Holenie dole - kazdy den?

dzobec

Baby, co tu pisete, ze chlpy su bariera proti bakteriam, vsak ked v nich ziju, nie je to skor o tom, ze je to pre ne lakadlom, zivnou podou a ked tam nebudu, tak nebudu ani bakterie? A este sa chcem opytat, ze stare zeny tam dolu zvycajne vyplznu, znamena to, ze maju potom silne gynekologicke zapaly? A este preco ma clovek chlpy pod pazuchami? Tiez tam zije kopa bakterii, naco je to v tomto pripade?
Inak tie tangace to je skor o tom, ze nie su stabilne a chodia hore dolu, takze tam by podla mna ani chlpy nepomohli :)

Dadula56

damda, mne je to jedno, nech sa baby holia, len som chcela babe poskytnut iny pohlad. Ide mi presne o to, co tu uz napisala odpovedam, ze posva ma bakterie, ktore sluzia ako obranny mechanizmus a tie k spravnej tvorbe potrebuju chlpy. Takisto su chlpy barierou pred skodlivymi bakteriami. Predstava, ze je to hygienickejsie je tiez nespravna, ludia to zrejme vravia kvoli zvyskom mocu, ktory sa zachytava na chlpoch. Ak vsak tieto chlpy zena odstrani sice tam nebude moc, ale spravila si priamy prechod pre e. coli z konecnika, ktore sa sice v posve vyskytuju, ale ak sa prekroci ich mnozstvo je z toho zapal. Tiez ako som uz vyssie pisala, narusenie tvorby laktobacila doderlein ten zapal iba podpori. Ak mas zaujem precitaj si to aj ty (staci googlit) a dospej k vlastnemu nazoru nakolko je to neoverene. Tot vysvetlenie preco by odstranenie chlpov mohlo viest k problemom. Porovnanie s vlasmi je nepresne, nakolko na hlave nema clovek sliznice. Nikomu nebranim s aholit, len si myslim, ze by to clovek mal zvazit, ci si nebude porast len upravovat-skracovat, pretoze staci vykyv imunity a zapal v posve je na svete.

odpovedam

damda, chlpky tvoria ochrannu barieru pred vniknutim bakterii do posvy. Maju svoju funkciu. Zeny, co nosia tanga, maju castejsie zapaly, pretoze sa im prenasaju crevne bakterie do posvy. Holenie je trend, nie zdraviu prospesny ukon. Iba reklama to prezentuje ako sposob hygieny. Ale samozrejme, imunita kazdej z nas je ina...

damda

Dadula56, v tomto prispevku si pouzila slovo MOZE, predtym si to cele ponala ako neodvratitelny fakt. Ja tvrdim, ze v mojom pripade to velmi pomohlo, takeze neviem, ci MOZE ale viem, ze NEMUSI to byt vobec ziadny problem. To ako keby niekto tvrdil, ze vlasy maju svoju prirodzenu funkciu, vsak naco by nam ich inak priroda dala a ze holohlavi preto budu mat problemy - nemaju, aspon o tom neviem. Ty si iba nieco niekde pocula, resp. si nieco neoverene precitala a davas to ako dogmu. Ja nevidim jeden jediny dovod, preco by odstranenie chlpov malo viest k problemom - jediny problem je, ak si to clovek oholi zle a zapalia sa korienky. A napr. zarucene mozem povedat, ze ak ma zena filcky, tak vtedy jej chlpy skodia, lebo pre tieto parazity vytvaraju zivnu podu - bohvie ako je to s inymi parazitmi. Podla mna to v minulosti, ked sa ludia nemali ako dozvedat rozne informacie, mohlo plnit informacnu funkciu - napr. chlpate do chlpateho, aby vzniklo potomstvo. Nikto nevie, kde je pravda a naco to je, tak sa netreba pasovat do ulohy zarucenej skodlivosti, ak sa nieco odstrani. Inak aj slepe crevo bolo kedysi na nieco dobre...

Dadula56

Damda, ved aj netvrdim, ze si ochlpenie upravit nema...zasa vrkoce si tam tiez nema clovek zapletat. Ja len vravim, ze denne drazdenie koze a uplne odstranenie chlpkov moze viest k problemom.

damda

Dadula56, ja som sa zacala holit, lebo som bola dost zarastena a pri styku sa casto stavalo, ze sa mi do posvy dostali chlpy, ktore sa trenim vytrhli a mavala som kvoli tomu zapaly a odkedy sa holim, tak je to vyriesene a nemam ziadne problemy.
A co sa tyka holenia - spociatku to pichalo, skrabalo, najma ked to rasilo, ale po cca. 1 roku si telo zvyklo a koza uz nie je ani podrazdena a ani nesvrbi. Je to zvyk, trebaiba vydrzat zaciatok.

MultiLevel

obaja s partnerom sa holime, ale nie kazdy den...Tak po troch, styroch dnoch sa vzdy oholime znovu. Nemame tam ani polmetrove chlpy a ani nas to nijak extra nepicha...Ked viem, ze tam uz mame dvojdnove mini chlpky, tak sa neuspokojujeme ustami. Navyse, ani by sa nemalo sexovat s certvo oholenymi miestami tam dole....