RNG - co na zahnisane zubne kanaliky

Príspevok v téme: RNG - co na zahnisane zubne kanaliky
Sensuous

mozte sa vyjadrit aj iny, ak mate skusenost, mam mrtvy zub, kanaliky vyplnene dobre - nezavisle od seba mi to potvrdili 2 zubari, lenze zub hnisa, boli - dasno pri nom, dostala som atb na kazdych 8 hodin, ale mam po nich strasne bolesti pazeraka, na skapanie, takze zrejme ich nedoberiem, zub aj tak hnisa dalej a nereaguje na atb, vyplnene kanaliky su zavarene a nedaju sa vybrat, vraj by to bolo zbytocne, lebo by zapal mohol byt aj tak, nechcem o zub prist, ale netusim ako to liecit, ci uz ostava len to vytrhnutie :(((

Sensuous

dpk1 - nezavisle dvaja zubari mi to nevedeli vybrat - tie vyplnene kanaliky, mam ich vyplnene gutapercou, ze je na to nejaky specialny pristroj a neviem, ktory zubar ho ma a vraj ani precistenie nemusi pomoct, aj ked si myslim, ze by pomohlo, len musim najst konecne zubara, tretieho, ktory SNAD mi to bude vediet vybrat tu vypln, lebo tito dvaja nevedia

fixka4

RNG,
zaujala ma ta metoda "iontoforezy" striebra s bateriou a striebornym predmetom. prosim ta chcel by som sa spytat aky je anglicky nazov tejto metody pretoze by som si to chcel viac prestudovat (tvoje stranky som uz prezrel, aj navody aj diskusie). dakujem

dpk1

RNG ja sa nehadam, skor naopak, urcite na tom co odporucas je kusisko pravdy.

Vyvrtat iba dierku a ako ty vravis pasivne cakat az sa postihnute miesto vdaka tomu natolko zlepsi aby tam mohol prasknut liecivu vlozku potom...no da sa podla mna urcite spravit viac, napr slahnut tam ten ekrazit kt. spominas ty.

V prvom rade vsak treba ten kanalik opatevne vyvrtat, znova drotovim pilniclom precistit...aby to cele malo logiku a okamzity nejompromisny zaber. Naco tam nechavat a snazit sa likvidovat tony hnisu v tom opuchnutom vacku...ked ho mozeme uvolnit, tekuty hnisavy sajrajt vypustit a utocit medikamentmi priamo na ten zapalovy proces, ktory tam ostal.

Vravim...zadavatelka v prvom rade podla mna potrebuje normalneho zubara, a to aj z ohladom na buducnost...aby jej tam zasa raz nieco nez/A/varali, az sa jej vyskitne dalsi problem.

RNG

Hnisanie je sposobene mikrobami. Pasivne odtekanie hnisu niekedy pomoze, ale aktivne znicenie mikrobov masivnymi miestnymi davkami striebornych ionov to hnisanie zastavi na flaku. Zvysky sterilnych rozlozenych materialov telo rozlozi enzymami a odprace prec, aby sa tkanivo/zubovina/okostica a okolo mohlo vyhojit a zregenerovat.

dpk1

Eeee? Kanalik-y nejdu znova prevrtat ku hrotu korena, lebo su ehm.... " zavarene" .???

Ako nechcem byt arogantny, ale... to co mas za masiara zubara, popripade analfabeta?

Vzivote som bic take nepocul a podla mna je to pekna somarina. Zavara sa v kuchyni, zvara v dielni....urcite nie na stomatologgii.

Po vytiahnuti nervu, sa kanalik precisti a vyplni stomatologickym materialom, ktory je v pripade potreby revizie v buducnosti, plne poddajny na opatovne prevrtanie.

Takze co potrebujes v prvom rade ty, je normalny zubar, ktory ti toto urobi. Bez toho sa nepohnes dalej, pretoze ten hnis v tom vacku proste potrebuje ist von a vytekat xy dni. Potom sa sem vrat a pytaj sa co na to, urcite budu moznosti od RNG o dost sirsie, kedze k zapalenemu a hnisajucemu miestu uz bude pristup.

Ja osobne by som potom odporucal z vonka tekuty vceli propilis, a kloktat takym bylinnym preparatom, nazov som zabudol, ale v lekarni ked im problem opises budu presne vediet.

V opacnom pripade sa rovno chystaj na tzv resekciu korena zubu...proste pokial ten tlak a hnis z toho vacku neuvolnis, tak nech si budes hoc co davat na to zvonka...je to jak hasit ohen po kvapkach vody.

RNG

Solomon, si ubohy, ked sa musis uchylovat k ciganeniu.
Ja som nikdy neodporucal vytazok z korena pupavy ako antimikrobialny, len ako tonic na pecen. A vytazok z fialky som nikdy nespominal.
Loz ma kratke nohy, existuje vyhladavac, ktorym si to kazdy moze potvrdit.
Mikrobov je hromada, co mozu sposobovat hnisanie,atb ucinkuju len na urcite bakterie, aj to nie vsetky, a rozhodne nie na hnilobne, kvasne, mykozy, L-formy, biofilmy a podobne. Dokonca L-formy vlastne vznikaju, ked atb napadnu bakterialne steny a tie "zhodia vonkajci bunkovy plast a usadia sa ako vnutrobunecne parazity s nizkou aktivitou ale velmi dlhou zivotnoastou. Z tejto formy za priaznivych okolnosti sa premenia spat na bakterialnu formu. Lekari o nich vedia, cest vynimkam, zatial zalostne malo.

Stiebro, ionicke, ma ale ovela sirsi zaber, naviac ked ho aplikujes miestne v ovela vyssich davkach, ako by bolo mozne ustne.

Sensuous

Solomon - lenze ten zub na atb vobec nereagoval, stale hnisal dalej, pri tom atb mi vzdy na vsetko rýchlo zaberu, akokeby osm nebrala nic, neviem ci ma zmysel sa teraz napchavat atb dobludu, uz treti den mam bolesti pazeraka z atb a normalne mam strach, ci som si ho nerozleptala

Solomon

Sensuous: ak ti ATB kt. si dostal nerobia dobre, chod k zubarovi naspät nech ti predpise ine, snad tie ti nebudu sposbovat taketo problemy. Len to prosim ta neliec "korenom z pupavy" alebo "vytazkom z fialky" kt. tu vsade odporuca RNG.