Operácia očí laserom

Príspevok v téme: Operácia očí laserom
spicelkarita

Zaujíma ma laserová operácia očí v Košiciach.Zaujima ma názor odborníkov, teda nie ludí ktorý v tom vidia dobrý zárobok a burcuju ludi svojimi reklamami, ale odborný názor.Teda aké sú riziká a aké problémy možu nastat po operácií/nezaujima ma pooberačná bolest a zle hmlisté videnie ale starnutie oka po rokoch,ked podstupil v mladosti tuto operáciu..Mám na mysli poškodenie oka, alebo zhoršenie videnia na celý život a čo ma zaujíma či zlepšenie zraku nebude trvat len na určitú dobu teda napr piatich rokov, ale doživotne.Nosím dioptrie -3 som krátkozraká.Pýtam sa či pod vplyvom staroby nemože sa stat tak ako človek starne teda aj oko by došlo pod vplyvom operácie v relativne mladom veku k zhoršeniu zraku, alebo iným komplikáciám,kedže ma zaujal prispevok istého mladého lekára v anonymite, ktorý sa vyjadril že je zásadne proti, lebo nevie ako sa oko bude prejavovat v starobe,to ešte nikto nevie, ved sa to robí asi len 20 rokov.

Aké sposoby operácie oka su počula som LASIKOM a ešte iným ktorý je lepší a prečo?jE MOžNé žE SA DIOPTRIE LEN ZMENžIA ALE OSTANU PO OPERáCIí.Zaujima ma názor tých ktorý su po operácii aspon 10 rokov a ktorým sposobom Vám ich operovali.Vsimla som si mnohých že už nenosia okuliare,som presvedčená že nie oli šošovkám ale si urobili ten zákrok.Vážne uvažujem že podstupim tento zákrok asi buduci rok, ked si našetrím.Vaše rady?

Naja85

Nebola som na tejto operacii, ale pred asi 2 rokmi som sa o to dost zaujimala. Osobne si myslim, ze vysledok operacie je vzdy individualny-niekto nema absolutne ziadne problemy a iny zas to stastie nema(a tie problemy sa svojou intenzitou mozu lisit). A tiez to dost zavisi od diagnozy, teda ci ide o kratkozrakost, dalekozrakost, astigmatizmus atd + samozrejme vyber lekara. Pridavam link na jedno forum, kde si mozes precitat skusenosti od inych.
www.okoun.cz

spicelkaRITA

EšTE SOM ZABUDLA DODAT,žE čLOVEK LEKáR KTORý JU PROPAGOVAL, SáM MAL OKULIARE.....HM NIE JE OT ZLá REKLAMA???????????PREčO ON JU EšTE NEPODSTUPIL??????????TO MA VELMI ZAUJIMA.