veci, kludne to co na obed ale menej...

Pocas dna pite pravidelne cistu neochutenu vodu. Ono nepomoze ak do seba kopnete raz za cas pol litra... telo to nespracuje.

A hlavne nemyslite na nocne jedenie a netrapte sa.
Po urcitom case uvidite ze nocne jedenie je prec.....

Je potrebne v to verit

Peter

Meluzina

Nielenze mavam obdobia ako vy, ked musim v noci okamzite jest, lebo by som od 02:30 uz nezaspala a vstavam az o 6.
Neviem, ako si upratat v hlave, aby sa mi stalo to, co niektorym tym nestatnym obeznym zenam pred styridsiatkou, ktore dnes vyzeraju ako svoje vlastne dcery. Neviem najst tie spravne slova, tu motivacnu rec, ako nasli zeny z fotiek, ktore by som este pred chvilou nazvala obeznymi nestastnicami a dnes sa na nas usmievaju s novym ucesom a velkostou M.
Nie, nehovorim o babenkach, co sa od malicka nezriadene pchali nezdravym jedlom, tonami peciva a cokolada je samostatna kapitola dokonca aj u tych, co nie su moc na sladke.
Hovorim o zenach ako som ja, ktore vedia o zdravom zivotnom style tolko, ze sme mohli robit prednasky, ale nikto by nam to neuveril, pretoze sme sa predietovali k 105 kg.
Skusili sme vsetky existujuce diety, neskutocny vsevyber liekov na chudnutie (legalnych aj nelegalnych), cvicenia od vymyslu sveta....
...no pri nicom z toho sme pre nieco nevydrzali....
Teraz sa pridali bolesti chrbtice a kolien, takze vacsina cviceni ani nepripada v uvahu. Nazyvaju nas lenivymi ludmi. Ktovie, mozno naozaj sme? .....................................sme?
...kde robime chybu? Kto ma tie spravne slova?
Preco to inym vyslo a ja to stale len zhorsujem?

IvanaKa

Urcite by to nieco pomohlo, ale plavam velmi chabo a este teraz aj moja artroza kolien a celkove chrbtice mi jednoducho nedovoli fyzicky sa znicit.......Som rada ze prave ako-tak chodim, trochu bicykel sa pokusam, chodim na fyzioterapiu. Jasne, ze fyzicka aktivita a este aj s pobytom vonku by mohla pomoct., len ........Ale vdaka za zaujem :-)

Filip TT

Nepomohlo by, keby si sa pred spanim tak fyzicky znicila, ze by si spala do rana ako dudok? Na mna tak zabera plavanie. Po plavani som tak ukonany, ze spim ako drevo.

IvanaKa

Neviem, ci este je aktualny tento clanok a problem.
Iba tolko - ze velmi dobre rozumiem tomu, co pise autorka problemu "nocneho jedenia". Rozumiem a uplne ju chapem.
Ja sa s tym trapim tiez uz cele roky a vobec neviem co s tym. Uz som aj rezignovala, ale obcas znovu skusam.....Je to spojene s nespavostou. A zda sa, ze mimo mna. Nepomoze silna vola. A naozaj vyzaduje velke usilie normalne fungovat, ked rano vstavate ako zbity pes.....Precitala som 1000 rad, ajurvedskych, neviemakych.....Uz som aj hladala nejake specialne kupele na liecenie insomnie, tam aj nocne jedenie sa zaraduje. Ak ste nahodou objavlli nieco nove, prosim podelte sa. Dakujem.

Gima

Chce to pevnú vôľu a oddolávať pokušeniam. Nekupovať lákave jedlá, ktoré vás nútia k prejedaniu. To nočné prejedanie možte nahradiť inou aktivitou, prechádzkou alebo cvičením, ked ste aktivna športovkyna.
Mne osobne pomohli šumive tabletky Acidofit.