Stale sa vyhybam extrakcii

Príspevok v téme: Stale sa vyhybam extrakcii
Prezývko55

Zdravim,
mam taky problem ze sa neviem donutit ist na extrakciu zubov stale to odkladam, aj ked som uz na jednej bol.

Prva extrakciu som absolvoval v novembri 2012. Jednalo sa o obe osmicky na pravej strane.

Este mi ostava ist na extrakciu oboch osmiciek na lavej strane a jednej 5tky tiez na tej strane.

Vtedy som so chiropkratikom rozpraval tak ze dnes dame pravu stranu a nabuduce lavu.

Extrakcia prebehla viacmenej bez problemov. Trochu sa potrapil pri odstranovani dolnej osmicky, horna len tak chrupla a bolo. Najhorsie to vsak bolo po tom. Huba mi drevenela pol dna. Sliny mi vytekali von do kapesnika. No a potom nasledovalo tyzden bolesti v style ako keby som mal zakusene do 2 ostrych kamenov. Ibalgin na noc vzdy ucinne zabral. Okrem toho ma 2 tyzdne bolela sanka a pri jedini mi praskalo pri uchu a mal som pocit ako keby tam mam vodu. Vydavalo to celkom neprijemny zvuk a pocit ale preslo to po 2 tyzdnoch.

Mal som napisane ze druhu stranu teda lavu mam prist robit o tyzden tak to som mal este bolesti tak si vravim ze urcite nejdem ze tyzden som pomaly nejedol lebo som nevedel otvorit usta, stale ma to boli tak nepojdem na druhu stranu a zas nebudem vediet nic jest.
Po 2 tyzdnoch bolest aj sanka sa upravili, tak som si vravel ze konecne sa mozem najest aj pizzu si dat tak nepojdem hned na druhu stranu ze trochu si uzijem ze uz mi huba funguje po 2 tyzdnoch.
Uz prisiel december tak si vravim nepojdem tam teraz a cele sviatky vianocne budem mat podzubane, pojdem az ked mi skonci dovolenka v polovici januara. V januar po dovolenke si vravim no zaciatkom februara uz tam idem. No a potom som dajak na to zabudol ved co neboli to nevadi, no a uz je koniec maja a este som tam nebol a aj to som o tom zacal uvazovat az teraz ked ma zacali tie zuby teda korene trochu pobolievat. Ale mam zas vyhovorku preco tam ist nemozem, beriem totiz antibiotika. Tak najskor o tyzden 27meho ale to som si chcel vyjst dakde na vylet na dovolenku ... no a tak to ide stale ze mozno budem rad ked sa k tomu dopracujem po roku opat v tom novembri.....

ninka123

Ahojte, ja mam nastastie vsetky osmicky vonku a som rada ze ich nie je viac :) mne velmi pomohol Wobenzym - enzymy, Beru sa aj pri stomatologickych zakrokoch, pretoze zmiernuju opuch a pomahaju rane zahojit sa. Ked som ho brala, ta rana sa nezapalila, ziadne komplikacie a mala som svaty pokoj. A super je aj to ze maju aj mensie balenia, ktore uplne stacia pri vyberani osmiciek.

p.d.

Ja som uz tiez bol na extrakcii, ja som necitil nic, ale to, co som registroval, co robil ten zubar, tak to bolo fakt brutalne:D

pia

zober zo tak ....ja som kvoli zubom skocila na reumatologii v piestanoch v NRCHU....mala som z pokazenych zubov zapal v celom tele, aslo 1000 a boleli ma klby kolena a ruky,,,das von a ochranis si zdravie

Prezývko55

Tak lebo ja som sa pytal doktora ci to bude v pohode :D a jemu to bolo tak jedno zevraj ano :D tak preto hovorim :D Ale zas na druhej strane 2sedenia vs 5 sedeni .. vsetky osmicky vonku :D a jedna 5tka. A uz nemam ziaden kaz ani problem nikde :D uz len zahojit, len bolest je to dost blba. Davam tomu cas tak do pondelka, potom pojdem riesit na chiru ze ci nahodou to nie je to suche lozko alebo zapal. Ale tak opuch nie je ziaden ani teplota, len ta bolest az do ucha ide.

Prezývko55

Poucenie na zaver:

3 naraz si nedavajte :D
4ty den po extrakcii a bez novalginu to proste nejde. 2 tabletky denne.
Ale po novalgine ziadna bolest. Ale ako nahle sa minu ucinky po 8-10hodinach tak koniec.

Nikdy viac 3 naraz.

Mimulus

Resekcia

je malý chirurgický rez pri lokálnom umŕtvení okolia. Niekedy jediná možnosť ako vyčistiť zápal, hnis.

Narezanie ďasna.