Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mononukleoza

Príspevok v téme: Mononukleoza
kluoza

Dobrý deň chcel by som sa spýtať že ako je možné, že 1 večer som bol s priatelkov von bozkávali sme sa všetko a keď som už večer prišiel domov tak mi píše že ju neskutočne bolí hrdlo a podobne tak išla k doktorke a tam jej zistili mononukleozu ako to že to nemám aj ja ? A môže ma tým nakaziť aj po dákom určitom čase napríklad po 3 týždnoch liečby ? Ďakujem za odpovede

RNG

Mono je vysledok premnozenia virusu EBV, ktory dnes zistili v malych mnozstvach az uz 98 % americkej populacie, njme na nervovych spojeniach, a zrejme je to podobne aj v Europe. Malemu mnozstvu sa telo zrejme vie ubranit a drzat ich v sachu, ale masivna davka moze pre niekoho obranny system byt privela a choroba prepukne. Preto tu znova a znova trubim, je dobre si zvysovat viralnu imunitu, lebo je coraz viac a viac virusov rozsirenych a coraz viac ich nosime aj sami v tele. Ako na to pozri cez Google.sk pod rng herpes, kde uvadzam plno doplnkov na to. Mono poskodzuje znacne pecen, takze sucastou liecenia ma byt aj regeneracia pecene protokolom dr Berksona.