Psík a operácie

Príspevok v téme: Psík a operácie
ewka.

Ahojte, chcela by som sa poradiť s niekym, nakoľko sa neviem rozhodnuť. Mám 10 r. yorkshirku. Je malinká má len 2 kg. Neskutočne ju milujeme, preto sa bojíme urobiť nasledovný krok. Na ľavej časti hrudníka sa jej pred 2 rokmi vyhodila hrčka. V tom čase lekár povedal, že to nič nie je. No hrčka narástla asi na 3 cm, taký oválny tvar , plus v blízkosti má dve malinké hrčky. Ale trištvrte roka to už nerástlo. No boli sme na kontrole a pre istotu sme to ukázali a lekár povedal, že to je lepšie vybrať. No ale psík má aj choré srdiečko. Lekár povedal, aby sme sa nebáli, že dá šetrnú anestézu. No bojíme sa ju dať uspať, bojíme sa, že ked sa jej telíčko otvorí, či sa na miste, kde mala hrčku nevytvorí rakovina ( hovorí sa u ludí, že ak sa niečo zoperuje, dostane sa tam vzduch a bác ). Neviem ako sa rozhodnuť, aj jedno je nebezpečné aj druhé. Možno tu hrčku nie je potrebné vybrať, nič ju nebolí, papá, kaká...a má už svoj vek..ale zase ak by to opäť začalo rásť, nebolo by to dobré. V pondelok sa máme objednať.
- a dávaju sa tieto veci aj u zvieratiek na rozbor ?

viete, ak by sa jej niečo stalo, asi by som to nezvládla. :(

agel123

ewka . ak mas naozaj zaujem vyliecit tvojho milacika viem ti poradit popripade zaspat prezentaciu ake mame neuveritelne vysledky pri lieceni psov na cokolvek gelovymi terapiami, na zvieratach to neuveritene funguje, viac ako na ludoch tak mi sem napis kontakt a spojim sa s tebou ak mas naozaj zaujem

ewka.

ambrozia, som kludnejšia máš pravdu. Už aj sme boli cikať, síce bolo vidieť aká je slabá ale po pár minutách sa vycikala. a ked sme prišli domov spapala aj tyčinku a podarilo sa mi do kusku schovať aj tabletku. Verím, že bude už len lepšie.

ewka.

zastreliť ??? ti hrabe ?? veď je to živý, hravý, veselý psík. Akurát viac spinká už.

no tak dnes sme boli na operácii o 10:00h. Z narkózy sa našťastie prebrala, len je oťapená trošku a ležká. No už aj prešla pár krokov po posteli. To čo dr. vybral bolo dosť veľké, asi ako pol malíčka, čo je na jej velkosť dosť veľa...aj rana ostala dosť veľká. Ani jej nezalepil, aby sa to vetralo a mám s repíkom umývať. Len sa bojím, že ked je malinká a pojdeme cikať, bude to mať ranku blízko zemi. Inak aspon týžden ju musíme v pelíšku zniesť cikať, nesmie totiž po schodoch, skákať, a behať. Taký klud aby mala.

No a to čo vybral, som kázala poslať na rozbor. Ja viem, že ked to aj bude zhubné už si nepomožem, ale pre klud v duši.

Ale prvý krok máme za sebou, že sa bambuľka prebrala. Teraz už len aby sa aspoň napila a potom začala papať, lebo zatiaľ ani jazyk nevystrčila aby som jej ho navlhčila.

Inak ďakujem za záujem. Fakt pomáha sem písať, lebo ja som rána mala infarktový stav. Tep som mala 125, hnačka, na vracanie mi bolo od nervov ako dopadneme. Našťastie ju mám už doma v pelíšku, teraz len sledujem či dýcha. Asi sa moc nevyspíme.

ewka.

ahojte, ešte som sa vrátila k mojej téme. Na operáciu ideme zajtra o 10:00 hod. no pri rozbore krvi nám zistili, že nám začínajú šarapatiť obličky a musíme držať diétku. Vraj ryba je dobrá. Moje " bábatko" nikdy rybu nejedla. Tak som kupila filé, uvarila vo vode a pomiešala s vareným kuraťom, aby to náhodou neodmietla. Ale na prvý krát bolo viac kuraťa ako ryby. aaaa vygrcka mi to...myslela som, že je to náhoda, tak som dnes opäť skúsila a opäť vyvrackala. Môže to byť alergia na ryby ? ( večer potom normálne zjedla paštétku a bola v pohode )

jáj mám to trápenie..už aj ja som chorá :) aj plačem...

inak nebadať nič na nej, vonku sa teší, dnes u tatina v robote sa išla zblázniť od radosti. iné aj normálne papá aj kaká...

inak ešte prosím o radu, čo znamená diéta kvoli obličkám? čo by mala papať ? ( okrem granulí, tie nikdy nejedla )

ewka.

ambrozia - smutné. Ja mám teda už nad 30 rokov, mala by som sa tváriť statočne ale nejde to. Veď keď ste s tým psíkom 24 hodín denne, kam sa dá nosím ju so sebou, spíme spolu v jednej posteli, ešte aj na wecko keď idem, čaká pri dverách :) .. no je to člen rodiny. A ešte keď je to takého malinkého vzrastu má človek pocit, že ju musí chrániť. Bráško povedal už dávnejšie, že keď raz, za pár rokov sa stane niečo, na vianoce mi kúpi druhého psíka, aj keď tohto nikto nikdy nenahradí. Ale neviem. Veľa ľudí hovorilo, že by už druhého nechceli. Vraj by necheli prežiť ten smútok, strach a podobne.
Ja som podobne naviazaná aj na svoju mamu. Neviem si predstaviť, žeby sa jej niečo stalo. Asi som moc citlivá :(

V každom prípade pomáha, ak aspoň sem niečo napíšem. Veď potom dám vedieť ako sme dopadli.

ambrozia

Ako som už písala, moja fenka mala nádor na mliečnej žľaze, dokiaľ sa nehárala, mala len malú hrčku, tak veterinárka to nechcela operovať, ale nádor narástol do veľkosti tenisovej loptičky počas hárania, tak musela ísť na operáciu a to vlastne bol začiatok jej konca. Nádor metastázoval do pľúc. Priznám sa, že už je to rok,už mám aj druhú fenečku, ale aj tak si ešte aj teraz poplačem za mojím zlatíčkom.

Deria

ak je to rakovina a sa to nareze......dufajme ze nie...!!nehovoriac o riziku operacie a s tym spojene problemy. ale presne taku odpoved som cakala, dnes sa vsetko bezhlavo reze, bezhlavo sa kastruje, ockuje, experimentuje, hlavne, ze majitelia zvierat platia! je mi tych zvierat uprimne luto.
zaujimam sa uz dlhsiu dobu o zdravie zvierat, nakolko mam uz roky vylucne zvierata nechcene, aj chore alebo stare a ak im chcem pomoct, som nutena vycerpat vsetky alternativy. pre mna totiz uz davno nie je sväte, co povie veterinar! (a ak je treba, tych si vyberam sakramentsky dobre)moje skusenosti, ako aj skusenosti mnohych inych a rady veterinarov, ktori uprednostnuju alternativnu liecbu, ma naucili za tie roky byt opatrna. doteraz sa mi to osvedcilo.
tak ako vsetci vet doporucuju s cistym svedomim granule, (pravdaze, vsak je to zase ich zisk!)pricom je dokazane, ze su nezdrave uz len z dovodu, ze pes/zviera nie je schopne vypit denne take mnozstvo tekutin, ktore je pri granuliach potrebne. preto mozu nastat rozne poruchy v organizme, najcastejsie su to ladviny. hlavne u maciek, ktore su krmene len granulami, su take pripady velmi caste. odhliadnuc od toho, ze v granuliach je kopu odpadu a umelin.