Výberove konanie do štátnej správy

Lulita

heh, videli ste uz niekto inzerat do statnej spravy? ja nie :)) jasne, ze tam je zastup ludi aj rodinnych prislusnikov, kto by nechcel koncit o 14-15tej, tam len po znamosti

beskyd

ja mam skúsenosti.. v zásade treba rozlišovať dočasnú a stálu štátnu službu. pokiaľ máš výberko do stálej, je zrejmé, že na uvedenom fleku sa už pred tebou zaúčali ľudia v dočasnej, a ak náhodou nič zásadne nezbabrali, všetci vedúci ich budú tlačiť, aby prešli do stálej, na ktorú sa však zo zákona musí robiť osobitné výberko. preto je väčšia šanca ísť na výberká do dočasnej štátnej služby, lebo na 99% by ste boli zase tlačení aby ste potom prešli do stálej... druhá vec však je, že tak ako všade v tomto štáte, miesta sa často obsadzujú cez známosti, takže v konečnom dôsledku môže byť kabaret aj výberko do dočasky... len treba skúšať lebo človek nikdy nevie, ja som išiel na výberko rovno do stálej, písomnú časť som mal skoro na plný počet a na ústnej ma pri každej otázke museli brzdiť že dobre, už stačí ... a samozrejme odpísali mi že ma neberú.. lenže za nejaký čas sa ozvali s tým, že niekto z toho oddelenia dal výpoveď a či by som nebral jeho miesto v dočasnej.. a bolo, čiže netreba to vzdávať vopred, dnes je to s prácou bieda a človek je rád že neni na podlahe, absolventi humanitných smerov vedia rozprávať.

lilyianka

ono to tak väčšinou býva, že to miesto už na niekoho čaká a oni vypíšu konkurz ... ja som mala ísť robiť na súd zapisovateľku a čakala som na pohovor niekoľko mesiacov, vedela som, že sa budú uvoľnovať miesta, mám tam totižto kamošku .. nakoniec to dali niekoho známej a na druhé miesto dosadili nejakú čo tam tiež robila .. potom u policajtov v administratíve to tiež bolo tak, že bol pohovor cca 100 ludí, dávali testy a už dopredu vedeli, kto to vyhrá, taká staršia pani, čo sa tam poznala s nimi .... zaujímavé je, že len ona prešla tým testom :) a do tretice, moja blízka známa išla teraz tiež robit k fizlom do kanclu .. vybavil jej to tatko, ktorý má kontakty ..asi toľko z mojej strany