Spolužiak týra mačky

Príspevok v téme: Spolužiak týra mačky
lenka191

Zdravím. Ten chlap je dospelý, 20 ročný študent na VŠ. Vie dobre, že sama chovám mačky a mám ich rada. On ich nenávidí, ale namiesto toho, aby si to nechal pre seba, mi to dáva patrične najavo. Som síce silnej povahy, ale počúvať od neho, ako vopchal mačke petardu do zadku, alebo ako ju, držiac za chvost vyhodil von oknom, mi trhá srdce. Som mu povedala, že to nie je na srandu, veď aj mačka je živý tvor a neviem ako by sa to páčilo jemu. A tie jeho"zážitky"musím počúvať stále, keď máme spolu hodiny. Ako mu mám normálne vysvetliť, nech to nespomína aspoň predomnou? Zvyšok skupiny sa na tom zabáva spolu s ním.

rhea

ja mam susedov, ktori strielaju macky, mne to trha srdce... uz nam zastrelili 2 cistokrve macky, macky tu behaju s dierkami v tele... strielaju ich len tak v ramci volneho casu.... chapem, ze chovaju vtakov, aj my mame voliery s vtakmi, ale mi ich nestrielame.. otec uz im nadaval, uvidime na ako dlho to pomoze.. a moja kolegyna je ako tvoj spoluziak, vytesuje sa, ked niekto tyra macky a opisuje to a taktiez hucka svojho psa... strasne ich nenavidi..o.k., nie kazdy ma rad macky, vacsina ludi je na psov, ale preco im proste nedaju pokoj? tiez sa mi zle pocuvaju praktiky, oproti ktorym je petarda ruzovou zahradou, ale este by som tu davala navod tupym hlavam.. a ma to trapi, normalne mi to trha srdce..

Slecna A.

Tvoje dobre mienene dohovaranie mu podla mna rozum nevrati....skus to, najprv mu dohovor. Ja by som to vsak riesila inak. Kedze tyranie zvierat je tresny cin, tak by som to nanho praskla a nech si zodpoveda za svoj cin...
Viem, ze z toho, co napisem sa budu mnohi smiat, ale toto tyranie sa mu raz vrati. Ked som bola mala, hovorilo sa, ze macky sa dokazu pomstit za tyranie. Samozrejme, to pravda nie je, ziadna mrtva macka nepride a neublizi svojmu tyranovi, ale bolo xyz pripadov, kedy ludia, ktori tyrali macky (alebo akekolvek zvierata) prisli o svoj zivot a malo to isty suvis prave s tymi zvieratami. U nas boli kedysi dvaja chalani, ktori velmi tyrali macky, petardy v zadku su nic oproti ich praktikam. Vsetci to vedeli, ale nikto nic s tym nerobil. Raz sa isli previest tito chalani na motorke a vbehla im pod kolesa macka. Boli na mieste obaja mrtvy. Ano, ano, ano nahoda a bla bla bla.....Ale toto nie je jediny raz, co sa nieco podobne takto skoncilo