Prenos pohl. choroby na WC

Príspevok v téme: Prenos pohl. choroby na WC
Stracho

Ked sedim na WC na velkej potrebe a ked pri ukonceni stiahnem zvierac, tak sa mi penis pohne kusok dopredu (urcite to robi kazdemu) a dotkne sa mi WC misy tesne pod sklapacou doskou - ta cast sa pri splachnuti neumyva vodou - splachuje sa az ta cast pod tym. Chcem sa opytat - teoreticky, ak by tam predo mnou sedel chlap s nejakou pohlavnou chorobou a jeho penis by sa dotkol toho miesta (opakujem - ktore sa pri splachnuti neumyva) - je mozny prenos nejakej pohlavnej choroby? Sexuologovia si robia srandu, ze na WC je mozny prenos pohlavnej choroby, ale jedine pohlavnym stykom na WC, no podla mna, ak je tam nejaka povrchova bakterialna, ci virusova infekcia, tak prenos tymto sposobom mozny je.

0vecka

jj ale ta pravdepodobnost je tak mala ze ak by sme chceli eliminovat tieto nebezpecenstva tak by nam nestacilo 24h denne... malo by sa zacal jedalnickom potom vseobecne hygiene teda ziadna hromadna doprava dvere na urade otvarat len vreckovkou ktoru hned zahodime vsetok pribor hned dezinfikovat nechodit moc na slnko nebyt v chladnych miestnostiach ... s oblecenim bude asi problem no a samozrejme nepouzivat plastove yrobky v ziadnej forme...

RNG

Presne tak. Zopar golfarov do roka zasiahne blest a stalo sa uz, ze aj z nezaoblacenej oblohy, kde sa naboje vytvoria prudkym trenim vrchnych vrstiev , pasatovych vetrov o spodne,

0vecka

nj to mi pripomina ako otazku ci je mozne aby ma doma zasiahol blesk ak je pekne pocasie... odpoved: sice je to malo pravdepodobne ale mozne to je!

RNG

Zivotnost mnohych sexualne prenasanych chorob mimo tela je od par sekund az po par minut, takze aj ked je prenos velmi nepravdepodobny je prakticky mozny.Najma ked sa zachovaju relativne vysoke teploty a vlhkost, pripadne sa otru cele bunky von.

RNG

Nuz ja si pamatam ptred skoro 50 rokmi, ked nebola este taka promiskuita ako je dnes, ze sa na internate v Bratislave velmi rozsirila kvapavka a mali ju aj panny, takze to nijak nesedi s tym jedine pohlavnym stykom. Pri infekciach vzdy zalezi od kritickej davky mikrobov, a ked ju prekrocis, tak chorobu dostanes.

Lekari maju hromady teorii, ktore serviruju ako fakty, ale ktore zialbohu s praxou nesedia.

arista

RNG mas pravdu, kvapavka je prenosna dotykom, ale dotykom penisu a vaginy. (alebo ust, ano existuje aj faryngealna forma)

A ako pises, ze nevedu k pohl. ochoreniu, ale urogenitalnej nakaze? Pohlavne choroby su UROGENITALNE nakazy, len sa volaju pohlavne prenosne pretoze su co? Pohlavne prenosne.:)

MultiLevel

Kedysi som byvala s holkou, ktora nam na byte len tak medzi recou povedala, ze jej gynekologicka nasla niekolko druhov pohlavnych potvoriek (tak to ona nazvala, vraj ich bolo az 6)...okamzite sme vsetci bezali k svojim doktorom, pretoze sme sa zlakli. V kupelni sme mali vedla seba zavesene uteraky, sadali sme si na to iste vecko ako ona atd, atd. Mne doktorka povedala, ze takyto prenos nie je mozny, napriklad pouzitim rovnakeho uteraka, ale zas kdesi som citala, ze mozne to je.
Iste je, ze uz nebyvam s nikym nakazenym a nikdy by som si nesadala na verejne zachody, ani keby ma neviem kto presviedcal o tom, ze prenos nie je mozny... :D

RNG

Stracho, mas pravdu , rozne prenosy mikrobov su mozne aj dotykom, nech si robia lekari s toho srandu alebo nie.
Napr gonorhea je dotykom prenosna.
Nie vsetky vedu k typicky pohlavnym chorobam, niektore su len nakazy urogenitalneho systemu. U zien je vyssia pravdepodobnost prenosu, u muzov nizsia. Preto si mnohe zeny vobec nesadaju na zachodovu dosku na verejnych zachodoch, a dnes pouzivaju na civilizovanejsich miestach papierovu prikryvku na dosku, ktora sa splachne.