Vložka v zube a následna extrakcia

Príspevok v téme: Vložka v zube a následna extrakcia
ierova

Dobry den,chcela by som sa opytat ako dlho je mozne mat v zube vlozku. Pretoze doba 4 mesiace sa mi zda az prilis. A nechcem prist o dalsi zub. Uz teraz mi ho zubar cely znicil,keď mi ho vyvrtal a vlozku mi tam daval takou silou az mi zub v dvoch miestach pukol a odpadli mi z neho crepinky :(
Tak som dnes isla na pohotovost,kde mi ina pani zubarka vlozku vymenila a dala mi tam aj cement,aby sa mi zub cely nerozpadol. aka je asi pravdepodobnost,ze sa im ten zub podari zachranit ak mi ta pani doktorka povedala,ze mam odumrety drenovy kanali,alebo take niečo?

Lulita

vlastna skusenost, bola som v zahranici, ked ma zacal boliet zub, vyvrtali, dali mi vlozku, ked osm prisla na SR, uz bolo treba vybrat nervy, ale jednym spolahlivym testom zisti raz dva, ci je zub mrtvi, namoci zubarka vaticku do ladovej pary a zatlaci, ak citis bolest, zub zije, ak necitis nic, je mrtvy, oni ti daju injekciu, cize nebudes to citis, to sa neboj, len to dlhsie trva, lebo nervove kanaliky sa vyplnaju

ierova

to je vlastna skúsenosť,alebo ste odborníčka?
moj zubár mi povedal,že vložka by ten zub ešte mohla vyliečiť.

Lulita

ak ti este necistili kanaliky a nevyberali nervy, tak ta to caka, ak sa zub neuzavrie do cca týždna, je naozaj odumrety, tak si priprav eura a silne nervy v zubarskom kresle