Trpim samotou a depresiami

Príspevok v téme: Trpim samotou a depresiami
Luisa

Ahojte,
Depresiami trpim uz desat rokov,momentalne mam priatela
a jednu jedinu kamaratku ktora tak mozno raz do tyzdna ide so mnou von.Po praci som unavena lahnem si a kym nedojde priatel tak ma ide roztrhnut.Na to vsetko mam problemy v komunikacii vacsinou ked sa necitim dobre.Cudzich ludi sa lakam.Zacina mi z toho sibat znovu.pred dvoma rokmi som bola v Pezinku dali ma tam totalne do kopy ale postupne sa to znovu dostava do tych istych kolaji.....Velmi tazko sa zosnamujem s ludmi.....nebavi ma takto zit trpim.ked som bola este zdrava rada som spoznavala ludi teraz je to uplny opak...dokazala som sa rozpravat s hocikym.Nikedy som pracovala v administrative a teraz som tak klesla ze upratujem.Tam odpracujem par hodin.
Neviem ci by som zvladla 8 hodinovy pracovny pomer.Ale chcela by som byt medzi ludmi.Neviem co so sebov.....

Luisa

Ako sa mozem citit sama ?Asi by to bolo sproste tu cele vypisovat.V mojom priatelovi neni problem ja mam sama so sebov problem.Na terapii som pochopila preco to je.....

Mimulus

Luisa- asi ťa sklamem ale nedokázal. Ak si citlivý a vnímavý človek s dobrým srdiečkom tak sa ti nikdy nepodarí veci len tak ignorovať. Ale snaha sa tiež cení. Väčšinou doktori vychádzajú z toho, že ako dlho depresia trvá tak presne toľko trvá jej liečba - možno trošku viacej. Ale otázkou je či sa dá depresia vlastne vyliečiť. je to v podstate základná ľudská emócia -smútok, ktorá je zosilnená vonkajšími vplyvmi. Čiže ak sa odstráni šum z vonku tak by sa to malo podariť. lenže kto sa v dnešnej uponáhľanej dobe môže vyhnúť stresu a problémom?

Luisa

Mimulus: Vsak jasne ze by som to mala zo vsetkeho najradsej na haku ale nedari sa a pekne dlho.doktori mi povedali ze terapiu budem potrebovat asi tak styri roky.Neviem ako na to dosli....A ako si to dokazal ty?

Luisa

No ja som si nasla priatela potom ako som bola na lieceni v pezinku,kde mi velmi pomohli ,citila som sa super az na to ze sa mi to pomalicky cele vracia.

unknown89

preto sa vztahom momentalne vyhybam .. ublizil som si uz dost :) .. kamaratov som mal .. veru mal .. ale zavideli co sa dalo .. ohovarali .. ociernovali .. a pri tom sa tvarili ze sa nic nedeje :)

Mimulus

unknown89 -človek je niekedy osamelejší a viac smutný vo vzťahu ako single.

Ale nie je to až také zriedkavé ako by si si myslel.

unknown89

ako moze niekto trpiet samotou ked ma priatela/ku ? ... tomu nepochopim .. ja nemam ni jedno ani druhe ... ale takto mi to vyhovuje :)