Nerozhodna?

Príspevok v téme: Nerozhodna?
cokokeksik

Zdravim,

moj problem spociva v tom, ze s mojim dlhodobym partnerom to dlhodobo nefunguje (aspon podla mojho nazoru vztah, komunikacia, intimita a dovera v nom maju vyzerat uplne inak). Ja si plne uvedomujem, ze to nefunguje a snazila som sa to po prvotnom zamilovani a prebudeni aj riesit (rozpravat sa o tom, najst nejaky spolocny schodny bod, fakt kadeco, avsak nic nepomohlo) a v podstate riesim doteraz. Moja hlava sa stale nevie zmierit s tym, ze to je pase, ze sa to neda opravit a stale sa pokusam najst cestu ako na to, aj napriek tomu, ze mam pocit, ze vo vela problemoch sa to casom z mojho pohladu este zhorsilo. (napr.:moj problem, ktory bol zo zaciatku predmetom riesenia, sa teraz stal akoze niecim, co mi nema preco vadit, lebo to je akoze samozrejma sucast zivota...) Moja otazka je, co drzi ludi pri partneroch ktori im nevyhovuju? (Viem, ze by som to mala vediet prave ja, ale ja fakt netusim a mozno ked odhalim, kde tkvie moj problem, budem schopna presvedcit moju hlavu o tom, ze niektore veci sa proste spravit nedaju a pohnem sa dal) Dakujem vopred za vsetky reakcie.

innerworld

Zvykla si si na stereotyp,stabilitu. Je tazko opustat nieco,o co sme sa opierali. Chce to cas,aby sa clovek s tym vsetkym zmieril.

Iba Katka

Držia ich väčšinou pekné spomienky, zvyk, nejaký pozostatkový cit, ľútosť... Ale keď si uvedomuješ, že to nefunguje a ani nebude, tak je lepšie to ukončiť.

Dadula56

Drzi ich strach zo zmeny, zvyk, vyber tzv. "mensieho zla" ("ved to nie je najhorsie, co ak to potom bude horsie", "nechcem byt sam/a", "az na ... je to fajn", "co ak si uz nikoho nenajdem", "uz som si to naplanoval/a"). Sucasny v podstate pohodlny stav, istota, nemennost. kazdy ma iny vztah k zmenam, inak reaguje na stres, inak dokaze kopat vyslovene iba sam za seba. Nieco sa da casom naucit, nieco sa neda naucit nikdy, tiez zalezi od osobnosti a zivotnych skusenosti.
Nemyslim si, ze ma zmysel sa za to trestat, nadavat si a ponarat sa do vlastnej neschopnosti. Skor nad tym vsetkym naozaj do hlbky pouvazovat, predstavit si buducnost a prist na to, co presne tebe brani sa pohnut dalej.