Všade núkajú málo

Maoam

Lulita, to je presne ako aj tu, uvediem priklad, skalny dostane 1400e, ten cez agenturu 850e a ma byt vdacny za to, ze ma zmluvu AZ na rok, za najom s energiami v 1i byte da 600e, zvysok na jedlo a na konci mesiaca nema ani na kredti v mobile, asi tak. Vela ludi odtialto odchadza, bud sa stahuju na juh, kde je nizsia nezamestnanost, alebo idu do AT, Svajciarska, Holandska, Danska, Svedska....pripadne sa presuvaju vramci krajiny do oblasti, kde je to este ako-tak.

Maoam

znama sa stahuje do AT, dostane ovela vyssiu mzdu + 13ty aj 14ty plat, to v DE nejestvuje, tam ano (zo zakona) a dostane vyssi tarif ako tu za tu istu poziciu...

navyse tam ma este nejaku rodinu ci znamych nedaleko, takze ma aj kam ist na navstevu, normalne jej (uprimne) zavidim, ja keby som zdrava, balim kufre a idem tiez

Lulita

Maoam - mna ked vzali do prace rovno ma strcili pod agenturu a ked som sa pýtala ci mozem prejst po firmu, tak vraj to len vyvoleni a po 3 ra viac rokoch, takze...
:( tam su ovela vyssie mzdy, takze zatial bieda, ale naivne som si myslela, ze na odmeny nemozu siahat a nechali mi z nich ani ni polovicu :(

Maoam

samozrejme k tomu patri to, ze ti zamestnanci dostanu zmluvu cojaviem na polroka, rok, presuvaju ich z firmy do firmy (= vyzaduje sa maximalne flexibilita), je to vlastne 'poziciavanie zamestnancov', v reale novodobe otroctvo a maximalna neistota pre tych ludi, lebo nemaju istotu, ze si pracu udrzia, zarobia tolko, ze ked zaplatia prenajom,energie a jedlo v discounte, nic im neostane a takto tu robia miliony ludi vramci krajiny, je to hnus

Maoam

Lulita, tieto agentury uz vela rokov funguju aj v DE, sprostredkuvaju firmam zamestnancov, ktori robia tu istu praci ako skalni (ktori nesli cez agenturu) ale zarobia o cca. 30% menej ako skalni, je to svinstvo najhrubsieho zrna, kasiruju na tom stamiliony rocne a politici to podporuju...to su tie tzv. dumpingove mzdy, v mnohych branziach, samozrejme to nikto neuveri, kto tu nezije, ze tomu tak je, bohuzial dokym s tym politika nic neurobi, tak to bude ficat nadalej

Lulita

taz ked som robila cez agenturu som dostala 65 eur na den, s tym, ze 10 eur na den si brali oni z toho, takze tie personalky sa maju ako prasata v zite, ked maju dost zamestnancov, asi si nejaku zalozim

Lulita

Maoam - cakam na vyplatnu pasku, bolo mi nieco slubene a proste tristvrtina nikde..., viaceri sa na nich chystame, som zvedava ako mi to odovodnia