Albertova

Príspevok v téme: Albertova
kiku203

Neviete mi povedat, ci este Luba Albertova ordinuje? Pisala som jej asi pred 2-3 tyzdnami na objednanie a este sa mi neozvala, tak neviem ci ma iny mail nez ten co ma na stranke (alternamedica@hotmail.com), alebo to vzdy tak dlho trva kym odpovie alebo uz neodpoveda na maily pacientov.. ktokolvek, neviete poradit?

noo

pokial by ich kazdy nerespektoval takymto sposobom,tak zivot by bol rajom...najskor treba byt Clovekom a nie pozerat na svoj blahobyt...potom bude aj system zbytocny,ktory aj neplati pre vsetkych

ekonom8

to nema nic s ubohostou ani piedestalom. to su jednoduche ekonomicke pravidla. cim viac ludi ich nerespektuje, tym je system zranitelnejsi.

ekonom8

Hôrka dovolim si s tebou nesuhlasit. vobec nepokladam za prinos taky pristup ze si ktokolvek kto vykonava nejaku cinnost za nu neuctuje peniaze. to je podporovanie chaosu a necudujem sa kolegom albertovej ked s jej pocinanim nesuhlasia. voci nim je to od nej neeticke. vidi iba svojich pacientov ale ona sama je sucastou nejakeho systemu a pravidla toho systemu musi respektovat. ked robi v sukromnej sfere, je povinna uctovat ceny, ktore su v danej oblasti cinnosti zauzivane.
pre ekonomicky pokrok je dokonca nevyhodna aj situacia volitelnych cien. ceny by mali byt stabilne a zavazne pre vsetkych. ludia sa mozu lisit v kvalite vykonavanych sluzieb, lebo tam je tazke docielit rovnocennost. ale ceny by mali byt rovnake. zakaznik ma pravo ist k tomu, kto poskytuje lepsie sluzby, ale cenu nemoze znizovat nikto. pre ekonomicky pokrok tohto sveta je to kontraproduktivne. pre zakaznika nemoze byt ziskom znizena cena, ale len kvalitnejsia sluzba.
keby takto uvazovali vsetci, staty by uz davno zaviedli stabilne ceny vsetkych tovarov a sluzieb. to nie je diktatura, ale respektovanie podmienok ekonomickeho pokroku.
preto s tvojou albertovou vobec nesuhlasim a pokladam ju za ekonomickeho ignoranta a dementa.

Hôrka

Berky, tak schválne som sa teraz pohrabala na internete a urobila som si prehľad čo stojí on-line psychológ. Najlacnejšie čo som našla bola suma 13 eur za jednu stranu písaného textu. Od Albertovej mám celkove 307 mailov, niektoré boli dlhšie ako jedna strana, niektoré o niečo kratšie. Ale priemerne je to tých 307 strán. Keď som to vyrátala sumou 13 eur, vyšlo mi šokujúcich 3991 eur! Tak toto som fakt nerátala. Až teraz si jasne uvedomujem, čo pre mňa liečba u nej vlastne znamenala. A všetko som to dostala doslova na tácni zdarma.

Hôrka

Berky, troška ťa zorientujem. Najskôr sorry - nebudem písať o depresii, liečila som sa na ňu a teraz, keď sa cítim šťastná, túto tému cielene vymazávam. Snáď je to pochopiteľné.
Ale k tej Albertovej. Predovšetkým sa neteš, že ťa vôbec vezme do terapie. Ona sa chystá do dôchodku a už niekoľko rokov si pacientov vyberá. Vezme si len tých, o ktorých ona sama usúdi, že sú to ťažké chronické prípady a že sa im žiadnym iným spôsobom nepomohlo. Neviem, či máš informáciu, že táto liečiteľka komplexne vyšetrí za jeden deň iba jediného pacienta. Je veľmi dôsledná a drží sa svojich zásad. To je na jednej strane fajn, na druhej ani nie, lebo sa k nej tak dostane len zlomok z tých, ktorí o to majú záujem. Ja som to šťastie mala, ale to bola Albertová ešte mladšia. Dnes možno by ani mňa už nezobrala.
A k tej sume za vyšetrenie. Áno, je tam uvedené 70,- eur. Ale vieš čo je v tom vlastne zahrnuté? Ak by si sa k nej na to vyšetrenie nejakým zázrakom dostal a ona by zistila, že nie si vážny prípad, hneď v ten moment si vezme od teba iba polovicu, lebo ťa nebude liečiť. A keď ťa liečiť bude, nevieš si predstaviť, čo bude nasledovať. Ja napr. mám od nej odložených vyše tristo mailov, v ktorých sú také vzácne informácie čo mi počas tej liečby dala, že keby som to vydala knižne, tak som určite boháč. A nič som za to neplatila. Ak by som jej dala len za každý jeden mail jedno euro, tak by to bola smiešna suma. Pozrel si sa niekedy, čo stoji on-line psychológ? A jej rady sú zo všetkých možných oblastí, z výživy, hygieny, psychohygieny, terapie. No škoda hovoriť, stále je to pre mňa veľký zdroj poučenia a pomoci. S takýmto prístupom som sa nikdy v živote u nikoho nestretla a dobre viem, že Albertovú neznášajú hlavne jej kolegovia, lebo im kazí nastavenie cien.
Ľudia, keď posudzujete zárobky iných, najskôr si o tých ľuďoch niečo zistite.
A ako napísal tieztak: keď dvaja robia to isté, nie je to to isté.

Berky

:D, Pozri si nazov stranky pod ktoru sa Albertova prezentuje:"Centrum alternativnej mediciny".
Je mozne ze niekomu pomohla, ale je to skor o viere a dovere ludi, cize placebo...

tieztak

Berky...urcite mas pravdu,ked mas taku skusenost,ale to treba pisat pod iny nazov temy,,trebars alternativna medicina,liecitelia,,nie pod Albertovu:-)

Berky

Vyskusal som toho z alternativy dost, este v korunach som nechal za jedno sedenie 1000 korun u homeopata a nema to vobec ziadne vysledky.
Mame tu medicinu ktora je ovela lacnejsia, overena a vedecka.
Nemam nic proti vyskusani viacerych moznosti, len bohuzial neplati v tychto pripadoch ze "za pokus nic nedas".
Ak to nezaberie tak co? Vrati mi peniaze?
To by bolo ferove, tak ako ked si nieco objednas z internetu tak mas zo zakona pravo na vratenie penazi.
A to sa jedna o hmotne veci, nie o zdravotny stav...