Počutie myšlienok

Príspevok v téme: Počutie myšlienok
secondchance

Pred 5 rokmi som brala pervitín vnútrožilne, denne, niekoľko dní som ani nespala, koľkokrát som to preháňala aj do bezvedomia. Jeden večer (nespala som asi 3 dni) sme sa s priatelom pohádali aj pred jeho kamarátmi. Keď odišiel neustále som na neho myslela a čakala kedy sa vráti. Premýšlala som nad tým o čom sa bavia a ani neviem ako pristihla som sa ako ich počúvam, čo nie je možné, keďže boli niekde vonku..Vtedy to začalo..Pár dní potom sme boli v parku a sedeli sme. Zrazu som v hlave počula akoby myšlienku niekoho cudzieho...Povedal ,,Praha,, otočila som sa a parkom kráčal zasnený muž v ruke mal hamburger zo stánku, typujem rus alebo ukrajinec podľa štýlu oblečenia a čtrov...Hlúposť, som si pomyslela...divná náhoda...Potom ďalšie a ďalšie veci...O rok potom som sa dala liečiť zo závislosti na pervitíne. Už predtým dávnejšie mi na psychologických testoch vyšlo, že som takmer geniálna, čomu moc neverím. Jediné čo možno mám je talent na maľovanie...Už 5 rokov som ,,čistá,, normálne žijem ako normálna žena, puberta odišla, pracujem, mám auto, robím si školu...Ale tie hlasy a myšlienky v hlave mám stále. Občas pomáhajú občas ma hodia do depky keď ,,počujem,, niečo negatívne na seba občas odhalia nápadníka....neviem či tomu mám veriŤ alebo nie...u psychologa som bola a dal mi rispen. nikdy viac si tú tabletku nevezmem.

secondchance

Nela sa zda byt odbornik vo veci :-D

Nuž vyhladám doktora, nič za to nedám. Síce sa hanbím jak pes. Znovu sa ponížiŤ...
a
Viem svoje o psychologii a psychiatrii - nie môj výmysel, ale keď si prejdete históriu, tak je to čistý masaker a experimenty na ľuďoch. Z posledenj skúsenodti vôbec nemám dobrý pocit. Keď som psychologovi povedala, že pred piatimi rokmi som sa liečila zo závislosti ani mi už nepozrel do očí predpísal mi lieky, ktoré mi ani nesedeli. Bolo mi tak zle, že som nemohla ani sedieť. Istý účinok mali...Bolo mi zle a tak mi boli nejaké myšlienky ukradnuté..
Niektoré lieky spôsobujú nevratné zmeny v mozgu a ešte tie môžu spôsobiť vážne problémy. Bol prípad kedy žena brala antidepresíva prensejšie ,,zoloft,, a povraždila deti aj manžela....skončila na psychiatrii lebo vôbec nevie, že niečo také urobila...no kto by sa potom nebál veriť psychiatrom..

p.d.

Ak clovek pocuje vlastne myslienky, tak to nie je zle. Musia to byt myslienky, ktore nemaju s vlastnym myslenim nic spolocne takpovediac, hoci fakt je, ze aj take myslienky produkuje mozog.
Vies, nechat to tak moze mat katastrofalne nasledky. Ty sa bojis, ze priberies? Kasles na psychiku? Moze sa ti to brutalne vypomstit a skoncis na psychiatrii, ale liecba potrva velmi dlho, ak nie dozivotne.

kolibrikk

Kto hovorí o ublizovani? To sú už ťažké formy neliecenej schizofrenie. Ona obvinuje ľudí z toho že si niečo myslia a niečo o nej hovoria...je to veľmi nepríjemné. A POCUT je nieco úplne iné ako vedieť na čo myslí blízka osoba.

Slecna A.

Ak by toto mala byt schizofrenia, tak nou trpim aj ja, aj moj priatel. Bezne si takto citame myslienky. Samozrejme, sme na seba velmi naviazani a sme podobne osobnosti, mozno preto prezivame tolko "nahodou". Rozmyslame niekedy v tu istu sekundu o podobnych veciach, ked vidime istu udalost, vzdy nas zaujme ta ista vec, ten isty obraz, ten isty detail. Ano, hovorim o niecom inom ako ty, ale s tymi myslienkami to vnimam rovnako ako opisujes.
Ja si vsak myslim, ze to su iste "pozostatky" po drogach. Byt tebou, najdem si skutocne dobreho psychologa a kvoli tomu podozreniu na schizofreniu by som sla aj k odbornikovi. Za to nic nedas, ak ta vysetri a urci, ci by to mohla byt lahsia forma...

secondchance

kolibrikk:

ešte nikto mi nepovedal, že by bolo na mne niečo divné. ani mne ostatní neprídu divní...ja neviem...a určite by som nikomu neublížila verím v zakon že nemam pravo vzita nikomu život ani sebe.

kolibrikk

Mám známu čo má schizu a neuvedomuje si to, ale z reči a správania sa je úplne jasná. Tiež ma všelijaké haluze a správa sa v reakcii na ne, ma tiež všelijaké paranoje a všetkému verí. Ona si neuvedomuje že nie je v poriadku, ma svoj vlastný svet, a samozrejme neverí nikomu kto jej povie opak. Toho si zaradí k nepriateľom a domysla si všeličo. Tiež to postupovalo. Rob s tým niečo lebo schizofenia je ťažká choroba, treba ju liečiť. Ti ľudia často veria že sú ok a zlí ľudia im chcú ublizit, otráviť ich, zabiť.

secondchance

zdroj:

ja by som to už rada nejako pomenovala, niekam utriedila...aby som vedela či sa mám tým zaoberať alebo tomu nemám veriŤ. niekedy ma to fakt hodí do depresií inokedy mám pocit, že snáď naozaj tie myšlienky čítam aj keď to by som si tvrdiť nahlas nikdy nedovlila, božechráň aby mi tak hrablo aj tu používam anonymizér, aby ma nikto nemohol lokalizovať :-D (čo by asi robil len skutočný blázon)
chcem to uzavrieť, nejako sa s tým vyrovnať

secondchance

pd:

nie, ja som skôr ten sebadeštruktívny typ, neublížila by som ani muške. :-D
liekom neverím. pochybujem, že vyliečia príčinu. minimálne mi uberú na energii, totálne ma utlmia, že nebudem môcť ani vykonávať prácu, šoférovať, nič...priberiem 200kg a potom nebude problém nejaký ten hlas ale depresia z obezity :-D

zdroj:

neviem, skúsila som to, však potom môžem dať vedieť či som uspela alebo neuspela.