Vraj takmer genialna

Príspevok v téme: Vraj takmer genialna
krumpel1111

ahojte, chcem sa opytat. Moja sestra ma 17 rokov a mala problemy s bulimou. Bola u psychologa a ten jej vraj robil testy a povedal že ma iq ako 1,5 % obyvatelstva na zemi a že je takmer genialna. Pritom mne vobec nepripada že by bola nejak zvlašt chytra. v škole ma trojky a robi blbosti. Može to byt pravda?

Jane_3sto18

Kvety zla - no, tak to musím jedine súhlasiť. Mám tiež kamaráta, ktorý má vysoké IQ a skoro nulové EQ.
Asi na tom niečo bude. Alebo to súvisí s tým, že vysokointeligentní majú nejakú duševnú poruchu, ktorá im zabraňuje mať to EQ vysoké.

Kvety zla

A sice mi u psychologa EQ testy nerobili, ale predpokladam ze tiez nie je extra vysoke. Ja si myslim ze tam casto existuje nejaka nepriama umernost s IQ. Ked mna ludia casto irituju...

Jane_3sto18

Maoam, hej, to je pravda. -_- A veľa "normálnych" ľudí si myslí, že psychiatrickí pacienti sú retardovaní -_-
Ja som tiež nenašla výhodu vo veľkom IQ. Podľa mňa to nemá nič spoločné s talentom a ja chcem využiť hlavne talent, kedže ma to baví. Zatiaľ iba samé mínusy som na tom našla.

Agnes999

doubledog: no na tebe to teda vobec nevidno. pripada mi, ze mas moc vela komplexov. mozno keby si sa ich zbavil, vedel by si zo zivota aj nieco vytazit

Kvety zla

Ja mam IQ 145, a nie su z toho ziadne vyhody, akurat tak depresie a existencne krizy. Taktiez som od zakladnej skoly nemala ciste jednicky, hlavne pre to lebo som sa venovala predovsetkym tym predmetom, ktore ma bavia. A aj teraz na univerzite mam priemerne znamky - ale znamky su fakt jedna vec, a zivot druhy (a zatial sa mi tie znamky ani nikam neberu - az od buduceho roku :) ).
A ked som mala 14-15 rokov tak som robila kraviny - to asi patri k tomu pubertalnemu veku. Vysoke IQ nepomaha.
A nikdy som osobne nemala pocit ze by som bola genius v jednej oblasti (okrem anglictiny, ale to je v podstate nanic ked chce ist clovek do zahranicia), skor som mala pocit ze v nic nie som tak strasne nadana ze by som vedela ze to je moje "poslanie". Bola som nadpriemerna v mnohych smeroch ale nic "uzasne". Tak teraz studujem nieco, v com mozno nie som genius ale bavi ma to, a je to odbor v ktorom nemusi byt clovek najlepsi na svete na to, aby ho to uzivilo. :)

doubledog

ja mam dost vysoke IQ, ale ako moc velku vyhodu to teda nevidim.

niezeby som chcel byt hlupejsi, ale jasne vnimam, ze je to vzdy nieco za nieco.

Maoam

Jane - preco by si sa mala chvalit, vsak len pises fakty ake su...

no neviem, ale ak je niekto genius, tak sa jeho mozog vymyka 'normalu', takze taky clovek je zrejme casto blizko sialenstvu :D

vsak mnohi slavni genialne vynalezci mali schizofreniu, alebo boli aspon epileptici atd. :D

kazdy mal daco

Jane_3sto18

A čo sa týka jazykov, tak mi to vždy šlo. Prakticky bez učenia. Zevraj mám aj talent na básne, fotografiu a vlastne celkovo písanie, no ja viem, že je na svete oveľa viac lepších ľudí, než som ja. ja sa podceňujem. A momentálne mi to pripadá, že sa chválim, ale tak pripájam sa do témy, snád to nie je až také zlé so mnou.
A môj horor je EQ... to mám na bode mrazu -_-
A áno, niekde som aj ja čítala, že vlastne "trest" za vysoké IQ sú psychické choroby. Ani sa nečudujem, ktorý človek by sa nezbláznil z tohto sveta!

Jane_3sto18

Ja mám tiež nadpriemernú inteligenciu, moja kamarátka má o 9 bodov nižšie IQ odo mňa, ale ked sa pozriem na ňu a na seba, tak si myslím, že ja mám IQ 100 a ona IQ 150.
V škole som sa neučila, to čo ma bavilo, mi išlo aj samé, to čo ma nebavilo, to som doslova bojkotovala, často som mala známky na prepadnutie a dobre kontrastovali, napr. ekonomika 4 a slovenčina 1...
Proste... nejde o správanie ani o známky, ale je to prirodzená inteligencia. Ja som tú moju, úprimne, nikdy nenašla a testom naozaj neverím, ale tak... Nebudem sa hádať.