Naozaj je smrt mozgu definitivnou smrtou?

Príspevok v téme: Naozaj je smrt mozgu definitivnou smrtou?
smrtmozg0410

Ahojte, len v krátkosti :
Náhle mi zomrel pred pár dňami 45-ročný ocino, dostal mozgovu porazku, masivne krvacanie do mozgu a neprebral sa 4 dni az kym ho neodpojili v nemocnici od pristroja.
Srdiecko mal silne, inak by vraj ten tlak neprezil, ale neviem sa zmierit s tym ze mu srdiecko fungovalo, lekari zhodnotili mozgovu smrt a nasledne ho odpojili.. trapia ma neustale vycitky, ci sa nemohli zmylit, co ked by sa prebral po case .. mate niekto s tymto skusenost?

inerno

a kto dal suhlas na odpojenie? tvoja mama? to predsa nemozu svojvolne urobit lekari. ludia sa prebrali z komy aj po niekolkych rokoch. prave preto je potrebne, aby niekto z rodiny, kto ma na to opravnenie, dal suhlas na odpojenie.

luciano

Na rozdiel od ostatných tu prezentovaných názorov si myslím, že konštatovať smrť mozgu je veľmi ošemetná a nejednoznačná záležitosť. Je známe, že mozog zďaleka nepracuje celý, ale až dve tretiny mozgu sa vôbec neužívajú. Ak prístroje ukážu, že mozog je mŕtvy, týka sa to len tej ostatnej jednej aktívnej tretiny. Je ďalej známe, že funkcie nefungujúcich častí mozgu dokáže za nejaký čas prevziať tá časť mozgu, ktorá bola za normálnych okolností neaktívna. Sú prípady, kedy sa z kómy človek prebral aj po mnohých rokoch života na prístrojoch. Môj názor preto je, že človek by sa mal udržovať pri živote pokiaľ sa to dá, pretože príroda má obrovskú silu regenerácie. Lekári z hľadiska zákona možno neurobili chybu, ale z hľadiska etiky ho nemali od prístrojov odpojovať. Ak by bol otec naozaj mŕtvy, tak by prestalo byť aj srdce. Duša človeka sa totiž nachádza aj v srdci, nielen v mozgu a pokiaľ srdiečko pracuje samo, tak duša sa v tele stále nachádza.

dpk1

Úprimnú sústrasť.

Nič si nevyčítaj, tvoj ocino, by sa už nikdy neprebral. keďže mozog bol mŕtvy a definitívne poškodený.

Ak by si sa začala utápať v myšlienkach, že čo keď za rok, dva, desať, dvadsať vymyslia niečo, čo by ho vrátilo s5....ver tomu, skutočne tomu ver, že NIE. Mozog nie je zlomená ruka.A keď ťa teraz napadne ako to môžem vedieť, veď nemám veštiacu guĺua pod, a čo keď predsaj len.....vravím...zasa iba to podstatné, že NIE. Prepáč ale je to tak, takže nič si nevyčítaj.

Mrzí ma to, a prajem ti veľa sily a nezabudni.....spomienky ti nezoberie nikto.

Drž sa!

p.d.

Ty si vycitky robit nemusis, lebo ty si ho umyselne neodpojila. Skor by som ti odporucal, aby si to prekonzultovala s nejakym lekarom.

Nela41

Po mozgovej smrti už to nie je tvoj ocino, čo leží na izbe. Je to len telo, ktoré pracuje vďaka prístrojom. Je to veľmi ťažké, ale bohužiaľ šanca na prebratie neexistuje