Vegetariáni - bielkoviny

GoFruit

Sweater nulovy prijem bielkovin mas len ked nic nejes. Inac su vsade. Jedlo bez bielkovin nie je. Su v ovoci vacsinou tak do 3%. V zelenine viac. V salatoch spenate okolo 40%.
Ver mi ze zle ti nebolo z ich nedostatku skor detox. Zrazu si do tela nepchal vsetko to svinstvo a ono sa zacalo cistit. Cim znecistenejsie telo tym horsia reakcia.
Mary svaly ziskas cvicenim a niebielkovinami. Existuju veganski a dokonca vitarianski bodybuilderi..
Ja som vitarianka ale na rukach mam svaly od nosenia maleho a tazkych tasiek (nakupy ovocia). Jem len ovozel a trosku orechov.
Sweater ak chces napis tvoj vegansky jedalnicek aby som videla ze z coho ti mohlo byt zle. I ked ja sa povazujem skor za odbornika na surovu zivu stravu.

sweater.

nebolo to zo dna na den, a nepisem tu ani o tonach bielkovin, ale ked tvori prevaznu cast tvojej stravy ovocie a zelenina moc sa ti ich do organizmu nedostava, a v ziadnom pripade sa nechcem napchavat takou pochybnou burinou ako je soja, zobrala sa kto vie odkial, a zrazu je to najhodbnotnejsi dopnok pre ludi nejediacihc maso, je to rovnaka blbost ako cely mliekarensky, masovy a vajcovy priemysel, vsetko je to len o prachoch a media vlastnia bohati... a nechce sa mi ani jest vytvorene umele doplnovadla a ine nezmysli pre vegetarianov, su to len marketingove tahy jak vydrankat prachy od ludi za "zdravu" stravu. a myslim ze mesiac je dost dlha doba aby sa zacal prejavovat nulovy prijem proteinov v tele, takze...

marry*

kikusssik
ďakujem, preštudujem si tu stránku. Je tam veľa potravín o ktorých som ani nepočula. Kde sa to dá kúpiť?

perkelt
chcem pribrať na zadku a poriadne cvičím už od januára a zatial som len schudla na zadku :( a tiež brucho chcem trošku vyrysovať ale vraj bez dostatku bielkovín to nepôjde.

betheone

sweater, nemohol si byť unavený z detoxu, prípadne z nedostatku b12? čo sa mi ale nezdá, že by sa prejavilo po mesiaci...

z mäsových náhražiek ešte spomeniem seitan a robi, prípadne sa naučiť pripravovať sóju a tofu chutne (uznajme, že samo o sebe to nie je bohviečo, ale s trochou cviku sa z nich dajú spraviť výborné jedlá)

osobná skúsenosť: bielkoviny absolútne neriešim, strukoviny tiež netlačím každý deň, cvičím doma s vlastnou váhou 3-4x týždenne po pol hodine maximálne, občas si idem zabehať tak 3 km, a svaly mi rastú. pomaly, ale vzhľadom na tú trochu aktivity ani nečakám, že sa z ničoho nič zobudím s postavou zory coborovej...

GoFruit

Perkelt tym som chcela povedat ze clovek musi pri každom style stravovania dbat o prijem zivin a nie jesť blbosti a nezdrave jedla. A nemusim hned mat nedostatok zeleza len preto ze nejem maso. Ale budiz

perkelt

marry - cvičením. Kde konkrétne ich chceš nabrať a načo? Koľko máš rokov, čo cvičíš a ako intenzívne?

GoFruit - som rád že ty a "jedna pani" takéto problémy nemáte. Ale to neznamená, že ich nemajú aj milióny ostatných žien a vegetariánov.