Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chudnutie, robím to správne?

Príspevok v téme: Chudnutie, robím to správne?
rišo

Dobrý deň, chcem začať chudnúť pretože už sa nemožem na seba pozerať, mam 16 rokov a brucho ako 45 ročný vodič kamióna, nič v zlom :) mam to geneticky dané, bojoval som s tym asi 3 roky ale potom som si povedal že to nieje až tak zle, ale ako som starši zistujem že som tučko :D tak sa pytam či je dobré cvičiť : každé ráno 30 minut na rotopede pred jedlom, denne 3 jedlá z toho ranajky obed a večera len taka mala, žiadne sladke ani sytene nápoje, a ešte večer cca 2 hodinky cvičenia z toho 1 na rotopede a zvyšna hodinka na svalstvo... popritom sa venujem tancu čiže pohyb mi nechýba :) mam šancu uspieť? lebo už som to raz vzdal :/

odpovedam

cvicenie tvori 30% usilia, 70% je strava ;-). Je fajn, ze mas pohyb, to si udrzuj. No co sa tyka cvicenia, ake konkretne cvicis? Ak potrebujes schudnut, je vhodne robit tzv. viacklbove cviky - take, kde pri jednom cviku namahas viac svalov a teda ohybas viac klbov. Mal by si si upravit stravu, hlavne vynechat cukry a zle tuky. No neviem, nakolko mas vo svojich 16 rokoch taku moznost...