Debilne relacie

Príspevok v téme: Debilne relacie
galinea

Ahojte, mam jeden problem, som clovek, ktory studuje dve vysoke skoly, ma pracu, postavenie, citam, vzdelavam sa. Ocakavam to aj od partnera, resp. paci sa mi, ked je trosku na vyssej urovni. Mam priatela, je naozaj dobry a mily, len jedna vec ma vytaca. Pozera stupidne programy ako Farma, Farmar hlada zenu, Mama ozen ma,Buckovci. Neskutocne ma to vytaca, pretoze ja tieto relacie povazujem pre stupidnych ludi. Velakrat som mu povedala, ze to je pod jeho uroven a preco to pozera. Co mam robit? Mam ho rada, ale tym to ako keby prekracoval moje hranice idealneho chlapa :(

ektoplazma

Možno pri tom dokáže zrelaxovať viac ako pri nejakej vznešenej činnosti, ako napríklad čítanie kníh, pozeranie vysokoalternatívnych filmov s hlbokou myšlienkou, prípadne pri športe. To že tie relácie sleduje ešte z neho nerobí slabomyseľného, resp. človeka s "nižšou" úrovňou. Proste ho to baví. A tým že mu dávaš na javo že Ti to vadí a príde podradné, tým mu iba ukazuješ za čo ho máš... aby mu to raz nedošlo, a nezačal Ti dávať pocítiť že má navrch v iných veciach...asi iba málo mužov vie ustáť vedľa seba dokonalú ženu (za akú sa vykresľuješ) :)

agartio

citi to spravne. kto sa na to pozera, je len otazka casu, kym osprostie a stiahne zo sebou cely vztah.
je na mieste, ze ta to trapi.
ostava uz len otazka, preco si si ho vybrala.
Studovat 2 vysoke skoly asi nestaci na to byt mudry, co? ;-)

odpovedam

Taketo relacie iba plnia prirodzenu ludsku potrebu oddychu. Su to relacie, kde netreba premyslat a z mnohych psychologickych vyskumov vyplynulo, ze ludia sa radi divaju na situacie, kde sa niekto strapnuje, trpi, odhaluje, atd. Je to smutne, ale je to tak. Preto mame aj bulvar, ktory je celosvetovo najsilnejsim konkurentom inych obsahov. Media to vedia a preto podsuvaju ludom taketo obsahy. dokonca sa ludia aj radi divaju na ludi, s ktorymi nesuhlasia. Preto boli napr. Mojsejovci tolko nenavideni, ale zaroven vysoko sledovani.

Keby nebolo medii, ludia by si tuto potrebu plnili napr. klebetenim a ohovaranim. Co sa vlastne stale deje :-). Ty mozno tieto relacie nesledujes, ale mas iny sposob, ako sa sublimuju tvoje najnizsie pudy ;-). To robi kazdy, len nie kazdy si to dokaze priznat. Tvoj priatel nerobi nic zle. Oddychuje :-))

Mimulus

Podľa mňa by bolo horšie ak by pozeral modré z neba alebo relácie profitujúce na utrpení ľudí.
Podľa mňa je v pohode ak si pozrie akí sú ľudia na svete blbí :)

jumbák

Ak niekoho milujeme, nesnažíme sa z neho urobiť iného človeka, ale len odstrániť drobné chyby. Je síce pravda, že chyby tvojho partnera nie sú "veľké" no i tak by si mala skúsiť pouvažovať nad tým, že či sú tieto nedostatky natoľko veľké, že by sa ti kvôli nim mala dvíhať žlč. Je to jeho záľuba a mne by sa na jeho mieste nepáčilo, keby sa mi moja partnerka mohla sprotiviť, lebo zo mňa chce urobiť človeka na "vyššej úrovni." Vzdelávanie sa, byť inteligentný a pod. je síce pekné, no treba zvážiť či to robíme pre seba a nie pre okolie, aby iní povedali, že som inteligent. Neber to ako útok na teba. Chcem tým povedať, že tvoj partner je v tomto smere sám sebou a zbrojiť proti nemu kvôli Farmárovi... no neviem.