Ako na akné

ViktorkaVix

Ja chemii nerozumiem, ani tym vzorcom, adresuj to Damianovi, ked mas pochybnosti, vysvetli ti to. Ale oni su zaplaveny mailami, takze to potrva par dni. A ci to existuje, alebo nie, nemyslim si, zeby zavadzali ludi. Na to tu mame lekarne, na zavadzanie a predavanie hovien. Mne pomohli ich vitaminy v roznych smeroch a je mi maximalne jedno, ci si ich niekto objedna, ja som sa len chcela podelit o svoju skusenost.

Vitamín A-E emulzia – vysoké dávky v netoxickej forme
V roku 1963, kedy Dr. Contreras začal pracovať ako klinický onkológ, sa používanie vitamínu A ako užitočného činidla pri malígnom nádore považovalo za nelogické a absurdné.

Teraz sa vitamín A akceptuje ako činidlo širšieho použitia pri väčších epitelových rakovinách, tak ako aj pri epidermálnych karcinómoch, chronickej leukémii a karcinómu z prechodného epitelu. Prvé normálne štúdie možných protirakovinových účinkov vitamínu A sa začali v Mugos Laboratories v Mníchove v Nemecku.

Bolo dokázané, že rakovina pľúc u nórskych námorníkov bola menej rozšírená ako u iných skupín, dokonca aj vtedy, ak fajčili už od detstva. Logika naznačuje, že by to malo byť naopak. Po preštudovaní tohto fenoménu sa zistilo, že od detstva jedli veľké množstvá pečene surových rýb, bohaté na vitamín A.

Logický záver bol, že vysoké dávky vitamínu zabránili rastu rakoviny pľúc aj u silných fajčiarov. Taktiež sa ale zistilo, že vysoké dávky vitamínu A boli toxické a mohli by spôsobiť nepriaznivé reakcie.

Hlavným cieľom bolo teda zistiť, aké dávky vitamínu A by boli dostatočné na to, aby sa dali pozorovať ochranné alebo liečivé účinky a zároveň by nedošlo k poškodeniu pečene.

Riešenie našiel jeden z výskumníkov, keď zistil, že nespracované mlieko tiež obsahovalo tento vitamín a ani deti, ktoré boli dojčené, nikdy nezažili toxické účinky. Príroda si teda sama našla riešenie tým, že zahrnula vitamín A do mlieka vo forme mikro-emulzifikácie.

Výskumníci z laboratórií Mugos pokračovali v príprave rôznych emulzných koncentrácií, sformulujúc napokon svoj známy, vysoko koncentrovaný A-Mulsin. Jedna kvapka obsahuje 15 000 jednotiek.

Takisto dokázali pacientom podať až jeden milión jednotiek denne v postupných dávkach bez toho, aby vyvolali toxikáciu pečene.

Vysvetlenie je také, že v emulznej forme sa vitamín A absorbuje priamo do lymfatického systému bez toho, aby sa vo veľkom množstve dostal do pečene. Po vyriešení problému s toxicitou bolo možné testovať výrobok vo vysokých dávkach.

Brala som vitamin D, kupeny ale v lekarni, nebadala som ziadne zmeny. Mam stale doma pol flasticky, tiez kvapky. Chcela som si ho objednat z damianvit, ale mali vypredany vitamin K2 a kedze uvadzaju, ze vysoke davky sa nesmu brat bez K2, tak som to neriesila. A uz to ani neriesim, kedze mi pomohlo AE.

Edrijan

Možno by som skúsil začať príjmať viac vitamínu D, keďže práve vitamín D napomáha k správnej funkcíí pokožky. Skús si prećítať o tom viac tu: fitness-life.sk

KLauduliak291981

Viktorkavix
Ako nechcem nejak zabrdat, ale ta AE emulzia je obycajny vitamin A -retinol palmitat a vitamin E a dokonca je tam napisane di-tocopheryl acetate taky ani neexistuje, existuje len vitamin e - dl-tocohpheryl co je SYNTETICKA forma a d-tocopheryl je PRIRODNA forma. Cize ta ae emulzia predpokladam nemysleli di-tocopheryl ale dl-tocopheryl synteticku formu. Myslim si,ze obycajny vitamin A a E z nejakeho lepsieho zdroja by bol tiez ucinny a za porovnatelne nizsiu cenu. Moj nazor. Neutocim,len konstatujem. Je to skvele,ze ti to pomohlo lebo mna tiez trapi akne, vyskusam najst kvalitny vit A a vit E budem to uzivat a potom o pol roka pridam recenziu,lebo to chce cas kym budu vysledky.

ViktorkaVix

Pridavam fotky. Chemia vs priroda. Tie balenia kozmetiky su pomaly plne, vacsina, ked ma niekto zaujem, kludne piste, rada sa ich zbavim. :)

ViktorkaVix

Och nemam fotku pred bez make upu ziadnu a zatial nemam ani fotku po. :D
Ja ked ti poslem fotku mojej policky v kupelke, tak tam najdes asi vsetko. Celu radu effaclar, effaclar mam este aj tonovany - pre istotu, celu radu biodermy, po chemickom peelingu sa mi spravil ekzem, tak mam este aj radu atopic control. Vichy - normaderm. Skusila som monodermu, udajne prirodny vitamin A a E v kapsuliach (tak isto hlupost, lebo je to v silikonoch). Mam doma krem sibircanka - modru hlynu. Kadejake prirodne kremy a proste niiic totalne nic. Obycajnu drogerkovu kozmetiku ani nekomentujem. Jedine si ako tak pochvalujem masku na tvar z kauflandu za 5 eur, ta je fajn - bahenna s aloe vera. A tieto vsetky sajrajty na seba trepem uz 16 rokov a ziadna zmena. Stale sa mi vyhadzovali bolave vyrazky na licach, ktore sa hojili tyzdne, pri uchu detto. Poprinose na licach sa mi stale zanasali pory, mam ich tam aj rozsirene a okrem toho sa mi tam robili take male biele vyrazky, ktore som jeden den vytlacila a na dalsi den boli spat. Rano som sa zobudila a utekala som ku zrkadlu, ci mi tam tie male svine nahodou nepribudli a vzdy sa nejaka objavila. Nemam este ani 30, budem mat o rok, ale na ociach mam jemne vrasky a vrasky v nasej rodine su minimalne, vzhladom na moju mastnu plet, som ich necakala tak skoro. Vsetko je to z toho vysusovacieho sajrajtu, co si uz xy rokov patlam na plet. Citala som si aj xy recenzii na chemicky peeling. Tak si hovorim idem do toho. 1 sedenie 30 eur, po prvych dvoch som bola relativne OK, bolo tam zjemnenie pleti a mastenie mierne ustupilo, ale to bolo asi tak vsetko, vyrazky sa tvorili stale. Na tretom sedeni som jej to spominala, tak mi primiesala este nejaku kyselinu, cele to malo 40% a nechala mi to na tvari cca 15 minut. Ja som v zivote horsiu plet nemala, ako po tomto. Pod nosom som mala vypalene hnede miesta, ktore sa doteraz 100%tne nezahojili a to uz preslo dost mesiacov (posledny bol marec). Proste miliarda penazi na vsetko, vratane make upov, ktore som si nemohla dovolit kupovat drogerkove, lebo vsetky su komedonne. A vseobecne ma nebavi si na seba patlat make up uz, akoze paci sa mi to, ale chcem si ho dat, lebo sa mi to paci, nie preto, ze musim. O psychike nehovorim, lebo tolko casu investovat do starostlivosti o plet a ziadne vysledky, to da teda riadne zabrat. To, ze mi priatel musel vymontovat nasu super UV ziarovku zo zrkadla v kupelni (na moju ziadost), lebo som sa dost casto snazila vycistit si plet, vedela som pri zrkadle stravit aj hodinu, mozno aj viac. Jak v tranze. Po tomto mojom attaku sa mi stale vytvorilo par malych bolakov a flaky radsej ani nekomentujem. A to, ze boli zanesene pory do dvoch dni na 70% take iste zanesene, ani nemusim rozpravat. Proste veeela vela toho. Hodiny studia na internete, ci vyrobkov, ci scrolovanie diskusii, co kto poradi, co nove vyskusat, snad mi uz prosto musi nieco zabrat. A stale som si citala jeden clanok o liecbe akne/jaziev a pod. vitaminmi. Len mi to stale prislo drahe a este tie jednotky IU omg, vobec som tomu nerozumela. Raz som tak komunikovala s jednou lekarnou, ktora ma online poradcov, aby mi to trosku objasnila, ale v lekarniach prirodne vitaminy nemaju, len synteticke sracky a to radsej s drotom do oka jak toto. Ale aspon som mala aky taky prehlad. Taktiez komunikujem so zakladatelom stranky "kampan za pravdu v medicine", ktory predavaju tieto vitaminy. Proste im napisete mail a oni vam napisu co mate robit. Akoze ani 3/4 z toho nedodrziavam :D, ale to nic, efekt sa aj tak dostavil. Moje vitaminy ma vysli na asi cca 140 eur. Ale aj tak si myslim, ze zaklad je ta AE emulzia, ostatne fakt beriem, ze kedy ma napadne, vtedy si dam. Dokonca este aj moj priatel mi ich vyjeda (nevadi kupi druhu varku :D). Ale je toho dost no. Balenia stoja cca 20 - 30 eur, ale je v nich 90 kapsul. Ked si to rozratam na 3 mesiace, aj ked na zaciatku treba brat vyssie davky tak to az taka nenormalna suma nieje. Len moj make up Toleriane od La roche stoji 20 eur. Beriem aj askorbat vapenaty v praskovej forme, je to teda tiez dobry humus ( neznasam horku chut a je jemne horkasty), ale uz si to mixujem v takej malej sklenenej flasticke od paradajkoveho pretlaku s cistou ovocnou stavou a takto to zvladnem vypit. Sranda je, ze som si tie veci objednala ja nvm mozno pred troma mesiacmi a tiez som to brala hala bala, ale tu AE emulziu som ignorovala, strasne mi vadila ta chut, proste total humus a este to mate drzat pod jazykom, kym to prehltnete. Ale uz to davam, uplne v pohode. A este musim podotknut, sice sa to netyka pleti, ale od detstva mam bolestivu menstruaciu, akoze maximalne bolestivu, ze neviem kde je sever, neviem chodit, zit, niekedy, ked bolest neustupuje hodiny, tak si aj poplacem, niekedy sa povraciam, lebo ta bolest mi vyzaruje hore hrdlom, az dojde k daveniu. Ibalgin bol v tomto obdobi moj naj kamarat, aj to mi zaberali asi 2 az 3 tabletky. Od kedy beriem magnezium ja nemam bolestivu menstruaciu. To je tiez strasne fajn.

Keby ste potrebovali este daco, kludne piste. Zila som s tym vela rokov a je to peklo, nevadi mi investovat trosku casu pomoci inym :). A prikladam este jeden clanok, z ktoreho som ja na zaciatku cerpala.

www.badatel.net

A PS: lekarne ani nemusite skusat, ja som ich obehala asi sto a vychadzala som z nich agresivna jak pes. V jednej som chcela len obycajny nesynteticky vitamin C a mozno 20 rocna caja ma tam vysmiala, ze taky neexistuje (hlavneze este aj v DMku ho maju za 2 eura omg). Chcela som aj tu AE emulziu najskvor z lekarni, ale nikde to nemali a kukali na mna ako na sialenca. V jednej lekarni ma tak vytocili, lebo mi Pi...a zahlasila, ze nesynteticke vitaminy neexistuju. Tak jej hovorim, ze existuju, ze nie kazdy predava chemicky odpad. Raz ked pojdem okolo jej ich obijem o hlavu. Lebo prave lekaren by mala byt zdrojom informacii, ale oni su tak max. zdrojom dezinformacii. Clovek aby si nejak pomohol, ta musi pol zivota stravit samostudiom na internete. Ale pozitivne ma prekvapila lekaren Benu, tam som ostala v soku, taky mladsi chalan tam pracoval, som sa ho pytala, ci maju take a take vitaminy v prirodnej forme, hovori mi, ze nie, ze take ani nepocul, ze skade to mam. Som mu dala stranku a normalne v uzase ostal, ze wow :D, tak mozno ich raz zacnu predavat, este mi aj dakoval.

Boze som sa rozpisala :D

SiskaaaaaS

Ahoj Viki, aj mna to zaujalo, takisto tlacim uz roky nekrestanske peniaze do biodermy, la roche, srandiciek od koznej a pod. Mohla by si nam sem dat aj nejaku fotku pred a po? Kludne s cenzurou cez oci aj nos aby ta nikto nepoznal, velmi by ma to zaujimalo. Diky

ViktorkaVix

A vlastne to stoji prd makovy, lebo ked ja poratam od svojich 13 - 14. rokov kolko som investovala do kozmetiky kadejakej a chemickych peelingov a co ja viem coho vsetkeho, tak az plakat sa mi chce.

Inac ja mam od nich objednany aj zinok, magnezium, chrom, askorbat vapenaty (nekysly vit. C), multivitamin a este dajake srandy. A tieto by som mala tiez brat pravidelne, ale popravde neberiem. Beriem ich jak mi pride, ale snazim sa.
A ta Ultra AE emulzia inac chuti strasne, ja som ju trosku na zaciatku kvoli chuti ignorovala a plus su to kvapky, takze som casto zabudala ich brat. Terat ich mam tu pekne pri sebe, pri PC aj s lizickou a papkam jak mam a uz mi ani ta chut nevadi, lebo vidim nenormalne vysledky.
Ja by som im osobne za toto navrhla nobelovu cenu za mier, za pokoj na dusi, lebo tolko depresii a nestastia, ktore ma sprevadzalo s tymto prekliatym ochorenim, si clovek so zdravou pletou ani nevie predstavit.
A plet sa mi asi po 6 dnoch mega zosupala, zliezla mi jak hadovi koza, ale jak to povedat, takym prirodzenejsim sposobom, ked to porovnam napr. po spaleni po extremnom sleneni, alebo aj chemicky peeling som absolvovala 3 krat a to bola katastrofa, to som sa supala straaasne dlho. Bola som na 40% a prd mi to pomohlo. Ja som si ani nevsimla, ze sa supem, akurat, ze som sla niekde von a som si dala make up a pozeram, to co je za katastrofa. :D Tak som sa odlicila a som sa pol hodinu kremovala s cicaplastom (mam ho este po chem. peelingu) a zislo to pekne dole. Dalsi den sa mi tak zosupalo celo, take velke jemne kusy koze, ale tiez to jednoducho bezbolestne zislo dole. A teraz sa mi zacala hrud supat. Ja mam totizto mastnu plet aj na hrudniku a chrbte. Ide to nejak postupne, alebo ja neviem :D. Je to bomba.