Candida albicans

Príspevok v téme: Candida albicans
mio

Ahojte našla som tu veľa tém venujúcim sa problematike candide ale... Ja mám problémy od 15 rokov liečené pravdaže klasicky macmiror,gynoflor a nvm čo všetko plus mastičky ktoré ma postupom času začali páliť. O niečom takom ako candida existuje som sa dozvedela asi pred polrokom keď som sa začala o to viac zaujímať týmto rokom to bude 4.rok čo mám problémy nie stále pretrvávajúce boli obdobia kedy to bolo ok...Kultivácia mi bola robená priebežne väčšinou som tam mala výskyt baktérií z čriev ale nie vo veľkom množstve..Od Októbra som mala taký dosť stresový rok málo spánku , slabosť, únava a všetko dokopy pred necelými dvoma mesiacmi keďže som začala mať opäť problémy s výtokom šla som ku gynekologičke opäť mi spravila kultiváciu a bola mi zistení Candida Albicans ale vo veľkom množstve nemám papiere pri sebe takže nvm ako veľmi. Nasadila som si dietu ale keďže som ju nestihla úplne dodržať zmenila som jedálniček na vela zeleniny, múku špaldovú alebo celozrnnú, kokosovú , kokosové mlieko nikdy som však nejedela nejako extra zle sladké som úplne vyradila a nahradila steviou, čaje Lapacho, alebo čerstvý zázvor. Okrem toho môj jedálniček keďže vela vecí nemusím bol celkom obmedzený. Opäť si nasadím ale tú prísnu diétu keďže už mám čas sa venovať teraz svojmu zdraviu. Ale však nie som si istá ktoré probiotika a vôbec doplnky stravy si mám zaistiť ? čítala som veľa diskusií ... alebo mám ísť na imunologiu kde mi budú dávať vakcínu proti candide ? alebo ako mám teda pokračovať? som z toho zúfala pretože mám problémy aj s nadúvaním a výtokom okrem toho má to veľmi divný zápach ako zhnitá zelenina .mala som aj dosť velké krče v bruchu ..a práve tri posledné dni mám veľmi silný hrudkový výtok dala som si gyntimu ale keďže je to len prevencia pre dodanie lactobacilov asi veľmi nepomôže ...okrem toho gynekologička mi opäť predpísala gynoflor plus polygynax ale mám už na ne alergickú reakciu pálenia a svrbenia :/

GoFruit

Teraz citam ze mio mas atopicky ekzem. Tak ty tiez vynechaj gluten/lepok a kazein a mal by odist alebo sa minimalne zlepsit.

GoFruit

Ako prvu pomoc ti poradim sodu bikarbonu. Ako druhu pomoc si odstav zazvor a citron a vypi. Zazvor chuti hrozne. Neda sa ho vela naraz ale citronovej vody mozes pot vela. No a zdrave stravovanie a probiotika. Obmedz tuky maso mliecne vyrobky na minimum samozrejme nulasladkosti aabielej muky. Vela zeleniny

pia

a treba sa u neho objednat alebo ako to u neho chodi? tiez mam dlhodobejsi problem s hemoroidmi a syndromom podrazdeneho creva, ale moj gastrac je odmerany a neprijemny, mala som ist na hadicku ale ani som nesla---

ebi7777

ja som predtým tiež navštívila niekoľko kožných, imuno..., srdciarov, gastroenteorologov, a všeličomožné, ale až tento lekár mi pomohol :/ je fakt iný ako každí obyčajný lekár....
tiež som si tým prešla, ale hovorím len vlastnú skúsenosť, a on mi pomohol.. za čo som mu vďačná

a moju obvodnú som hned zmenila, lebo ona stále trvala na tom, že ja si vštko namýšlam...