Ohováranie na internete

Príspevok v téme: Ohováranie na internete
biela mačka3

Dnes som asi po troch rokoch stretla moju známu, ktorá mi hneď nahnevane povedala, že som o nej písala, že je ku..a - zaujímavé, že ja o ničom neviem!!! Možno v rámci zlosti, ale bola to len nadávka. Ale pritom ona o mne napísala, že som ani nemusela hrať chudinku v Súdnej sieni a na facebook mi aj iné veci napísala a keď som jej kvôli tomu volala, tak na mňa zvreskla "Zavri si tú tvoju prekliatu papuľu." Ako sa mám brániť? Stretli sme sa v mojej novej práci, nechcem, aby si na mňa tam povymýšľala, čo nie je pravda.

Maoam

mas moznost ist k psychologovi cez poistovnu, ak predtym navstivis neurologa/psychiatra a vzhladom k tvojim problemom ti odporuci psychoterapiu, mas narok na isty pocet sedeni, mozes to skusit aj touto cestou

dalej - nie je to absolutne ziadna hanba ist k psychologovi, toto je predpotopny nazor z cias nasich rodicov, kedy to hanba bola (za sociku), snad zijeme uz v roku 2013 a k psychologovi ist na konzultaciu je take normalne, ako ist k vseobecnemu lekarovi, zvlast ak si clovek dlhodobo ocividne sam dalej poradit nevie, musis prekonat VLASTNE PREDSUDKY, to je cele...

co sa prace tyka, preco by si mala byt arogantna len preto, ze zvedave otazky ohladne tvojho sukromia diplomaticky odpinkas? vsak stacia jednoduche odpovede, dakujem, mam(e) sa fajn a rob si s usmevom dalej svoju pracu, nie si povinna kolegom ani sefovi hovorit o svojom sukromnom zivote absolutne nic, vsetky tieto informacie vratane tych ohladne zdravotneho stavu drviva väcsina ludi (cest vyzretym vynimkam) skor ci neskor proti tebe zneuzije

jednoducho radikalne del pracu od sukromia, mas na to pravo a myslim, ze by ti to velmi pomohlo

tvoje sukromie je tvoja vysostne intimna oblast, do ktorej nikoho nic nie je, ok, mozno s vynimkou blizkej priatelky alebo rodiny, ale to s kolegami a sefom nema nic spolocne

kazdopadne bude pre nich ovela tazsie ta napadat, ked o tebe nebudu mat informacie, o to ide a pri tvojich problemoch by to bola celkom dobra strategia, ako sa vyhnut aspon istym problemom v prac. svete

Mimulus

biela mačka3 - vieš o tom, že Maoam tu už nie je a že si píšeš sama so sebou? :D

Veď sú aj lacnejší psychológovia - to nie je otázka peňazí ale vôle. Ak tam nechceš ísť tak tam jednoducho nechoď.

biela mačka3

ja som chodievala, ale buď som dlho bola v čakárni - aj dve hodiny - alebo bol psycholog arogantný, prípadne sa za sedenie platilo 20 euro a ja nekradnem ani čas, ani peniaze... inak ex nemá ešte partnerku, prečo asi? a je ťažké si hneď stanoviť hranice, to mám v práci, keď sa ma niekto opýta na súkromie, povedať, že nemienim odpovedať? Potm budem za arogantnú mrchu. Dajú mi síce pokoj, ale aj tak budem neoblúbená...

biela mačka3

vyšetrenie aktuálneho zdravotného stavu (1 hodina) 35,- eur
kontrolné vyšetrenie 25,- eur
konzultácia prostredníctvom mailu (iba pre klienov centra) zdarma

komplexné vyšetrenie zdravotného stavu 70,- eur
konzultácia a poradenstvo do 30 minút 10,- eur
podrobná tlačená analýza aktuálneho zdravotného stavu
s návrhom liečebných opatrení a odporúčaných zmien
10,- eur

ja nemám na to peniaze....

biela mačka3

maomam, tak toto je slušne napísaná reakcia, súhlasím a ďakujem - ale tá hanba, sedieť u psychológa - a to aj peniaze stojí, aj času mám málo, privyrábam si, kde sa dá....

Mimulus

Chceme byť milovaní
Ak sa nám to nepodarí, chceme byť obdivovaní,
Ak sa nám ani to nepodarí, chceme byť obávaní,
Ak sa nám ani to nepodarí, chceme byť nenávidení a opovrhovaní,
jednoducho chceme v druhých prebudiť nejaké emócie
Lebo duša sa trasie pred prázdnotou a túži po kontakte za každú cenu.

(Hjalmar Söderberg,Dr. Glas)

Maoam

a zozen si termin u Albertovej, je to velmi dobra zena, ma velmi vela pacientov, takze sa snaz napisat jej tak, aby ta prijala + svoj problem musis adekvatne podat, ked ta prijme, chod k nej - neprepas tuto sancu

Maoam

tvoj ex bol bud gay alebo psychopat alebo spojenie oboch, neznamena, ze je VZDY problem v tebe, po svete behaju miliony ludi, ktori maju masivne psychicke problemy alebo psych. diagnozy, jednoducho to prijmi ako fakt, ze si narazila na magora, kvoli nulovemu sebavedomiu a sebaistote si 'bola rada, ze vobec niekoho mas', ale ako cas ukazal, jestvuje aj normalny, citlivy muz, ktory je s tebou uz dost dlho vo vztahu, takze je to mozne a ocividne bol tvoj ex maximalne problemovy, co bolo - bolo, to uz nezmenis, cas vratit spät nemozes

dalej - ty nemas ziadne hranice, ludom musis dat od samotneho zaciatku pocitit svoje osobne hranice, za ktore nesmu zajst, slusne, bez vulgarizmov, ale jasne a stoicky, proste od-do a dost

dalej, oddeluj sukromie od pracu a v praci moc neukazuj emocie a uz vobec nie reakcie ako krik, hysteria, plac......na tvoj vek budes absolutne na smiech a respekt voci tebe v tom momente klesne na minus sto

biela mačka3

"co som si doteraz u teba vsimla su dve extremne veci, na jednej strane pre väcsinu ludi posobis zrejme velmi rychlo ako typicka OBET, preto si udru a kopnu, je malo ludi na tomto svete, ktori hoci vycitia u druheho jeho slabost, nevyuziju a nezneuziju to, ale ho na to skor upozornia a snazia sa mu pomoct, väcsina ludi je ako z dzungle a ma aj take spravanie, ty svojim spravanim vzbudzujes velmi pravdepodobne v druhych vedomie, ze mas velmi nizke sebavedomie, ze si mozu dovolit, ze nie si asertivna, ze mas v sebe vela strachu - ludia to vycitia podvedome a velmi rychlo, uz deti v detskych kolektivoch na to maju radar, nieto dospeli..." to súhlasím, ale čo sa týka ex, bola som rada, že vôbec niekoho mám a v práci počas skúšobnej doby som si takisto netrúfala sa ozvať - ok, budem mať v skúšobnej dobe kolegynu, ktorá bude hnusná - ozvem sa slušne, nie vulgárne - čio ak ma vyhodia kvôli tomu???