Ako sa stat chladnejsim?

Príspevok v téme: Ako sa stat chladnejsim?
Ice Ice Baby

Dobru noc !!!
Ako sa mozem stat chladnejsim ?
Myslim tak, aby som necitil k ludom nic. Ziadny sucit. Aby som odfajcil zobraka, co si pyta par centov, hoci aj na realny kauflandsky rohlik. A necitil sa zle, ak zomrie od hladu. Aby som ignoroval utulky pre psov. Ako sa neviazat na niekoho, ako im doverovat, ale zaroven preverovat. Ako byt zmyja, cize sa pretvarovat. Ako nemat ziadne svedomie, niekoho kopnut do jamy, ked si to zasluzi a nechat ho tam. Ako zapadnut do tohto sveta ??? Pretoze mam pocit, ze bez tejto premeny to budem mat v zivote velmi tazke. A nechem prispievat na plat psychiatrovi.

Mimulus

Aj mňa by toto zaujímalo aj keď momentálne mám ,,na saláme,,.

Citlivý a vnímavý človek to podľa mňa nedokáže!

innerworld

Chce to neprijemnu skusenost s ludmi,staci,ked ti niekto velmi ublizi a uz budes selektovat s kym sucitit a s kym nie.

anjelik*

Lost a ty čo si si šlahol, keď si toto písal? :o)))) Šamrole?? :oP Sranda, že som sa nahlas zasmiala práve pri tej rade, že nesmej sa. Asi som stratený prípad. :o)))
Každý má v sebe určitú mieru súcitu, tá sa zmraziť nedá, s tou sa už rodíme. Je daná hĺbkou pochopenia a je rozdiel ju v sebe mať a iba si namýšľať, že ju aj máme. Bytosť, ktorá ju v sebe má, ju nikdy nevyhodnocuje ako slabosť, jej vlastné pochopenie to vylučuje. Toľko k téme. ;o) Súcit nie je slabosť, slabosť je v tom, že nemáme na to ho prejaviť, lebo nás to oslabuje. Tak problém nemôže byť v súcite, ale v našej sile. Tú treba riešiť a nie súcit.

james bond

ja uz bezdomovcom nedavam nic, raz ked som narychlo vytiahol pre jedneho 5 centov, dobre ze ma neodfajcil ze to si mozem nechat

Lulita

si zvykli, ze nemusia nic robit, mna teraz vytaca taka drzana vymachlena, chudak dieta, cely den s nim chodi od potravin k potravinam, zerie slnecnice ona, kabelocka na kociku a vykrikuje, ze chce peniaze, pani, pani...ja ti dam pani!

sa naseriem sadnem si k nim na jeden den a budem pýtat ja :D niekto si to odmaka a niekto si mysli, ze nastavi ruku a dajte, kto mne zaplati hypoteku? seky? kto?

Ice Ice Baby

Minule som mu dal 2 centy, lebo s tym som skrabal parkovaciu kartu :D nastastie nies 2 eurami. Ale uvedomujem si, ze naco by som komu dal 1 cent ? kto nam da 1 cent len tak ? strasne ma to vytaca v poslednom case. ta pasivita spodiny.. co len ruku natrca..

anooo111

Spodine hod par supiek, ale v ziadnom pripade sa s nimi nedavaj do reci alebo do priatelstiev. Oni su vymleti alkoholici.

Ice Ice Baby

Ide o to, ze sa mi vzdy zlomi srdce, ak ma niekto sklame. Ano, dam 10000Sk bezdomovcovi a on potom o den na to pride s cigaretkou ze potrebuje 300000Sk, take uz poznam.. Ale potom pride taka invalidna bezdomovkyna a zas sa u mna prejaviac city.
A to su len blbe peniaze, teraz si vezmite, ako to so mnou hadze, ak sa jedna o medziludske vztahy a sklamania.

Lulita

nemusis sa menit na necitlivku, staci si uvedomit, ze nemozes sam spasit svet

ja som stale davala bezdomovcom, aj ked som sama bola nezamestnana, teraz padam na hubu v praci, aj napriek vela zdravotnym problemom sa snazim vydrzat, trpim, ale proste bez prace clovke nevyzije a ked idem unavena z roboty, s bolestou hlavy nakupit a tam bezdomovec, vysmiaty, opaleny s cigaretkou, co kazdy den s aopýta, nech mu dam, ma to uz zacina stvat a tu lutost to nahradza, uz si zvykol, ze stale dam a nemusi preto nic urobit, staci nastavit ruku, ale to nestaci, aspon mne uz nie