Clovek v depresii zavisly na blizkom?

Príspevok v téme: Clovek v depresii zavisly na blizkom?
Monika..

ahojte nedavno som zacala pomahat jednej kamaratke.ma problemy s depresiou a ja som jej navrhla ze sa mozme pravidelne stretavat a rozpravat.je velmi fajn no zacinam mat pocit ze mi to prilis ovplyvnuje zivot a stale sa vsetko kruti len okolo tohto problemu a mam pocit ze je namne akoby zavisla.stava sa to casto pri ludoch s depresiou?nemam s tym skusenost a neviem ani co by som s tym mala robit?mam ju velmi rada nechcem jej ublizit

Mimulus

:D Spýtaj sa Fica :D

Normálne som si myslel, že už nedokážem vylúdiť žiadnu emóciu ale normálne som sa musel zasmiať.
Na svete je toľko zlého a ľudia sú dennodenne obklopení stresom a problémami, že to beriem ako čierny humor.

Ukáž mi jediného človeka, ktorý je obklopený len pozitívnym :)

Maoam

anjelik - vobec nebolo chybou, ze si odpovedala, ja som si len chcela nechat vysvetlit, AKO to funguje niekym, kto je v tomto dalej ako ja - cize v zmysle nieco sa naucit, nieco pochopit

a teda dakujem (uprimne) za vysvetlenie a objasnenie a tipy

anjelik*

Či už som ďalej, alebo nie...zaujímavý názor, Maoam, je mojím zámerom veci objasniť a vysvetliť, ale nie vždy sa mi to darí, keďže sme sa opäť a vinu beriem na seba, netrafili v obrazoch. Uzavretým systémom som nemyslela uzavretosť v bežnom chápaní slova ako bytosť uzavretú okoliu, len proste to tak je. Ako model. Toto neviem inak vysvetliť. :o) V celom vesmíre prebieha v každej sekunde boj o dušu, energiu. Takže Maoam, proti tebe stoja bytosti, ktoré toto praktikujú už stáročia, nieže tento život. Pretože sa im to osvedčilo. Jediná obrana je sebaovládanie. To znamená, ty sama rozhoduješ o tom, čomu venuješ svoju pozornosť, lebo tou si ty. Tvoj protivník, Dpk, ťa nesťahuje z energie, ty ju dávaš dobrovoľne, to je tá tragédia, on ti iba ponúka vzorec. Ten ty vo vlastnej nevedomosti oživíš vlastnou krvou, vlastnou dušou...a za to môže kto? Snáď ty. Alebo som naozaj až tak mimo. Ja? :o)))) Neznalosť nikoho neospravedlňuje, je mi to ľúto. Pokiaľ sa nenaučíme ovládať, nepomôže nám ani Boh, ani Diabol, nikto. Nie som odborník, možno som nemala ani odpovedať. :o) Ovládať vo význame, že nie sme otrávení,nie sme nasratí, nie sme smutní, nie sme v stave žiarlivosti, hnevu, sebaľútosti, atď....
Je dôležité vedieť, ako funguje komunikácia medzi bytosťami, že ak má byť uspokojivá, musí byť obojstranná, to znamená, rozprávať majú obaja, nielen jeden nekonečný monológ, ale aj ten druhý. Nie je problém byť aj bútľavou vŕbou, ale tá bútľavá vŕba musí presne rozumieť, čo sa odohráva..a vo vlastnom záujme zostávať pocitovo nezasiahnutá, to neznamená chladná, uzatvorená,ale chápajúca a fungujúca v pokojnom láskyplnom module. Že je to ťažké a občas aj nemožné, to nespochybňujem, ale je to to najlepšie, pokiaľ sa teda rozhodneme tomu druhému skutočne pomôcť a nevyfľusať sami seba. :o) Keď už ale nemáš inú možnosť a musíš s takými ľuďmi byť..v práci a tak, proste ich vypni. Oni nechcú odpovede, oni chcú rozprávať, lebo im je vtedy dobre, ale tebe nikto nekáže počúvať. Stačí v pravidelných intervaloch prikývnuť a myslieť na čo ty máš náladu. ;o) Nie na ich problémy..je to ich vlastná voľba, z čoho si ten problém vytvorili. Nebudeš preto uzavretá a ani bezcitná, budeš len a len rozumná. Neznamená to, že s nimi nesúcitiš, len nevidíš dôvod ich podporovať v ich martýrstve. :o) Stále platí, že kde sa nedá sa nedá, ale ani za to nemôžeme nikoho odsúdiť. Treba iba počkať. Raz aj on dôjde do takého bodu, keď sa nutne zamyslí, že prečo mu je tak zle a čo by sa s tým tak dalo urobiť. Potom je chvíľa, kedy mu vieš poradiť, ale akceptovanie rady je len a len na ňom.

nirv

Mimulus, skus psychoterapiu. Lieky brať nemusíš. Za druhé, začni sa obklopovat len pozitívnymi vecami. Nesmieš dat negatívnym myšlienkam šancu. Za tretie, vyries si osobne problémy, nenechavaj ich hniť.

nirv

Mimulus, odvodzujes svoje šťastie od iných ľudí, a to je chyba. Za svoj život si zodpovedny len ty sám. Nikto ti nič nedlzi.

Mimulus

nirv - tak nech jej to povie na rovinu!!! Že ju to otravuje.... lenže potom sa stratí aj dôvera....

Dvaja ľudia s depresiou sa ťahajú dole - preto žiadneho takého človeka nepoznám a nie som s ním v kontakte.
Na druhej strane som vždy všetko zvládol sám - je možné, že som emocionálny upír?