Vysokoskolsky diplom

Príspevok v téme: Vysokoskolsky diplom
Terezzza

Ahojte, mozno to bude zniet smiesne, ale uz mi ide na psychiku, ako vsetci moji kamarati maju titul. Chvalia sa, ze su inzinieri, magistri. Ja som tiez zacala studovat, ale bohuzial uz dva roky si predlzujem skolu, raz som bola v zahranici a druhykrat kvoli zdrav. problemom. Teraz ma to vsetko dobieha, ze aj doma mi davaju najavo, ze som vecny student, ze vsetci naokolo uz dostudovali, ze kedy dostudujem aj ja. Strasne ma to uz vytaca, zavidim a neviem sa cez to preniest. Uz som uvazovala aj ze ho sfalsujem, alebo nelegalne ziskam, no neviem ako. Som uz z toho zufala a zacinam sa uzatvarat. Najhorsie je, ze nemam ani podporu, zhadzuje ma vlastna rodina:(

Neo Ned

Hm, neviem, ale tento boloňský systém, ten kreditový a to delenie v niektorých odboroch na prvý stupeň a druhý stupeň je dosť blbé a nie každému to vyhovuje. Je to importované z Ameriky a v humanitných oboroch a pod. to vychováva fúru expertov, namiesto toho, aby to boli intelektuáli...

Nepači sa mi aj to, že človek je dotláčaný dnes niekde, aby si dorobil to a hento, bo bez toho to nejde.

Terezzza

Dakujem za komentare....lenze, ak chcem dobre platenu pracu, vyzaduju uz druhy stupen pri nastupe do prace...takze aj ked tu opisujete, ze titul mi je na nic, bohuzial az taka pravda to nie je. Treba ho...konexie, ano fajn, ale aj tam, ak ta chcu niekam dat, bolo by tiez dobre mat druhy stupen studia...takze zase sme pri tom, ze titul sa zide. Mna len stve, ze som ho uz davno mohla mat, ale vzdy mi do toho nieco prislo a mam pocit, ze to ani nedokoncim :( a studujem dost kvalitne skoly, ziadna socialna praca :D...studujem financie a medzinarodny manazment!

lilyianka

nečitala som celú diskusiu, len začiatok, že už sedem rokov študuješ a stále nemáš titul .. pozri, titul v dnešnej dobe nie je všetko ..dnes je všetko mať konexie - aby si získala dobrú prácu (alebo dobre platenú), aby si získala nejaké kontakty ... to, že budeš mať aj tri tituly, ale nebudeš nikoho poznať ti moc nepomôže, jedine tak pre seba samu, že tým akože niečo dosiahneš, že na to "máš",a by si titul získala .... ďalšia vec, otázne je, akú výšku študuješ, lebo tie školy na SVK sú čistý grc, až na pár výnimiek!!
čiže chápem, že ťa štve, že už dlho študuješ a nič, že vždy sa niečo stalo a titul si nezískala, raz zahraničie, potom choroba .... z tých rečí, že si večný študent si nič nerob, veď nemáš 35 a neštuduješ stále, to sa môže stať každému... čiže to už nejak dobojuj a budeš mať aspoň ten dobrý pocit, že si to "dala", aj keď bohužial prídeš možno na to, že ti to v živote k ničomu nebude :))
treba sa na to pozrieť triezvo .. koľko ľudí, čo majú len strednú školu majú firmy, sú šikovní, "za vodou" a poviem, že aj inteligentnejší, ako hociktorý vyštudovaný vysokoškolák, ktorý si myslí, že sa o neho firmy po skončení školy pobijú a menej ako 1000 v čistom na páske výplatnej neuvidí ... lenže čo s takým, keď nemá prax? nuž a zase sme na začiatku - treba mať KONEXIE :))
tým som ťa neišla odradiť, školu si dokonči, len som ti chcela napísať, že titul je NIČ...

hafhaf

a co budes s tym titulom akoze robit? dopises si ho na schranku pred domom? ked uz VS, tak sa zaujimaj co ta tam naucia a co budes vediet viac a lepsie nez ostatni..

sleeper

Načo ti je titul ked ťa dokážu trápiť malicherne pripomienky povrchnych ľudí? Vieš koľko ľudí s titulom skončilo na psychiatrii? Tak sa nestresuj, sú to len pismenka pred menom. Raz ten titul budeš mať.

Mimulus

Aj tak viem toho viacej ako väčšina vysokoškolákov v mojom odbore tak o čom to je? je to len kvôli titulu.

Mimulus

Terezzza - tlak je niekedy aj pozitívna vec :) Len pekne doštuduj - už ti neostáva veľa tak to nejako vydrž a hlavne sa nevzdávaj. neštuduješ predsa pre to, čo si budú ľudia o tebe hovoriť ale preto aby si mala titul.