Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?

Príspevok v téme: Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?
Walll

Ahojte potrebujem niečo súrne vedieť. Včera som musela ísť ku obvoďáčke pre papiere do školy kvôli mesačnej praxy ktorú budeme mať atď. Keď ma videla asi po roku čo som tam nebola tak ju skoro kleplo a hneď ma donútila odvážiť sa a proste mala som brutálny výsluch o jedení ako, kedy, čo....atď. Snažila som sa dajako klamať (viem nie je to správne) ale aj tak vedela čo je vo veci. Samozrejme všetko mi napísala do karty :( ..a objednala ma na krvné testy a všetky možné vyšetrenia. A jej vyjadrenie bolo že "pokiaľ nepriberiem do neviem kedy neviem koľko kg a budem mať zle tie výsledky tak ma pošle na psychiatriu na vyšetrenie a tam povie dajakej doktorke neviem jakej že nech ma nechá hospitalizovať keďže som vraj tvrdohlavá a nechcem si nechať normálne poradiť a pomocť" :-O ....mám 18.. v škole (chodím na zdravotnú) sme sa učili o takých veciach ale dajako sa z toho neviem vysomáriť pretože tam nebol uvedený dajaký presne takýto prípad alebo aspoň trochu podobný. Môže ma nedobrovolne tam poslať pokiaľ moja váha nie je nejako až brutálne nízka? Výšku mám 175cm a váhu mám 52-53 kg. Ešte pred nedávnom som mala 49 ale teraz si myslím že je to už lepšie. A naozaj nemám v pláne už pribrať ani gram tak teraz neviem. Ja sa po fyzickej stránke cítim celkom v pohode. :/

nyx

wall, podla mna to ze nechces ist za psychiatrom je dobra volba, ale kazdy sa na to diva inac.. nemozem ani tvrdit, ze moj nazor je ten najlepsi, akurat z vlastnej skusenosti to mozem povedat.. vo vacsine pripadov to nic nevyriesi, skor naopak.. som stale v kontakte s par ludmi, ktori na tom boli podobne ako ja vtedy a ani po tych rokoch nema nikto z nich pocit, ze by im takato pomoc pomohla.. ako uz tu niekto pisal neviem teraz kto presne, len som narychlo preletela komentare, lieky na anorexiu neexistuju. jedine co ti poskytnu su lieky na chut do jedla a silne (nemusim urcite ani vraviet ze taktiez velmi nebezpecne) antidepresiva.. cize jedine co sa stane je to, ze zacnes mat nesmiernu chut an jedlo a budes sa doslova prejedat z coho ti bude brutalne zle,.. a z danych antidepresiv tu depresiu schytas, aj keby si ju pred tym nemala.. len zdanlivo riesia problem, no pretvoria ho na iny...
ak clovek sam nechce, nepomoze mu nikto. podpora je dolezita, je velmi napomocne, ak mas niekoho kto je v tom s tebou a ty citis, ze ta niekto lubi a ty lubis jeho, ale kym sama nebudes presvedcena o tom, ze vyzdraviet chces, tak je to vlastne zbytocne.. vzdy si najdes nejaku fintu ako to obist..
mozem sa spytat preco si hlavne zacala chudnut? aby ta prijalo okolie, alebo kvoli samej sebe?
je dobre, ze si zasla za psychologickou, najmä ak jej budes doverovat a postupne sa jej viac otvoris... to by ti mohlo velmi pomoct.. mozno prave s nou si priamo uvedomis suvislosti ktore sice vzdy vsetci vieme, ale potlacame ich v sebe... velmi ti drzim palce :)

pppckarka: nyx@azet.sk vytvorila som si ho len teraz, lebo ten co pouzivam bezne tu davat nechcem velmi

Lulita

tiez som mala kolegynu anorekticku, bola iba kostra, cely den nic nejedla v praci, proste ziadna desiata, ziadny obed, nic poobede, od rana do 17tej nedala nic do ust, vravela, ze je az doma, podla mna ani to a stale v nejakom odraze komentovala aka je tucna, mala mozno tak 45 kg mojim odhadom, ja si neviem predstavit hladovat, mna by taky zivot nebavil :)

Maoam

Lulita, tak ak si mala na vysku 174cm boky 90cm az pri vahe okolo 50kg, tak mas proste geneticky dane siroke boky, s tym nic neurobis, to je DANE, takisto mas väcsie prsia, takze si taky typ, no a ona bude INY typ, ked lekarka skoro odpadla pri pohlade na nu

Maoam

Lulita, vidis, ty mas zrejme iny typ postavy, budes mat viac tuku a malo svalov, tym padom si pri nizsej vahe 'normalna', kym ina s inym typom postavy je uz vychudnuta

preto sa treba hladiet najmä na MIERY, nie kg a vidiet cloveka komplexne a individualne

Maoam

moja byvala kolegyna bola anorekticka, mala cca. 178cm a asi 56-58kg, vyzerala hrozne, velka hlava a kostra obtiahnuta kozou, nosila veci o dve konfekcie väcsie, aby to 'zakryla', ale kazdy normalny clovek vedel, co je vo veci, bud nejedla nic, alebo zozrala na posedenie celu bonbonieru od pacientky...

proste abnormalne spravanie a potom zasa nastupila hladovka, nasledujuce dni bola o kalerabe :D, no a viem, ze to skoncilo nakoniec hospitalizaciou, niekolkomesacnou

Lulita

Maoam - ja osm bola normalna, miery cca
86 - 59-90, normalny okruhly zadok, teraz ked mam cez 60 kg si pripadam ako slon

Maoam

a teda si fakt neviem predstavit vazit o 10kg menej, ja mam jej vahu pri mojej vyske a som uplne stihla, takze treba vychadzat z konstitucie konkretneho cloveka, na jej vysku je to strasne nizka vaha a ak ma taky typ postavy, ze ma uzsie boky a pod, tak to musi vyzerat hrozne