Náhle bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Náhle bolestivá menštruácia
šumienka

ahoj, vždy som mala bolesti pri menštruácii, ale posledné 3 mesiace sú oveľa silnejšie. Predtym mi stačíla jedna tabletka na deň teraz užívam aj 4 a stále mierne krče cítim. čim to môže byť? ku gyn. sa chystám budúci týždeň. myslíte že to môže mať súvis s tym, že som bola na operácií? dakujem

Kvety zla

endometriozu je tazke zistit len tak z ultrazvuku, a cysty sa pri endometrioze nemusia vyskytnut, a nevyskytuju sa vzdy.
ale je mozne ze sa tvoj nepravidelny cyklus + bolestiva menstruacia da pripisat vysadeniu antikoncepcie.
asi by bolo najlepsie zajst za gynekologom a povedat mu tvoj problem - ak si nezelas brat HAK tak mu to povedz, aj ked ti ju bude chciet znova nasadit. HAK by sice zamaskovala tieto problemy, no ak ide o nieco vaznejsie, lekar by to mal v prvom rade presetrit a zistit pravu pricinu problemu.

šumienka

mala som aj velku krvnu zrazeninu,to preco?este som chcela napisat ze krce mam aj 3dni pred menzesom co som predtym nikdy nemala

šumienka

Operácia nesúvisí so ženskými orgánmi, ale bola som pod CA, či to nemohlo niečo spôsobiť, naozaj neviem len sa hovorí, že to má velký vplyv na organizmus. nemam endometriozu, aspoň keď som bola v novembri na prehliadke všetko bolo v poriadku, žiadna cysta a podobne.
Mám 22, pred rokom som vysadila HAK, potom som mala cyklus rozhadzany na par mesiacov ale potom to bolo opať ako predtym. cyklus mám normalne 30-35 dňový. teraz aj 45

Kvety zla

aku operaciu si mala? nemas diagnozu typu endometrioza? ake tabletky beries pri bolestiach? nadmerne a dlhodobe uzivanie paracetamolu alebo ibuprofenu moze sposobit zdravotne problemy, na to pozor. uzivas antikoncepciu/mas vnutromaternicove teliesko? aku dlhu menstruaciu/cyklus zvyknes mat?
kolko mas rokov?
inac mne pupalkovy olej nezabral vobec... ale vraj je to individualne.

šumienka

ešte chcem dodať, že nepravidelnu menštruáciu som mala vždy, ale teraz sa cyklus ešte viac predlžil. začala som v januári užívať pupalkový olej, ale ten by práve na toto mal pomahať :(