Trpim samotou a depresiami

Príspevok v téme: Trpim samotou a depresiami
Luisa

Ahojte,
Depresiami trpim uz desat rokov,momentalne mam priatela
a jednu jedinu kamaratku ktora tak mozno raz do tyzdna ide so mnou von.Po praci som unavena lahnem si a kym nedojde priatel tak ma ide roztrhnut.Na to vsetko mam problemy v komunikacii vacsinou ked sa necitim dobre.Cudzich ludi sa lakam.Zacina mi z toho sibat znovu.pred dvoma rokmi som bola v Pezinku dali ma tam totalne do kopy ale postupne sa to znovu dostava do tych istych kolaji.....Velmi tazko sa zosnamujem s ludmi.....nebavi ma takto zit trpim.ked som bola este zdrava rada som spoznavala ludi teraz je to uplny opak...dokazala som sa rozpravat s hocikym.Nikedy som pracovala v administrative a teraz som tak klesla ze upratujem.Tam odpracujem par hodin.
Neviem ci by som zvladla 8 hodinovy pracovny pomer.Ale chcela by som byt medzi ludmi.Neviem co so sebov.....

Lulita

a ked mas genetiku aku mas...v nasej rodine je vela depresii, pokus o samovrazdu aj samovrazdy, asi sme labilny druh :))

Lulita

Mimulus - ty stale nerozumies a neorzumies...ja som bola stastna mlada zena, uzivala som si zivot, prezivala najkrajsie chvile svojho zivota plne lasky aj tej cokolady a jedneho dna som sa nenadychla a zosypala sa, u mna neslo klasicku depresiu,a le larvovanu dostala som panicku poruchu a mala som uzasny zivot...takze...ja som fakt nefnukala v kute a nevytvarala temy, ze nie nie nie neda sa, ale to a hneto mi vadi, kazdy je taký, alebo onaky...niekedy sa ti zmeni zivot z jedneho dna na druhy len tak...lebo

Mimulus

Lulita - depresia z ničoho neexistuje!!!!!!!!!!! Len nábeh a genetické predispozície. Vždy musí existovať nejaký spúšťač - vždy!

Mimulus

Lulita - Polož si ale otázku prečo si ich vlastne začala brať? Nedalo sa spraviť niečo iné, vymeniť tabletky za čokoládu, cukríky, ísť namiesto do ústavu na festival, namiesto hodín strávených u psychológa ísť s niekým na nejaký výlet alebo ho stráviť v nejakom kurze? Nie je lepšie sa zasmiať ako si vziať tabletku? Viem možno teraz nebude veľa ľudí súhlasiť ale myslím si, že útek k liekom prosiac cudzích ľudí, ktorí ti nerozumejú o pomoc je určite ľahšia cesta.

Lulita

ono brat tabletky je niekedy tazsia cesta, ja som ich brala pred 9 rokmi a bolo to priserne...tie AD to vobec nie je ziadny zazrak a ked je porucha tvorby serotoninu niekedy nepomoze nic...a clovek moze tapat cely zivot

Mimulus

Ja netvrdím, že je to o objatí a že je to jednoduchšie... Ale ľudia si väčšinou vyberajú tú ľahšiu cestu aj napriek tomu, že nemusí byť správna.

Lulita

Mimulus - ale ved ona ma priatela, nie vzdy je to objati, kazdemu chyba nieco ine, keby to bolo take jednoduche Mimulus...