Antibiotika a pohyb

Príspevok v téme: Antibiotika a pohyb
martinezko

Zdravim vas, vo vseobecnosti je zname, ze clovek, ktory berie antibiotika, by mal zachovavat kludovy rezim. Co vsak v pripade, ak mi lekar nasiel helicobactera a predpisal mi nan 3-kombinaciu antibiotik. Odporucate mi lezat doma, alebo napr. prechadzka by mi nemala uskodit? Resp. mozem chodit do prace? Lekar povedal, ze do prace ano, ine som sa zabudol opytat. Ak by som mal nejaku anginu a beriem atb, tak mi to je jasne, co by ste mi poradili, je rozdiel na aku nemoc atb beriem? Dakujem.

Kamilka777

ahojte, mne ked posledne predpisli antibiotika na zapal priedusiek, tiez som sa pytala ci mozem chodit na prechadzky a nejak som sa priamej odpovede nedockala. ALE, zacala som brat popritom wobenzym, ten posilnuje ucinok antibiotik, lepsie mi bolo v priebehu dvoch dni, tak som nejak automaticky zacala chodit na prechadzky a mam pocit ze pomohli :)

ebi777

inak ak si mal negatívny test na helicobactera, neznamená to, že ho skutočne nemáš,,, možno len tvoje telo si nerobí na neho protilátky...
Prítomnosť helicobactera signalizuje aj taký typický zápach z úst...

martinezko

Dakujem Ebi, jasne posilku beh a korcule radsej vynecham, ved uz samotne ATB mi zatazia telo asi dostatocne ...

ebi777

môžeš robiť všetko ak nemáš horúčky.... kľudne ;)
ale zas nejak extrémne posilovať nie, ale bežné veci áno, snáď tých 10 dní vydržíš bez posilky a tak,