Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

Mimulus

Naozaj si myslíš, že ak človek žije so stádom tak dokáže ,,byť nezasiahnutý,,??? To si môže myslieť naozaj už len Anjel :D

anjelik*

Či si to uvedomuješ alebo nie, vo svojej podstate si aj tak vždy len a len sám. Sám si tvoríš spomienky a z tých sa skladá tvoj vlastný vnútorný svet. Čím viac pochopených spomienok, tým lepší vklad do budúcnosti. Zostať sám sebou znamená zostať čistý, nezasiahnutý okolím, nezasiahnutý ani tým zlým, ani tým dobrým. Čistý v pocitoch. :o)

Maoam

Mimulus, akurat vtedy ich bolo viacej (sturovska generacia), Dobsinsky pisal a bojoval este aj so zapalom pluc az do svojej smrti, ale je pravda, ze ich bolo viacero, nebol sam, skutocne aj pohli vela dopredu, hoci vela veci az po ich smrti ;-), ale na tuto vlastnost Slovakov sa stazoval vo svojich pisomnostiach uz vtedy, doslova tym trpel...ale on bol ovela ovela dalej a popredu oproti zvysku, velky duch

anjelik*

Mimulus, tak vysvetlime si. :o)
Byť so stádom, znamená byť ako členovia stáda..fyzicky podobný. Nebyť stádom znamená, zachovať si sám seba, aj napriek faktu, že žiješ so stádom. Byť nad stádom znamená, mať silnejší a hlbší obraz ako ostatní a tým pádom určovať smer. To nie je záležitosť Slovenska..to zase pozor, blbci a aj múdri žijú všade. Aby si nebol prekvapený. :o) Nechce sa mi rozoberať históriu, že koľkokrát sa už jednotlivcom podarilo strhnúť masy. Ak by to bolo na.., bola by som aj ja na...To si myslíš? ;o)

Maoam

Mimulus: presne na toto sa stazoval uz nebohy Pavol Dobsinsky a to je pekny kus casu odvtedy, nic sa nezmenilo na SVK