Prečo po mne opakuje?

Príspevok v téme: Prečo po mne opakuje?
Majkaa

Mám taký problém, OK beriem, že pre veľa ludí to je malichernosť. Mám úžasnú kamarátku už 14 rokov, teraz máme obe 22 a sme ako spriaznené duše, no je tu jeden obrovský problém. Ja som tá ukecanejšia, výraznejšia a kreatívnejšia, milujem módu a stále prichádzam s novými nápadmi a onaje tá tichšia šedá myška, ktorá je síce milá ale ničím zaujímavá. Už odmalička to bolo také, že som bývala veľmi oblúbená , mala som kopec kamarátov ( znie to ako samochvála, ale verte že nie je, proste neviem ako to mám reálne opísať ) v škole dobré známky, pekne som spievala a vždy mala svoj vlastný štýl obliekania , ked zrazu začala byť mojou kópiou !! ... všetko , všetko , všetko čo robím a to, ako to robím, prečo to robím...jednoducho všetko robí ako ja, má moje názory, rozpráva ako ja, vyjadruje sa ako ja, oblieka sa ako ja, aj ked sa snaží byť akože trochu iná nech to nie je také \" nápadné\" ..v podstate sa snaží byť mnou. Mňa to ale psyychicky tak vyčerpáva, už sme sa o tom bavili, neviem ako jej to mám vysvetliť už. Dosť som o tom čítala na internete a veľa ženám sa to stalo, väčšina z tých kamarádstiev skončili odlúčením, ale ja ju mám fakt rada, často sa cez to dokážem povzniesť, fakt sa snažím , no vždy príde s dalšou a dalšou vecou, ktoré proste neprehliadnem ( začne cvičiť ak aj ja cvičím v tom období, zrazu začne byť milá ak som ja milá, je depresívna ak som ja depresívna z rodin. dôvodov aj ked onana to poste nemá dôvod ) .. problém je aj vo mne - ja mám strašné nutkanie byť iná ako všetci = predstavte si takéto 2 osobnosti dokopy. je to ťažké ale určite ju nehccem stratiť, nevedeli by ste mi poradiť ako v takejto situácií postupovať ? poprípade, čo by ste robili vy ? Nezažili ste niečo podobné ? ...Ďakujem veľmo pekne, Mária :)

Majkaa

lilyiankaa : ved my spolu nakupujeme stále, ja jej hovorím, že " aha, toto j epresne niečo rpe teba " a on si to vyskúša, ale tak ked si vyberie nejakú vec ( úplne môh šýl :D ) tak jej nemôžem povedať, že toto sa ti nehodí, ona si to ja t ak kúpi proste ... a vlasy si farbí o trochu svetlejšie ako mám ja, ale tiež na môj podnet, s tým líčením je to podobne , ona vie, že nie každému sa hodí ten istý drh líčenia, ale aj tak sa nalíči tak ako ja ... možno nie na druhý deň po tom, ako ma videla ale do týždňa určite.. a potom sa líči tak, ako aj ja ..ak idem nenalíčená tak ide aj ona .a verte tomu, že keby sa aj rozdelíme a tie 2 roky, tak ostane úplne nezemenená, pretože ona sa sama od seba zmeniť nevie, iba podla mojej "predlohy " ...čiže po 2 rokoch , čo by sme sa stretli by som stretla "starú mňa" . No nevie, .či to mám vôbec riešiť, lebo vždy ked sa o tom rozprávame tak ju to viacmenej dosť demotivuje, a umelo sa chvílu snaží "byť iná", ale to len tak navonok, po pár dňoch je to tak ako predtým a ona v sebe skôr buduje takú odmietavosť a sebapodcenovanie, ktoré proste zakrýva tým, že sa usmieva ked ja sa usmievam a ked sa hneva ked ja sa hnevam, takže všetko vyzerá v poriadku

lilyiankaa

no keď si mala ty vzťah, tak ťa ohovárala žiarlila na teba ... z mojej strany by taký človek už u mňa šancu nemal, pretože po takýchto veciach by som ju za kamarátku už vonkoncom nepovažovala .... ale tak ty vieš ako to medzi vami je, prečo si jej to odpustila alebo prípadne jej reakcie ignorovala ... asi by potrebovala pomoc, a tým nemyslím tvoju, ale odbornú, ty si sa snažila, rozprávala si sa s ňou, ale výsledok žiadny .. ak sa dievča nezobudí e nebude mať svoj vlastný názor v živote, tak to bude mať veľmi ťažké ..lebo nikde nie je napísané, že budete kamošky do smrti .. skončíte VŠ, zamestnáte sa, každá možno v inom meste, nájdete si priateľov, jedna z vás sa môže odsťahovať a už to nebude take intenzívne stretávanie, ale len sporadické ... samozrejme narážam stále len na jej osobu .. inak ohľadom toho oblečenia, líčenia, vlasov, nenapadlo ťa dať jej taký návrh, že spolu zbehnee do obchodov a ty jej ukážeš, čo by jej svedčalo? niečo iné ako nosíš ty..veď každá žena je osobnosť a ona sa nemôže skrývať za teba ,.. musí mať svoj štýl,... takisto aj pri vlasoch .. možno by jej viac svedčal nejaký melír, kratšie, dlhšie vlasy, proste niečo iné ako tebe, aby stále nemola presná kópia teba

Majkaa

odpovedam : vždy iba zahmmkne, veľa vecí prizná, vie že to tak je ale vzľadom k tomu, že na to nemá čo povedať, tak začne mne vyčítať nejaké veci - taký obranný mechanizmus. Jednoducho sa to sňou neuveriteľne ťažko rieši + je aj veľmi urážlivá, tak musím ísť na ňu veeľmi jemne a pomaličky .

Mimmulus : bývame na to mistom sídlisku a dokonca študujeme na rovnakej VŠ, len iné odbory ..nevídať sa rok dva, to v realite ani nejde a hlavne to ani nechcem. Ja chcem ten problem nejako riešiť nie sa mu akoby vyhýbať. Pretože ona aj tak : kúpi si rovnaký bicykel ako ja, nechá si narásť vlasy ak aj ja ( teraz sme podobne obe na kratší účeš) atd

Daymay: áno, každá sme už mala vzťah. Ja som mala vzťah ako prvá - vtedy to nedokázala prežiť, správala sa ku mne veľmi škaredo, ohovárala ma , pretože žiarlila. A stále mi tvrdila , ež keby môjho chlapca chce, že ona sa mu aj tak páči viac...ona mala 1 vzťah, podporovala som ju, snažila som sa im do toho absolútne nezasahovať, s jej chlapcom som sa snažila komunikovať čo najneosobnejšie, aby nemala hocjaké podozrenia, ale nevydržalo im to, pretože ja som chlapca v tom čase nemala tiež a ona vždy robí to , čo ja . A ked tak, mužov vyberá podla toho , ktorého jej akoby "odobrím" - inak si žiadneho ani nevšimne alebo tak, alebo ide po tom, o ktorom vie, že sa páči aj mne.

Mimulus

Majkaa presne poznám niečo takéto a stretol som sa s tým viackrát. Možno by pomohlo vaše dočasné odlúčenie - na rok, dva hmmm

Majkaa

To, že potrebuje pomôcť je jasné. Ale v čom chápeš ? mám jej stále hovoriť , že je krásna a úžasná ? hovorím jej to stále, ale ona to nedokáže prijať, pretože so sebou nikdy nebude spokojná. Ja so sebou celkovo spokojná som, aj ked nemám tak krásnu tvá ako ona, nie som tak štíhla ako ona a predsa som spokojnejšia. V ničom sa nemám lepšie až na môj prístup k životu. Len s tým sa ona musí popasovať sama.. To, že jej poviem svoj názor a ona ho potom omiela dalej iným, ale sama mu neverí ... neviemm,l udia sp strašne zvláštni. A lúto mi jej aj je aj nie je... detsvto, život a celkovo všetko mala omnoho jednoduchšie ako ja, tak neviem prečo by som ju mala tak lutovať... už neviem čo viac robiť... možno som to posrala celé ja, aj to som ochotná pripustiť, ale ako sa to stalo, to netuším..

Majkaa

Ďakujem za reakcie. Podla mna je to z 1 príspevku ťažko pochopiť ale vysvetlím to bližšie :

lilyjankaa: rozprávala som sa s ň ou o tom už asi pred 3 rokmi, vtedy si to všímal idosť aj iní ludia, hovrili jej o tom aj jej ostatné kamarátky. Nikdy to nebolo nejakým vyčítavým tónom, v podstate je jasné, že je taká osobnosť , za to ani nemôže, to jej nevyčítam, ale myslím že v 22 rokoch prejaviť konečne trochu seba, začať byť niekým a nie niečieho kópiou, by nebolo na škodu. Ona sa tvárila , že pochopila + priznala to vo veľa veciach, ale nikdy sa nič nezmenilo, pokračuje to tak stále ...

Dayman : to že sa máme radi. Sme spolu už veeelmi dlho, sme na seba zvyknute, ono to vôbec nie je také "škaredé " ako som to popísala. Len toto je ten jeden problem, ktorý ma na to celom trápi. Jasne že ten vzťah má x,y krásnych vecí okolo, len čím so m staršia, tým viac ma to vyčerpáva..

MultiLevel: Jasné, že som sa snažila. A myslím, že tento náš vzťah jej v podstate pomohol na celý život, zas to vyznieva sebecky, samozrejme aj mne ona veľmi veľa dala, ale tak ona sa pri mne naučila si fakt všetko : od komunikácie s ludmi až po názory na značku oblečení atd ..proste už ked sme boli mladšie, v škole mi učitelia hovorili, že je fajn že ma má , pretože bezomňa by z nej ostalo to večne utiahnuté dedinské dievča, ale ja som si to vtedy neuvedomovala. Až ked nam v puberte zacali vsetci hovoriť, aké sme rovnaké a že už sa na seba aj podobáme, čo jej samozrejme lichotilo , tak som si uvedomila, že to nie je to čo chcem a nerobí ma to šťastnou. Ja som ochotná jej pomôcť ako viem ,ale tým, že ma bude napodobnovať do konca života jej nepomožem. Chcem aby sa konečne našla, ale neviem ako na to.

MultiLevel

take "spriazene duse" a nedokazete sa otvorene ani len porozpravat o tom, co tu druhu trapi...Byt tebou, spojenie "spriaznena dusa" by som v tomto pripade nepouzivala. Ty si ta "lepsia, ukecanejsia, krajsia", zrejme mas vzdy uspech, kdezto ona taka priebojna nie je. Snazila si sa niekedy tej svojej "spriaznenej dusi" pomoct? Podporit ju, zistit, co ju trapi, ci nechce pomoct najst svoje JA?? Z nejakeho dovodu sa sprava tak ako sa sprava, nieco tym signalizuje...ako "spriazenene duse", ste to uz davno spolu mohli zistit.
Ta baba potrebuje pomoct, viac ako si myslis...Toto nerobi len preto, ze ty si ta skvela a uzasna, ale preto lebo ma zrejme vela osobnych psychickych problemov, o ktorych ty asi ani len netusis....