Ohováranie na internete

Príspevok v téme: Ohováranie na internete
biela mačka3

Dnes som asi po troch rokoch stretla moju známu, ktorá mi hneď nahnevane povedala, že som o nej písala, že je ku..a - zaujímavé, že ja o ničom neviem!!! Možno v rámci zlosti, ale bola to len nadávka. Ale pritom ona o mne napísala, že som ani nemusela hrať chudinku v Súdnej sieni a na facebook mi aj iné veci napísala a keď som jej kvôli tomu volala, tak na mňa zvreskla "Zavri si tú tvoju prekliatu papuľu." Ako sa mám brániť? Stretli sme sa v mojej novej práci, nechcem, aby si na mňa tam povymýšľala, čo nie je pravda.

Maoam

kabel - no tak neviem, co sa musi stat, aby biela macka bola schopna terapie, kolko rokov este musi prejst, kym by sa dostala do bodu, ze by to pochopila, hm...

ok, tak kaslem uz na to :D

Maoam

a kurzy asertivity takisto jestvuju - len pre tvoju informaciu

ale ocakavam, ze ma tu zahrnies bud invektivami, lebo som ti napisala veci po lopate a vezmes to ako tvrdu kritiku voci svojej osobe (aj konstruktivnu kritiku beries ako negativnu kritiku a obvinovanie ci osobne utoky...proste nedokazes rozlisovat) alebo zacnes tocit o inej veci, ktora sa ti stala pred 10 rokmi

RIES, KONAJ a prestan vecne analyzovat, nikto ta uz nebude pocuvat, c hapes to, si pre ludi ako obohrana gramofonova platna, ktora uz len preskakuje...

pritom, viem si predstavit, ze ako kazdy iny clovek, tak aj TY mas pozitivne vlastnosti, stacilo by ich v sebe objavit a nechat vyjst na povrch a objavit novu bielu macku - ale to by chcelo tvoju ochotu nieco so sebou urobit, to nikto neurobi za teba a z neba do lona ti to niez nepadne, hovori sa tomu praca na sebe a najmä zmena myslenia a vnutornych postojov, ako k sebe samemu, tak aj k okoliu a zivotnym udalostiam

uzavri tu staru zivotnu kapitolu, hoci s pomocou terapeuta a zacni s novym partnerom zit novy zivot, LEPSI ako ten stary a INY ako ten stary

mas pomaly 40-tku na krku, este mas cas to otocit, v 50-tke budes banovat

kabel

Maoam, macka nie je schopna terapie, to si uvedom...podla mna ten psycholog, co u neho bola, sa bud opil od stastia, ked definitivne odisla, alebo sa psychicky zrutil uz pocas jej monologu...ser na to.

Mimulus

Ako sa k nám správa okolie je iba odrazom toho ako sa k okoliu správame my. A ak na niekom vidíš zlé vlastnosti alebo ho nenávidíš tak v skutočnosti ťa vlastnosti ktoré má ten dotyčný ovládajú. Okolie a jeho správanie je väčšinou odrazom nás samých.

Maoam

ty furt trcis v minulosti, si tam zaseknuta, roky ti ludia radili psychoterapiu - mas ju asolvovanu???? pochybujem

zazrakom si nasla opak exa, tak sa z toho TES a UZIVAJ, zajtra moze byt prec alebo sa daco stane tebe a je amen, zi pre tento moment a uzivaj, kym je co a kym je kedy....tes sa zo zivota, si zdrava, ok, fibrom hore dole, inak si OK, mas pracu, OK, nezabas majland, ale mas novy job, zijes v EU, kde je vsetko dostupne, prestan fnukat a ked mas traumy, cez ktore sa nevies preniest, tak smer terapeut

howk

biela mačka3

myslela som bývalého partnera, terajší je o 180 stupnov iný - pre ex som bola handra, pre tohoto som královná - teda tak sa ku mne správa :-)

biela mačka3

mám sa zmeniť tak, že teraz trebárs ex pôjdem dať za psychické týranie po papuli, alebo čoo máte na mysli? Ako sa mám teda zmeniť, aby si ľudia už nedovoľovali? Lebo decká sú kruté, takže tie výsmechy v škole, takže to už som im odpustila..ale keď partner ponižuje - napríklad, že mám večeru, keď je zrnitá obrazovka a vetrať mi dovolí až po dlhom prehováraní (pritom v spoločnosti bol ku mne VŽDY zdvorilý, takže jasné, že mne nikto neveril), tak to neodpustím a ani to, že bývalá kolegyňa ma ohovárala cez telefón...Ale sú ľudia, ktorí by takýchto dali hneď do laty..Ja sa dovolím len slabo sa ozvať a už ja som tá zlá...Fakt, super...

biela mačka3

hej, tam som hrala - inak neviem, možno zo mňa vyžarujú obavy, preto to ľudia zneužívajú a otvárajú si papuľu a potom, keď sa bránim, tak sú ešte horší...skrátka, niektoré ženy robia intrigy také, že kvôli nim iní odchádzajú z práce, rozbíjajú rodiny, vydajú sa a potom muža oberú o majetok - ja nič z toho nerobím, len si občas dovolím povedať, že sa mi niečo nepáči a už je zle...