Počutie myšlienok

Príspevok v téme: Počutie myšlienok
secondchance

Pred 5 rokmi som brala pervitín vnútrožilne, denne, niekoľko dní som ani nespala, koľkokrát som to preháňala aj do bezvedomia. Jeden večer (nespala som asi 3 dni) sme sa s priatelom pohádali aj pred jeho kamarátmi. Keď odišiel neustále som na neho myslela a čakala kedy sa vráti. Premýšlala som nad tým o čom sa bavia a ani neviem ako pristihla som sa ako ich počúvam, čo nie je možné, keďže boli niekde vonku..Vtedy to začalo..Pár dní potom sme boli v parku a sedeli sme. Zrazu som v hlave počula akoby myšlienku niekoho cudzieho...Povedal ,,Praha,, otočila som sa a parkom kráčal zasnený muž v ruke mal hamburger zo stánku, typujem rus alebo ukrajinec podľa štýlu oblečenia a čtrov...Hlúposť, som si pomyslela...divná náhoda...Potom ďalšie a ďalšie veci...O rok potom som sa dala liečiť zo závislosti na pervitíne. Už predtým dávnejšie mi na psychologických testoch vyšlo, že som takmer geniálna, čomu moc neverím. Jediné čo možno mám je talent na maľovanie...Už 5 rokov som ,,čistá,, normálne žijem ako normálna žena, puberta odišla, pracujem, mám auto, robím si školu...Ale tie hlasy a myšlienky v hlave mám stále. Občas pomáhajú občas ma hodia do depky keď ,,počujem,, niečo negatívne na seba občas odhalia nápadníka....neviem či tomu mám veriŤ alebo nie...u psychologa som bola a dal mi rispen. nikdy viac si tú tabletku nevezmem.

zdroj

Inak som dost dobre nepochopila čo vlastne od nej čakáš. Ty si chcela akože aby ti poradila cez mail? To myslím že nerobí. Už tu niekto písal že komunikuje iba so svojimi pacientami, cudzím ľuďom nedáva žiadne rady. Treba sa k nej objednať na regulérne vyšetrenie. Veď na diaľku ti nikto nemôže poradiť, to chce asi dlhšiu debatu, nie?

p.d.

Chod k psychiatrovi a ten ti predpise pravdepodobne invegu. Okrem toho si myslim, ze hlasy asi nebudes pocut cely zivot, ak si silna, tak nepotrebujes ziadne lieky. Vsak s tymi hlasmi pokecaj:) Pokial ti nevravia, aby si niekomu ublizila, tak je to relativne ok.

zdroj

Aj ja som sa k nej objednala. Mám trocha iný problém ale tiež ho už sama nezvládam. Telefóny neberie, objednala som sa mailom. Termín som už dostala.

kolibrikk

To máš jedno, ona si na lichôtky nepotrpi a tých mailov ma asi dosť na mesiac vopred, na tvojom mieste sa objednam telefonicky.

secondchance

kolibrik:

takže lichotky, že ludia vás chvália a čo mi poradíte, budem brať za sväté som mala dať do úvodu mailu a nie nakoniec...mohla som predvídať :-D

secondchance

zdroj:

napadlo ma ísť za niekym, kto robí s alternatívnou medicínou. ďakujem za tip. Myslíš, že jej môžem napísať mail?

p.d.

Jeden priznak schizofrenie este neznamena automaticky, ze ma clovek schizofreniu. Schizo je o silnych bludoch, ktorym clovek absolutne veri a podla nich kona.
Hlasy prejdu, ale mala by si na to nieco brat, aby to preslo skor.

zdroj

Možno by si mohla skočiť za psychologičkou Ľubou Albertovou. Ľudia ju dosť chvália že pracuje nekonvenčnými metódami. Mohla by ti pomôcť sa v tom zorientovať. Taký klasický suchár ti neuverí a vyhlási ťa za blázna. Ale medzi nebom a zemou sú veci, ktoré nemusia byť nereálne.