Intolerancia laktozy jedalnicek

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy jedalnicek
lilianna

Ahojte, mam asi intoleranciu na laktozu pretože vždy ked zjem niečo s obsahom mlieka som nafuknuta, strašne ma boli brucho a pod.

Poraďte mi aké jedlá sú pri tejto diete vhodné, tí ktorý ju máte čo papáte a pod.

Prosím pomožte mi, dočitala som sa o roznych potravinach ale aj tak mam pocit že to mlieko je všade - mam pocit že mam jesť len ovocie a zeleninu :/
Pomoooc

sade8

ja som si myslela tiez ze nemozem mliecne ale doktor nic nezistil...
furt ma nafukovalo ked som cosi zjedla prejavovalo sa to hlavne vecer....
uz aj zelenina mi vadila...chcela som jest zdravo a hlavne vecer sa neprejedat....nooo a vsetko zrazu bolo horsie a horsie...citala som ze po malych davkach viackrat denne jest je dobre....niiiic.....stale
stala sa zo mna aj vegetarianka.....
nakoniec to vyriesili PROBIOTIKA...
skus ale kvalitne...co ti ja mozem odporucit su probiofix....
uzivala som ich asi rok trikrat denne......a super...neviem si to vynachvalit...ale este jedna vec drzim sa pravidla ktore som vypozorovala sama na sebe nejest viackrat denne...ale len vtedy ked som hladna.....vysvetlujem si to tak ze ked jem viackrat denne to jedlo sa nestaci spracovat a ked dam do seba dalsie aj ked malu davku robi to zle....takze moja rada su probiotika a jest vtedy ked si hladna

Vojtoo

a bezlaktozove mlieko mozes?
v DM drogerii je mnoho sladkeho kde je lactosefree..
ale take najdes aj v tescu myslim si..
hlavne, ak uz musis zjest laktozove, nedavaj si to nalacno, alebo na prazdny zaludok, je to samozrejme individualne, avsak daval by som si to, az ked somsa najedol, ako ceresnicku na torte..
tiez mam intoleranciu..
par rokov som bol na fakt diete, kde som to obmedzil, a teraz si zahadne mozem dat, co-to, laktozove.. (napr 300gramov cokolady :D )
drzim palce