Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

doubledog

podla mna ma Slovensko velku perspektivu

ja uz badam zarodky obratu, zarodky toho, ze sa vymanime z toho cynickeho pesimizmu, ktory nas tu nici.
kazdopadne, takymto zarodkom moze byt kazdy z nas.

btw. ved ty tu tiez prezentujes skor pesimizmus.

Mimulus

Ináč napísané klam, kradni, buď sebecká ale vnútorne zostaň sama sebou a nikdy sa nemeň. Zostaň ,,vnútorne,, takou akou byť chceš.

Veľmi som sa pobavil :)

Ak je človek silný a dokáže si určiť za cieľ to, že zmení svet tak ho zmeniť môže. Ale ak človek nato nemá - má nato len jeho duša tak si musí zvoliť tú druhú možnosť? Ísť zo stádom a vnútorne zostať takým istým človekom ako predtým. Veď je to celé smiešne.
Prečo musí človek obetovať ten súcit a ľudskosť - iba preto, že nie je dosť silný?

anjelik*

Pokiaľ žijeme v takom svete a na takom stupni, akom žijeme, vždy bude dochádzať k stretu dvoch a to existencie a života. A je na nás, na ktorú stranu sa postavíme. Jednoznačne to ale vždy bude závisieť od miery pochopenia. Plachta, prvé, čo si musíš uvedomiť je to, že sa to skutočne nedá oddeliť a tak tí, čo ti píšu o tom, že zabezpeč sa, kašli na druhých,a to Dpk a Plenta, majú pravdu. Ale pravdu majú aj tu prítomné ženy..Ta3, Lulita a Šejla, že nesmieš zabúdať na súcit a ľudskosť. Tak ako sa teda máš zachovať?
Pochopiť jednu vec. Že robiť môžeš len a len to, na čo ti stačí sila. A tak ak máš silu starať sa o druhých, rob to. Ale ak nie, zničíš sa a nepochopila si nič. Zasvätíš svoj život, to jediné, čo máš, starostlivosti o telá druhých a to sú, či chceš a či nechceš, či tomu chápeš alebo nie, iba mŕtve nádoby. Tvoja cesta, tá najrozumnejšia, je cesta vnútorného pochopenia, nie oddeľovania hmotného od nehmotného, ale zabezpečenia vlastného tela a v ňom rozvíjania samej seba.
Ako zvyčajne tu v debate stoja proti sebe dva princípy, racionálny, mužský a emocionálny, ženský. To je dané vývojom, genómom. Ty si zdedila to ženské..ako viac utláčaná, fyzicky znevýhodnená, nútená sa zamýšľať, ako prežiť. :o)
Je pekné sedieť s kamarátmi a filozofovať o svete, ktorý je zlý a nespravodlivý..ale jediné, čo sa dá zmeniť si ty a tak prispieť k celkovej zmene. Nadávaním a trápením sa to ale nejde. Ak uvažuješ ako uvažuješ, že či má niečo zmysel, je jasné, že na žiadnu zmenu zatiaľ nemáš..zatiaľ iba situáciu hodnotíš. Čo nie je zlé, je to iba vývojové a ty máš pred sebou celý svoj život. Len nestráv ho iba hodnotením, ale snaž sa zostať takou, akou by si chcela byť. :o)

Sejla

plachta
Chcela som ti ešte odpísať, ale potom som si uvedomila, že hoci som tu už popísala dosť osobných vecí, moja odpoveď na tvoj príspevok sa mi nechce takto verejne a teda, ak ťa to neurazí, môžem ti to poslať mailom ak ho sem hodíš. Prípadne ma kontaktuj na ten, čo tu mám registrovaný.

dpk1

plachta

Sebeckost je vlastnost, ktora v urcitom zmysle ci chceme alebo nie, posuva ludstvo, cloveka dopredu a to vo vela oblastiach. Akonahle by sme mali byt vsetci dobrosrdecni nezistni smolkovia, svet by sa zastavil, popripade by sme nikdy nezliezli zo stromov. Je to vsetko o mechanizmoch, ktore uz popisalo mnoho filozofov vedcov, co samozrejme nie je hlavny argument, hlavny argument je dena rutinna, realita okolo nas. Tymto samozrejme neobhajujem zle veci, rozne zverstva....reku len, aj na tom najkrpatejsom osidlenom fjorde jednoducho sebeckost funguje a je to tak spravne.

Na Afriku sa vykasli....zachranis jedneho maleho chudacika, druhe rano mas pred dvermi dalsiu cernossku matku s 10 deckami, z toho 4 polomrtve. Zial je to smutne ale zaroven aj vrcholne nezodpovednem k zivotu...od tych ludi tam. Nastastie, nie vsetko tam prezije a podari sa misiomarom zachranit, proste cez to vsetko usilie tam z toho kvata premnozenej havete nedozije rana stale slusne percento.

Vies co je predosli odstavec? Vrcholne hnusne sebectvo. Zmente to jedneho dna aj s Billom Gatesom a zabudnite na svoj svet, na svoj domov.....paraziti, pri ktorych ste si tak super naplnali vase nezmyselne ideologie o spravnom fungovani cloveka a moralnych blaboloch... to tu obsadia a zozeru do par rokov ako kobylky. Na tu mas to svoje hrdinstvo :-) .

Ty sa toho nepotrebujes naucit zas az tak vela, dlha je iba cesta. Mas teraz plno tychto tvojich otazok....ale az okusis realny svet, zacne sa ti to pomaly usadzat v hlave na zaklade realnych skusenosti a autoamaticky sa ti veci vyselektuju a upravia priority....stanes sa dospelou. A vtedy bud sa s tym zacnes stotoznovat a prijmat to.....alebo ta tvoje romanticke predstavy a sukromne filozoficke slohove prace z tvojho nocneho dennicka pomelu jak mlyncek na maso. A nikoho ale vobec nikoho to a tomto svete nebude zaujimat....ani len ten pes nestekne a karavana.... .

To bude dobre, najdes si svojho fleka na zameguli, len nesmies zaspat a nechat sa vyuzivat. Tak na to mysli pri ziti mladosti, je len raz.

Sevas.

ta3

Wntto, 11:32
suhlasim s Tebou a fandim Ti (aj MultiLevel a vsetkym, ktori maju odvahu zmenit svoj zivot k lepsiemu), cely moj aktivny vek (30 rokov) som bola v praci ako zena diskriminovana a viac ako 10 rokov nespravodlivo bita na sudoch (porozvodove problemy) a ked som nikde nepochodila a nenasla podporu, radsej som to vzdala a viac ako 50-rocna som natrvalo zo Slovenska odisla, kedze vacsinou pre vek som nemohla dostat pracu, zijem si z podpory v nezmestnanosti lepsie ako na Slovensku z inzinierskeho platu veducej oddelenia, taka je pravda, viem, ze vsetci odist nemozu alebo nemaju odvahu, ale aspon by mali nieco podniknut preto, aby zalostnu situaciu riesili a nie bat sa usta otvorit, nepodporit strajkujucich (sledujem situaciu na Slovensku pozorne), radsej sediet doma a nadavat

Sejla

MultiLevel všetci škandinávci, čo som kedy stretla, boli hrozne milí ľudia, slušní a priateľskí, počúvajú tam všetci indie alebo ambienty:D Proste pecka ľudia a aj dobre vyzerajú. Snáď jediné negatívum je hrozná zima, ale za tie platy si môžu dovoliť dovolenku bárs aj do Thajska.