Bolesti holennej kosti pri behu

Príspevok v téme: Bolesti holennej kosti pri behu
katullla

Ahojte, zacala som behat, ale zacala ma strasne boliet noha - konkretne holenna kost, aspon mam ten pocit..Bolest zacne vzdy ked odbehnem urcity usek a prejdem do chodze, najskor to bola len bolest, postupne ma ta noha boli tak, ze ledva na nu dostupim a krivam..a rozboli ma uplne cela noha, teda nielen ta holenna kost, ale uz cely spodok..zaujimave je, ze ked zacnem zas bezat, bolest ustupi, akokeby som to "rozbehala", ale ked znovu zastanem - bolest.. inac cez den ma noha vobec neboli, len pocas toho behu..ale napriklad cupnut si nemozem, lebo ma noha boli..uz neviem co mam robit, skusila som si dat aj pauzu na par dni a bolelo to menej, ale uz to vidim, ze ked nabehnem na pravudelny rezim zas ma rozboli.. co by ste mi poradili? myslite, ze to moze byt tym, ze som len zaciatocnik a doteraz nebola na nohu ziadnu zataz tak si musi zvyknut? ja neviem..

kacena1402

Tak ešte raz ja... robila som prieskum a už som zistila čo to je...
Tu su na to linky:
orthopedics.about.com (ak rozumieš AJ, tak to je lepšie popísané)
erun.hnonline.sk (alebo toto slovensky, aspon trocha)

kacena1402

Ahoj Katka....
Mam uplne rovnaky problem. Som momentalne v USA, takze nemozem ani zajst za doktorom-nejakym odbornikom, ako by som to urobila na SR... Prave pred 10 minutami som si kupila specialne boty, tak som zvedava ci pomozu...v obchode mi merali tlak pri doslapovani-teda aku mas nohu,aky obluk mas.... a potom ma sledovali pri behani a podla toho mi vybrala topanky, ktore potrebujem... Kazdopadne, ja somdost aktivna, pred tym ako som prisla sem, som doma behavala, hrala squash, chodila do gymu a podobne a vsetko bolo OK... Na jesen tohto roku som zyvsila vzdialenosti pri behani a jedneho dna to proste zacalo... Najprv ma bolelo len koleno, ale stylom takym, ze som po 6 km s placom(kvoli bolesti) sa otocila a kracala domov....takze som si s behom dala pauzu...zacala som asi po 1-2 mesiacoch behat na beziacom pase..a sem tam von...bolest v kolene uz nemam ale kratko na to som zacala mavat bolest v holennych kosiach, najprv v jednej a teraz uz v oboch...mala som znovu pauzu a teraz asi 2 tyzdne dozadu som zacala znova behat a cvicit....no a co ti poviem??!!! Bolest holennych kosti je spat a je taka, ze po 3-4 km nemozem ani chodit od bolesti... Dokonca to boli aj na dotyk... Takisto mam problem byt do drepu,ale toto je sposob ako sa to snazim roztiahnut potom... Vzdy to tak do hodiny prejde..ako nie uplne,.ale aspon ta bolest nie je taka, ze mam problem chodit.... Vcera som toto mala vposilke,...po 2 milach som zliezla z pasu a ledva dokracala k miestu kde som chcela cvicit...tam 10 minut neskutocnej bolesti, natahovania a potom som si este zacvicila (nie na nohy),takze bolest nakoniec ustupila... To ma ale dnes uz uplne presvedcil ist do tohto obchodu a kupit si poriadne topanky (mala som aj doteraz speci na beh, len sa obavam,ze uz potrebovali vymenit)... Kazdopadne chcwm povedat, ze toto asi topy aj tak neovplyvnia, pretoze teraz ked toto pisem, sedim v kaviarni a holene ma bolia tak, ze sa mi chce plakat..a to som v tom obchode bezala asi minutu,aby videli ako doslapujem....
Kazdopadnea tomu hodlam venovat a zistit co sposobuje bolest... Nemyslim si, ze to je tym ze si zaciatocnicka, alebo mas nadvahu...lebo mam ten isty problem a to som "atletka".... Dokonca beriem aj vitaminy na zdravie kosti (calcium, magnezium,vapnik...)
Dufam,ze to nebude nic vazne a budeme sa aj nadalej moct venovat sportu! :)

katka56

mňa bolieval členok a koleno, zistila som že to bolo tým že zle našľapujem, vyriešili to ortopedické vložky do obuvi a samozrejme, mala by si mať kvalitnú bežeckú obuv

katullla

Este chcem povedat, ze sa snazim nebehat rychlo, zo zaciatku heeeej, to je clovek frajer :-D ale teraz si idem takym svojim pokojnym tempom, snazim sa davat si pozor, aby som dobre dostupovala..no ale vyskusam sa predtym ponatahovat a mozno aj nejake tie vitaminy, resp vapnik viacej dodat telu.

katullla

No to mi aj kamoska, s ktorou chodim behat vravela, ze skor ma mozu boliet tie svaly alebo teda slachy..ze ich mam asi presilene, ale sranda je, ze ma len jedna noha boli..ano, mam nadvahu takze urcite aj to pridava tej zatazi na nohu, vo veku to nebude, mam 26 rokov a sedave zamestnanie nemam takze sa hybem skoro cely den. ale behavame po nerovnom terene, pole, luka takze aj to asi nie je dobre, no ale clovek si nenavybera..vankusik - dufam, ze nedojdem do toho stadia co ty, ze sa nebudem moct ani hybat..ako ked som tahala asi 5 dni v kuse tak ma ta noha bolela uz fakt strasne, som krivala, ale ked som si dala pauzu tak mam pocit, ze to bolo lepsie..hneva ma to, lebo behanie ma bavi..

vankusik

P.S.: to co vyvolava tu bolest (podla toho co som vtedy zistoval na internete) su skor slachy v danej oblasti - pretazenim vznikne nejaky zapal a hrozne tazko a pomaly sa to lieci. ja som na to nebral ziadne lieky, len som prestal behat a po niekolkych mesiacoch to uplne preslo

vankusik

ja som mal cosi podobne, tiez som zacal behavat a postupne prichadzali bolesti v holeni, akurat, ze sa to nedalo "rozchodit". s behavanim som sa musel rozlucit, lebo som mal casom take bolesti, ze som sa ledva hybal, bolest bola citit aj pri sedeni. preslo to uplne az po niekolkych mesiacoch od kedy som prestal s behom. mozno sa lepsie poradit s lekarom a nejakym trenerom, ja som si tiez robil "treningove plany" viacmenej sam, alebo len tak povrchne podla nejakych navodov z webu (dovtedy som vobec nebehaval) a tak to aj dopadlo

trady

Zdravím, je tu viacej dôvodov, v prvom rade si treba uvedomiť že behanie je šport ktorý si vyžaduje veľa vecí, ak beháš kvôli tomu že máš nadváhu tak opatrne, alebo ak celý den sedíš bez pohybu a zrazu začneš behať tiež to nie je v poriadku, takže skús každé ráno rozcvičku a postupne počas behu si zvykneš, hlavne sa neprekonávaj, a iný dovod može byť vápnik a určite aj vek :p ak chceš poradiť tak napíš na prehry@gmail.com