Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?

Príspevok v téme: Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?
Peter0000000

Ahojte, chcem sa zdoverit s mojim problem a mozno aj poradit co by ste robili na mojom mieste.
Mam priatelku Lucku 4r. ide o to ze tento vztah je odzaciatku taky aky ochvilu opisem, no len som si myslel ze sa to casom zmeni a bude to tak ako si to ja predstavujem. Problem je v tom ze moja priatelka pochadza z velmi katolicky zalozenej rodiny, co by ani nebol problem (ale tu to hranici uz s fanatizmom)
Ide o to ze sme spolu 4r. a nemali sme spolu zakladnu vec vztahu a to je sex, uz mi to proste dost vadi jej nazor je taky ze vraj je to hriech a ze to sa moze az po svadbe. Proste jej rodina je fanaticka a ona je uplne rovnaka, ked sme spolu zacali bral som to tak ze ved sa to urcite zmeni lebo sak sa este nepozname, spozna ma lepsie a bude mi verit, tak som sa snazil vselijako mozne byt k nej dobry pozorny lebo som ju velmi lubil a chcel som jej dokazat ze som zodpovedny clovek a moze mi verit. No po 4r. sa nic v tomto nezmenilo, uz vlastne ani neviem na co cakam. Dalsia vec okrem sexu je taka ze nas vztah nieje vobec spontany, proste ona sa vzdy stretne so mnou iba v rovnakom case nehrozi skor alebo neskor je to ako naprogramovany plan v praci, pride vzdy presne o 18:00 a odide vzdy v rovnakom case nikdy nie neskor, pretoze ona musi prist domov vzdy v rovnakom case inak by som mal problem ja ze som ju nedoviezol a uz by ju nikam nepustili. Len problem je v tom ze ona vobec nenamieta nehada sa s rodicmi ona to akceptuje a uplne berie to ako spravaju a to ma 23, pripadam si uz fakt ako debil a hambim sa pred kamosmi a kolegami radsej o tom ani nehovorim. Zo zaciatku sa mi trosku aj pacilo musim priznat, lebo nemam rad typy zien chodiacich po diskotekach a opijajucich sa vzdy som chcel a zelal si po mojom boku slusnu zenu ktora by mi bola verna. Ale taky extrem az nie Boze! Ja som tiez mal tvrdsiu vychovu som za nu vdacny rodicom ale nikdy nie taketo extremy. Dalsia vec je ze ja ani po 4r. nemozem ist s priatelkou na dovolenku lebo jej nedovolia nikde prespat mimo domu, vobec ani somnou ani s nikym...... proste som zufaly nikam, na chatu vobec len tak, nikam proste. A najhorsie je ze jej rodina si ma velmi oblubila a povazuju ma za dokonaleho partnera pre nu, myslia si ze jaky som dokonaly nepijem, nefajcim, a vzdy som po ruke ked ma potrebuje ona, ale aj oni nieco pomoct doma. A chodim do prace a zarabam tak uplne skvely dokonaly. Ale ja taky niesom Boze ved som normalny chalan uplne aj fajcim co nevie ani ona, a s kamosmi si zajdem aj na pivo a musim jej povedat ze som pil kolu lebo by som mal po chlebe a riadne nalozene. Je toto zdrave?? Ja niesom pri nej sam sebou musim sa stale len pretvarovat a hrat sa na chrumkaveho. Ako tak ma to este bavilo lebo som ju stale lubil ale uz mam akurat tak toho dost uvazujem nad rozchodom no asi to nedokazem proste. Len mi teraz nepiste ze sa mam s nou porozpravat lebo to som skusal uz davno davno, ona ma svoje nazory a hodnoty, takze nepochodim s tym. Co by ste robili povedzte nazor je to normalne?

lilyianka

tak ľudia sa schádzajú a rozchádzajú, vždy to tak bolo, vždy to tak bude ..ak niekomu niečo nevyhovuje,nebude nasilu vo vťahu, ktorý mu nedáva to, čo by chcel .... ona sa z toho dostane ... horšie by bolo, keby si to zbytočne predlžoval, stále dúfajúc v zmenu .... a verím, že ju máš rád, ale ako si sám napísal, skôr je to len zvyk .... musíš byť aj sebec a povedať si, že chceš byť šťastný a takto nie si...

Peter0000000

Bojim sa toho ako to zoberie, proste po 4r. mi nieje vsetko jedno. Mam ju stale rad, ale skor si ju vazim. No neviem ci je to laska, ale uz inu zenu nechcel proste nema potrebu hladat a vyhladavat ine zeny. Uz je dlho po mojom boku ako praitelka a tak som si nejako zvykol.

lilyianka

ale ja to čítam, čo by som nečítala, len sa ti snažim radiť ... tak asi vidíš, že to význam nemá, nezmení sa to, keď sa to nezmenilo doteraz, tak s ňou skonči a môžete byť obaja šťastní.. ty s nejakou inou a ona s niekým, kto je to bude tolerovať ešte aj 20 rokov ....

Peter0000000

lilyianka
Jezis no co necitate vsetci, vy ste sa zamerali len na sex ze spolu nemame a to je cele ostatne ste necitali. A ja ako som pisal ze to hranici s tym fanatizmov jej rodiny ona nemoze prespat nikde mimo domu a co ze ma 23r. nieje vydata proste nemoze a ja by som urobil asi najvacsiu chybu keby som naliehal a chcel to zmenit.

lilyianka

ja tiež poznám niekoľko párov kresťansky založených, tak samozrejme tie si to nechali až po svadbe, keďže obaja boli tak založení...ale poznám aj teké páry, kde len jeden je tak viac založený a tiež vedú normálne sex. život ....

Peter0000000

Mimochodom dobry kamarat v praci, ma tiez frajerku ktora je krestansky zalozena a cela jej rodina. A pokial viem tak normalne spolu spavaju ako normalny par a ona to nepovazuje za hriech. Maju normalny zdravy vztah proste su spolu uz tie dlho.

lilyianka

no a keby si sa vo všetkom pokúsil o zmenu? napr. ju niekam zobrať, abyo tom nevedela a proste neprišla potom v noci domov ..veď má 23, ste spolu dlhé roky, tak nechápem, z akého dôvodu, nikde nemôže prespať, ani u teba .. no čo prinajhoršom , už to horšie nebude, tak sa rozídete, čo asi v konečnom dôsledku sa aj stane .. lebo ty si z toho vzťahu-nevzťahu už unavený, nič ti nedáva, ona tiež nie, keďže píšeš, že ju ani nezaujímajú tvoje pocity ....

Peter0000000

alibi
Tak mozem ti povedat ze si riadne mimo teraz, ze ja som si ju nevazil? tak to je najvacsia somarina, to si naozaj myslis ze som ju nevazil, a myslis ze preco som to vsetko tak dlho akceptoval a vydrazal 4r. bez sexu nikdy som netlacil na tuto oblast s nou bolo to skor tabu, len som marne dufal ked sa budem spravat k nej pekne vazit si ju davat jej vsetko co potrebuje tak mi bude doverovat a mozme byt aj intimne spolu. Keby som chcel pichnut pojdem barz kde a pichnem, tak si skutocne myslis ze som ju nevazil??
Len proste uz naozaj nevladzem, ta je rodina a tie jej prichody domov, a nikde nemoze prespat chcel som sit v lete na dovolenku hocikde no neprichadza do uvahy. Proste sme spolu 4r. a je to pre mna tazke vsetko zahodit ale nevladzem uz.

repka

ja neviem preco niektore vsetko vidite ako cierne, alebo biele.. ved vztah je o respekte .. ona ho nerespektuje a doslova sa snazi ovladat a komandovat.. zneuziva jeho dobrotu az do extremov..
.. ona ma dost mylne predstavy o vztahu...:/

Peter0000000

lilyianka
Ano pusy si samozrejme davame, aj za ruky chodime tak normalka sa objimeme ale to je tak asi cele. Ja panic niesom davno, mal som pred nou frajerku sice nie tak dlho ale mal, jezis uz len to nie ze by som 26r. panic by si si potom uz rovno hodil.
Ved ja som mal baby co by chceli aj pocas vztahu, ale neurobil som to nikdy! Proste nikdy by som jej to nespravil!!
Este je rozdiel medzi nami taky ze ja som dost emocialne zalozeny clovek, ked je nieco zle trapi ma to chcem sa o problemoch rozpravat a pocuvat, len ona ako keby ju to vobec nezaujimalo a je spokojna ked jej poviem ze nefajcim a ze som dal kolu vonku s kamosmi a prezvonil ked som dosiel domov, proste toto jedine a je spokojna, ako kedy ju nezaujimali moje vnutorne pocity co citim co ma trapi ona si z toho nic nerobi. A to ma zoziera.