Zmena charakteru peniazmi

Príspevok v téme: Zmena charakteru peniazmi
Krembo

Ludia, co myslite, zmenili by vas peniaze? Si predstavte, ze by ste napr. vyhrali nejaku obrovsku sumu alebo by sa vam naskytla necakana prilezitost nejako udrzatelne zarabat velke peniaze alebo by ste sa stali popularnym. Zmenilo by vas to? Urobili by ste velke zmeny vo svojom zivote? Co s vasim partnerom, ak by sa vam kvoli vasej uspesnosti naskytla sanca mat ineho, fyzicky krajsieho partnera? Co myslite, podlahli by ste im?

milli11

Ano, vela bohatych je namyslenych a arogantnych. Napr. na zakladnej skole boli tie najbohatsie dievcata najzakernejsie a pohrdali zvyskom.

Ale teraz, ked si to tak zoberiem, moje 2 najlepsie kamaratky su bohacky. Teda nie nejake miliardarky, ale ziju si o dost lepsie a zabezpecenejsie ako ostatni ludia

Jedna ma bohatych rodicov, ale to som sa dozvedela od nej asi az po 2 rokoch na jednom vylete. Vlastne od detstva zije v bohatstve.

Druha ma brata a muza podnikatelov. A to som sa dozvedela tak po 1,5 roka, ked sa jej raz viac rozviazal jazyk po uziti viac alkoholu. Narodila sa v obycajnej rodine, az ako dospela sa dostala k bohatstvu.

Pritom sa vobec nespravaju ako bohacky, ani obliekanim, ani spravanim. Takze je to dost o povahe. Poznam ludi, co su chudobni, nic nedokazali, ale aroganciu a drzost by mohli rozdavat.

kabel

moja skusenost so zbohatlikmi je mpriserna, opovrhuju vsetkymi, ktori nie su zhruba na tom istom financnom leveli ako oni a zavidia tym, ktori su este vyssie :-DDD nikdy nebudu mat dost, vzdy budu pazravi

Vojtoo

milli11,
no to je kruteee, to s tym priatelom co videl (len) peniaze..
ale to ze minas vtedy viac, to nevadi :D treba si ich uzit kym su :P :) ci uz investovanim alebo zabavou :) spomienky ti nikto nezoberie, ale majetok ano (vyvlastnenie, vojna, inflacia, kradez, priatel :D )

Sejla, ale peniaze nekupia defacto nic :D mozno tak dom auto cokoladu, ale nie priatelov ani zdravie :)
relativne nooo, napr moj brat je cukrovkar, jedine co si moze kupi je inzulinova pupma... ale mozno ak by som mal 5 milionnov EUR a poslem list do farmaceutickej firmy tak mu "najdu" "zazracny" liek ale musim suhlasit s mlcanlivostou, ktovie :) az raz vyhram loteriu tak skusim :D alebo to mozem skusit aj teraz, len budem blafovat :D vecer napisem list :) potom dam vediet ako to dopadlo :) a ked sa neozvem, tak spominajte na mna v dobrom :D P

.....

Inac jeden clovek mi raz povedal,ze ak by vyhral loteriu, pracoval by dalej tak ako do dnes a len by to hodil na nejaky sporiaci ucet :)
To by ma zaujimalo, ci to myslela vazne :D takym ludom by somaj dorpial nech vyhraju nechutne vela, ze ci ich to fakt zmeni alebo nie..

Ale poznam aj cloveka (taky sused), co sa vypracoval z 0 na pomerne slusnu a uz dost zaujimavu poziciu a ci sa zmenil, neviem, zatial nie, ale to je dost cerstve.. tak mozno o roky bude iny..

Ale poznam aj ludi, co nemaju prakticky nic (stary rozpadnuty dom nepocitam, tam ten este znizuje hodnotu pozemku samotneho), zarobia prakticky len z davok a machruju ako keby boli neviem aki borci :D a povaha je tiez strasne sialene nevhodna..

Cize ja neviem, nepoznam bohatych, ale dost casto vidavam ludi co maju nejaky črep BMW z dovozu a machruju s nim v meste rychlou jazdou a zvukmi ako keby neviem co, ale toto zazivam casto len v Bratislave :D To by som bol rad keby sa k otmuvyjadril niekto, kto precestoval svet, ci sa to stava aj inde..

Ale podla mna je relativne ci je zivot jednoduchsi s peniazmi alebo bez, extremne to zalezi od povahy,napriklad babka na dochodku moze byt bohatsia ako Bill gates, napriklad preto, ze jej staci to co ma.. I ked k tejto teorii je vela odporcov, co su vecne nespokojni s tym co maju, i ked maju dost (miliony hoci aj), ale ich (tato) teoria je na slabych pilieroch, lebo potom neni bohaty ani Bill gates :D lebo vzdy moze mat viac.. A vzdy hovoria, ze toto je len taka vyhovorka, na ospravedlnenie, aby sa nemusel snazit ten co ma malo. Lenze to moze povedat len clovek, co nikdynedrzal vacsi majetok v ruke.. Alebo je proste len cisty materialista :D a to mu asi aj zavidim :D najalcnejsie uspokojenie potrieb, kedze ziadne ine potreby ako tie co moze rukami chytit nehlada.. tak defacto nemoze byt nespokojny :D s takym vnimanim sveta.. A mozno prave taky clovek sa zmeni na obludu s peniazmi..

Sejla

Rozumný človek by si za peniaze asi kúpil zdravie, vzdelanie, bezpečnosť, priateľov a založil by si rodinu :)

milli11

Inak, vtedy, co som zarabla viac, som si na sebe vsimla len to, ze som omnoho viac minala penazi. Co som normalne strasne setrna a stale kalkulujem a premyslam, kym nieco kupim.

milli11

Ano, ludi menia peniaze, zazila som to. Mala som pracu, kde som celkom dobre zarabala a randila som vtedy aj s jednym typkom. Potom som o tu pracu prisla, nasla si inu, ktora vsak bola o dost horsie platena a aj typek sa so mnou rozisiel. Vysledok? Peniaze menia charaktery ludi v mojej blizkosti.

Sejla

Moja babka hovorí; "peniaze nekazia charakter, len ho ukazujú" - k tomu niet čo dodať, Vojto to vystihol, netýka sa to len peňazí ale akejkoľvek moci. Dajte človeku moc a dozviete sa čo je zač.