Korela zozrala vianocnu ruzu

Michaela.1

Ahojte :) Ďakujem Vám za reakcie. Vtáčik je OK, našťastie. A je jedno či sú Vianoce, alebo nie. Proste ju doma máme celý rok. Je v miestnosti, kam korelka nemá prístup, ale nejak sa tam kukala na mamu, keď niečo robila, odletela na okno a behom pár minút už bolo z ruže odhryznuté a aj zjedené, keďže to nikde nebolo. Asi 4 - krát. Aj to jedovaté mlieko išlo z toho, ale len málinko. Rozprávať nevie, ale je to miláčik, prihovára sa strašne milo :)

Deria

tak ako sa ma korelka dnes?
agartio, pravdaze nemusi kazdy vtak z teflonky uhynut. zalezi na intenzite teploty, hlavne pri prepaleni, myslim, ze najväcsie nebezpecie zacina od 200°C. chodim uz dlho na vogelnetzwerk forum, ktore ma v nemecku dobre meno a je najväcsie. su tam skuseni, chovatelia profi a moderatori, ktori maju vynikajuce znalosti z ornitologie. tam cerpam tiez vedomosti a prave tam som videla zopar pripadov na videu, ako uhynuli papagaje z teflonu. vsetci majitelia uhynutych vtakov vypovedali priblizne rovnako, teda po pouziti tef.panvice, ci tef.formy im uhynuli vtaci v priebehu par minut. nakolko to boli drahe papagaje, dali ich majitelia obdukovat a otrava teflonom bola potvrdena odbornikmi na vtactvo v klinike. musim podotknut, ze vo väcsinepripadov islo o nove teflonky. takze tolko k tomu.
p.d., v prirode vedia nielen vtaci ale vsetky zvierata, co smu a nesmu jest. vtak, zijuci v domacnosti to nie vzdy vie, takze nemozes to porovnavat.

p.d.

Je to fakt pekny vtacik. Ja si myslim, ze sa jej nic nestane. Zvierata nebudu jest nieco, co je jedovata a ak ano, tak su proti tomu imunne.
Vie aj rozpravat?

p.d.

Ja som tu kdesi cital, ze korela zjedla viacnocnu ruzu. Tak po prve, nie su Vianoce a po druhe korela by to iste nespravila, nakolko je vysoko inteligentna a toboz nie na Vianoce.
Ja len tolko:)

agartio

My sme to s teflonkami nevedeli tiez, a pouzivali sme ich 10 rokov, kym bol vtak rovno v kuchyni.
Nikdy sa mu nic nestalo, a urcite doslo par krat za tie roky aj k prepaleniu.
Napriklad raz som prazil lieskovce nasucho, myslim si, ze ta panvica bola dost horuca.

Teraz uz teflon samozrejme nepouzivam, mam vsetko smaltove, keramicke a nerezove.

Inak gratulujem k veku korely, nasa ma 18 rokov. By sa nezdalo, kolko taky papagaj zije.

Deria

fuha, ja osobne s tym skusenosti nastastie nemam. ale myslim tiez, ze by sa uz otrava prejavila. pravda zalezi na tom, kolko z tej ruze zjedol. ta je skutocne jedovata. no ale ked spi pokojne a na jednej nohe, malo by to byt dobre znamenie.:) sleduj ho a sleduj aj, aky ma trus. ponukni mu zivocisne uhlie! dufajme, ze bude o.k. a daj zajtra vediet.

pokial viem, najcastejsie priznaky otravy u vtaka su: strata rovnovahy, zvracanie, zachvaty podobne epileptickym, ochrnutie a pod.
vo vela pripadoch je pri otrave liecba uspesna, pokial sa vsak ide k veterinarovi hned. a samozrejme k takemu, co je odbornik na vtactvo!
preto treba vzdy odstranit vsetky rastliny (dost ich je jedovatych) z miestnosti, kde ma vtak moznost pohybu.
CHCEM TU ZAROVEN VYSTRIHAT majitelov vtakov aj pred otravou z vyparov teflonovych panvic! mnohi totiz nevedia, ze ked sa teflonove panvice rozpalia (zalezi na stupni teploty)mozu tieto jedovate vypary vtaka zabit, ako sa uz dost casto stalo a stale bohuzial stava. smrt nastava behom par minut. (inac, dobre svinstvo teda aj pre ludi, no ale o tom sa radsej moc nehovori) takze preto ma byt kuchyna pre vtacika absolutne tabu a pre tych, ktori tieto panvice chcu cez to vsetko pouzivat aj nadalej: vyprazat aspon tak, aby sa ziadne vypary nedostali k vtakovi. su vysoko toxicke. neraz uz kdekomu uhynul zdravy vtacik a pricina sa vobec nenasla. toto je jedna z nich!

maxik0000

tiez si myslim ze by sa to uz asi prejavilo. ved aj clovek ked zje nejake muchotravky tak do troch hodin uz mu je zle. ak normalne robi to co obycajne tak to mnozstvo jedu bolo asi velmi male na to aby jej to ublizilo