Liecba pomocou Joalis

Príspevok v téme: Liecba pomocou Joalis
Nicolas55

hoj,
mate skusenosti s touto liecbou? Priatelka bola teraz u akejsi sarlatanky, ktora je vyskolena ako dalsich X ludia a predpovedala, ze co jej je a dala jej 3 kvapky. Vyslo ju to na 70e. Pekna cifra, nie? Priatelka ma atopicky ekzem, migreny a aj silnu menstruaciu. Tak to isla skusit dotycnej sarlatanke, pretoze priatelkinej mame niekto povedal, ze dokazala diagnostikovat niekomu boreliozu len podla datumu narodenia. Aka presna trefa vsak? Cital som dost veci a kazdemu skoro diagnostikuju celiakiu alebo boreliozu. Povedala jej, ze ma nejake batkerie v slezine (preco by aj nie, ked slezina vlastne aj cisti, resp. je tam lymfaticky system), a ze menstruaciu ma bolestivu lebo z toho laveho vajicka sa odlupuje ta sliznica horsie, nieco v tom zmysle. Este jej natarala, ze keby mala teraz dieta, tak moze byt hyperaktivne a mohla by aj potratit. Zaujimave, potratit moze hociktora zena aj zdrava. Najlepsie na tom je, ze priatelka tomu veri. Hmm kazdy sme nejaky. Kedysi chodila priatelka do Kysuckeho noveho mesta tiez akejsi byvalej neurologicke, ktora mala akysi pristroj a podla toho pristroja priatelke ordinovala prasky/lieciva z mrtveho mora za nehorazne prachy. A hla, pomohlo? Hm mozno trochu, ale potom teda, ked jej to malo pomoct, preco teda zas zasla k inemu sarlatanovi? Asi predtym tie pripravky neboli ucinne. Inac vyhodila tam dost penazi zato. Efekt? Podla mna ziadny.
Priatelke som sam povedal, ze pokial si neupravi stravu - neprestane jest cokoladu, stiplave jedla, moc solene, tak moze chodit aj 20 sarlatanom a samotne uzivanie kvapiek jej nepomoze. K tomu nemusim mat ani ziaden kurz a tahat od ludi nehorazne prachy ako to robi ten Jonas a spol.
Je to na detoxikaciu organizmu. Nemyslite, ze detoxikovat mozem aj sam od seba, bez toho aby mi to vyskolena teta, ktora mozno predtym robila za pasom v nejakej fabrike povedala a zaplatil som jej niekolko tisic? Telo sa sprava tak ako sa clovek ku nemu chova a to potom vyuzivaju tito sarlatanski diabli.
Mozno by stacilo sportovat, jest zdravo a mat lepsi zdravotny styl a clovek by nemusel chodit k nejakym "vyhanacom diabla". Ked poviem priatelke, ze si z toho robim srandu, povie, ze som blby.
Ja nie som tiez nejaky vzor pre spravny zdravy zivot, ale viem sam, ze keby trpim nejakym ekzemom tak sa urcitym jedlam vyvarujem a nebudem ich jest.
Ale musim sa pochvalit, zacal som s otuzovanim a citim sa fajn. Tymto si telo vybuduje samo imunitu resp. ju zlepsi.

Mate dakto teda s tymto skusenost?
Dakujem

Nicolas55

tak zijeme v takej dobe, ze uz sa tomu niet cudovat. Zle prostredie, zly vzduch, stresy apod. Sesternica ma nejaku alergiu na stromy, kvety a neviem co este, a ma dieta, ma vyse 3 roky myslim a uz je alergicky tiez na niekolko veci, samozrejme dedicnost je jasna. Kazdym rokom alergie narastaju. Aj mna po okupani vzdy zacne svrbit koza a uz som vymenil dost gelov, takze bud to je z chloru alebo z uteraka, ktory operie mama v nejakom pracom prasku, neviem este som to nezistil co je na pricine. A bude to len horsie a horsie, a farm. firmy a aj rozni sarlatanski mudrci budu na tom len profitovat. To sme to teda dopadli. :/

Nicolas55

zial nie kazdy ma az tak dobru imunitu, je to vidiet uz hned u malych deti, ktore maju mozno 2 roky a uz maju alergie. Ale preco? Rodicia nemusia zit zdravo pred pocatim (zena takisto aj muz), no a potom zalezi ako sa sprava aj zena, ktora dieta nosi. Pokial nic nerobi, ziadna zdrava strava, k tomu trpi nadvahou, podaktore fajcia, niektora si vypije, tak sa cudujme svete, ze to dieta je potom nachylne na alergie. Kedysi sa ludia nerodili ze mali alergie. Niektore matky nechcu/nemozu kojit pre nedostatok mlieka a v tom je problem, lebo tam je dost latok potrebnych na imunitu. Ja by som teda svoje dieta nezveril do ruk ani Jonasovi ani Judasovi a pod. vyskolenemu liecitelovi.

TinaM

opakujem:su ludia, ktori tomu veria a ktorym to pomohlo (ci uz kvapky, masticky, energie, olejceky a co ja viem co este). Ale ako tak pozeram, ty si najmudrejsi, presne vies, ako to vo svete chodi, mas vlastny nazor a vobec ta nezaujima, kto s tym ma ake skusenosti, ty si stale melies len svoje dokola. Platil si priatelke tie kvapky ty? Ak ano, tak jej ich skonfiskuj, polej nimi muskaty na balkone a ked z toho skapu, tak si mozes povedat: Ha!
Ak si to baba cvaka sama, tak minimum, ktore mozes pre nu urobit je, ze to nebudes komentovat. Ked ti uz podpora milovanej osoby v niecom, s cim nesuhlasis, ide proti srsti.

samadoma

sice som neni odbornik ale citam dost vela clankov o zdravi hlavne z nemecky hovoriacich statov a mam taky nazor ze aj bez antibiotik sa da prezit lebo mame nase vlastne imunitne bunky. ked mas dobry imunitny system tak nie je tak vela veci co ta mozu zabit.

Nicolas55

inac najlepsi biznis je asi na ludskej sprostosti. Osvedcilo sa to farmaceutickym firmam, mozme to vidiet na cenach pohonnych hmot (kazdy ju potrebuje a tak si ropne spolocnosti nastavuju ceny ako chcu), presne takto funguju aj tito liecitelia. Mama niekedy pozeravala stanicu TV8 - nejake vestby tam boli, a ona tomu verila. Povedal som jej nech ide na liecenie, lebo jej to len skodi.
Zaujimalo by ma ako inac vyliecite nejaku bakteriu na ktoru zabera len penicilin. Sarlatan by vam mozno predpisal len kvapky a vy by ste prestal jest penicilin a zacali jest kvapky v nadeji ze je to lepsie. Mozno by ste sa potom mohli zacat pozerat po mieste kde vas pochovat.

Nicolas55

ja si ani doktorov moc nezastavam, vsetci maju zmluvy farm. firmami, a ked predpise liek, ma z toho peniazky. Za posledny rok som mal asi 3 ATB na hrdlo. Predpisal mi ich bez toho aby robil nejake stery. Tak som sa nastval a zacal som s otuzovanim, zatial to robim asi 4 mesiace kazde rano studenu sprchu. Neskor to skusim aj v jazere.
Nepoviem, keby to robi ujo sam a neprezradi svoje tajomstvo, ale on tym skoli ludi - biznis/aby mal viac prachov. Inac existuje aj nejaky stroj videl som ako to pouziva ten Jonas na niekom. Hmm bolo to napojene na pocitac a este tam akasi teta klikala cosi v tom pc. Kedze sa vyznam do IT, tak si mozem pomysliet, ze to kludne mohlo byt naprogramovane tak, ako si zela dotycny a ujo podla rucicku co mu ukaze zisti, ze komu chyba kolko vitaminov, na zaklade nejakych elektrickych vybojov :D

samadoma

no ale ked by mi niekto povedal ze mam boreliu a zistil by to z datumu narodenia, tak to by som si dala spiatocku hned.

samadoma

to s tou boreliozou alebo celiakiou je ani nie tak trik ako skor stastie pre liecitelov, lebo to su problemy ktorymi trpi fakt velmi vela ludi v dnesnej dobe. a nemusia to ani ukazat testy. na jednej zahranicnej stranke som na toto citala nejake materialy asi pred rokom a bola som prekvapena ze kolko ludi je zamorenych boreliami ale sa to u nich zatial neprejavuje. a mnohi mame aj vslijake poruchy travenia a tiez sa to prejavi az v neskorsom veku. lekari to ani nezistuju a ani na to nemaju bezne testy ved kto by ich aj zaplatil, poistovne urcite nie. kazdy ide k lekarovi az ked ma problem, prevencia je totalne o nicom v dnesnej dobe.
ja nahodou otuzovanie a zdravu stravu atd. povazujem za rozumny sposob ako si chranit zdravie kym ho este mame.

samadoma

doubledog, ale co ked ten pacient tomu tiez prd rozumie? ako ma teda zistit ci tomu rozumie ten liecitel? alebo aj doktor, zda sa ze dnes je to uz jedno, aj doktori svoju cinnost zredukovali na predpisovanie liekov. a pomaly su uz taky specializovany, ze gynekolog nevie co je kozne ochorenie.