Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro

Príspevok v téme: Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro
soporaeternu

Ahoj. Mam 22 rokov som nezamestnany a mam skoncenu priemyslovku. Na vysku som neisiel lebo som nechcel a v podstate som ani nevedel co chcem v zivote robit. Teraz uz viem. Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro. Myslite si ze mam sancu sa nim stat? Najlepsie by bolo keby som este raz mohol absolvovat strednu skolu. Teraz by som si vybral gymnazium. Dakujem :)

cry neprih.

snívaj dalej, tvoja sanca je takmer nulová. to si radsej vystuduj sociálnu prácu :-)) a este k tomu psychicky chory psychiater? ako zo zleho filmu

dpk1

Počúvajte....alebo čítajte...vy hunterovia a podobní mudrlanti, ktorí dokolečka kritizujete chémiu a obzvlášť psychiatrov....všetko vidíte iba čierno....keby aspoň čierno bielo....ale vy iba samá tma a frflať frflať frflať negativizmus.

Bych vás poslal na týždeň na výchovný kurz na psychiatriu do pavilónu, kde hospitalizujú najťažšie formy. Potom by ste boli múdri že?

To, že je tu hojne prípadov, kedy SA (ono sa to, samo sa to, také dve ázijské mená) jednoducho a od stola dávajú a predpisujú lieky ako xanax na každú s prepáčením volovinu, to ešte neznamená že všetci psychiatri sú dáky padoktori, ktorí berú provízie za každú predpísanú škatuľku a že všetkých treba hádzať na jednú kopu. A že do tejto smradlavej kopy treba hádzať aj mladého človeka, ktorý si pýta úprimne názor z vonka a navyše ešte aj sám ma pozitívnu skúsenosť s psychiatriou.

Ak všetko vidíte iba takto...tak vás lutujem...no...vlastne ani nelutujem, ste mi fuk, to sa iba tak vraví, viete.

hunter0

byt psychiatrom je dnes dobra volba. v psychiatrickych liekoch a oblbovakoch sa tocia velke peniaze, farmafirmy ti za predpisovanie budu platit aj dovolenky a vselijake vyhody. navyse trend je taky, ze stale viac ludi chodi ku cvokarovi a pravdepodobne to pri aktualnych ekonomickych vyhliadkach v SR bude pokracovat. psychiater, popri exekutoroch, zubaroch atd je urcite jeden z najlepsich jobov aktualne

Dadula56

Tuzba stat sa lekarom je aj otazkou penazi. Ak sa na to chystas tak si treba odpovedat na to, ci ta ma 6 rokov kto zivit, kupovat ucebnice, platit pripravu na prijimacky. Moznost brigady popri medicine neexistuje, pripadne to su tak male peniaze (pretoze vysetris na ine veci asi tak jeden den v tyzdni), ze ti nevyjde ani na knihy.

finito

Najlepšie je, že potom môžeš predpisovat sám sebe ;)) myslíš že je to len tak, to vystudovat? Tak hrr do toho :D

amanda23

tak naco potrebujes rady? chces byt psychiater, tak sa nim stan. Mozeme ti len zazelat vela stastia a co najdalej potom od teba:DD

soporaeternu

Takze uvediem veci na pravu mieru. Dakujem za vase reakcie. Byt psychiatrom uz chcem byt dlhsiu dobu. Ano chcem pisat tu hnusnu chemiu. Mne prave ta chemia pomohla z mojich problemov a zastavam sa tychto liekov. Viem o com pisem. Jasne vela ludi ma s tym problem ze co??? chemia? nikdy...psycholog na tazke stavy nepomoze a psychologov neuznavam

finito

Tým že si si vyriešil nejaké psychicke problémy, máš teraz chuť pomáhať z tých istých problémov von iným, to je normálna reakcia, ale časom prejde, a začneš žiť svoj skutočný život. Ak chceš pomáhať, pomahaj, ale ísť študovať nie je dobrý nápad. Pripoj sa k nejakým dobrovoľníkom, zaloz nejaké občianske združenie, ale maj aj vlastný život a kariéru, úplne mimo tých problémov, ktorými si prechádzal.

amanda23

nemozem si pomoct, ale pripada mi to ako z filmu "prava blondinka", jedneho dna sa zobudila a povedala si, ze chce byt pravnickou:D

igla

amanda23: Nekaz mu ilúzie. Nemá z čoho žiť a chce si ospravedlniť že bude psychiatrom.

soporaeter: Nepotrebuješ gymnazium, potrebujes spravit prijimacky. Nastuduj si biologiu, chemiu, fyziku. Daju sa zohnat otazky na prijimacky. Na drujes strane prihlasit sa na gymnazium mozes.